Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt még valaki, aki nem...

Van itt még valaki, aki nem várja a karácsonyt és a szilvesztert?

Figyelt kérdés

Alapjáraton szeretem ezeket az ünnepeket, de az utóbbi évek nem teltek valami jól, mert a magányosságom mindent elrontott, ráadásul a családommal se jövök ki. Úgy szokott lenni, hogy 24-én és 25-én csak a szűk család van együtt. Ez elég unalmas szokott lenni, mert csak ülnöm kell csendben végig, meg se szólalhatok, mert minden egyes megnyilvánulásom bosszantja őket, nem tudom, miért, pedig nem is vagyok se szemtelen, se pofátlan, se bunkó. Úgyhogy ez rém unalmas lesz. 26, vagy 27, vagy 28, valamelyik nap pedig az egész nagy család összegyűlik. Ez izgalmasabb, de az az igazság, hogy csak egy ember van, akit szeretek közülük, vagyis 2 volt a nagymamámmal, de ő meghalt sajnos. Arra az egy emberre meg nem akarok ráakaszkodni egész estére. Viszont a többiekről, unokatesókról és nagybácsikról, nagynénikről meg kiderült, hogy lenéznek. Ezt most tudtam meg. Azért néznek le, mert gyerekkoromban gondok voltak velem, nem voltam teljesen "egészséges" gyerek, nagyon vad és rossz voltam, anyám ettől kikészült és sajnálták anyámat. Apámat se szeretik, de neki nem mutatják. Viszont így már értem, hogy évek óta, amióta néha összejön a nagy család, miért nem beszélget velem soha senki és miért ráz le mindenki. Senki nem partner, ha odamegyek beszélgetni. Pár mondatot kibírnak velem, de utána leráznak. Ilyenkor kellemetlenül érzem és szégyellem magam, úgyhogy általában egyedül ücsörgök ott is és halálra unom magam. Ráadásul az unokatesóim mind zárkózott, csendes emberek, akik még akkor se szólalnak meg, ha kérdezik őket, úgyhogy ők nem partnerek és sajnos le is néznek.Még az is, akinek ugyanolyan problémái voltak gyerekként, mint nekem.

Szóval kezdek úgy lenni ezzel az egész karácsonnyal, hogy nagyon nem várom. Ráadásul már elmaradt a barátok nagy része, alig maradt barátom, én pedig szeretem a nagy társaságot és a nyüzsgő életet körülöttem, viszont ez most sajnos nem lesz idén, meg már tavaly se volt. Így nagyon úgy néz ki, szilveszterkor se lesz programom. Most valahogy annyira nincs kedvem az ünnepekhez, pedig alig vártam a karácsonyt és a szilvesztert minden évben...most meg inkább a januárt várom, amikor mindenki elkezd dolgozni, meg suliba járni. Na, ilyen még nem volt velem. Sőt már tavaly is örültem, amikor lebontották a karácsonyfát. Van még valaki így?



#karácsony #halálunalmas
2013. nov. 28. 14:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én sem várom a karácsonyt, sem a szilvesztert :( Szintén családi problémák miatt. 24-én apám, anyám, öcsém és én karácsonyozunk ami úgy telik, hogy apám elégedetlen azzal amit kap, közli, hogy anyám minek vett nekem meg a tesómnak ennyi vacakot, mert el vagyunk kényeztetve, anyum kimegy főzni, apám elkezd meccset nézni és ez a karácsonyunk. Másnap apám nagyzolós családja beállít, apám eljátssza előttük, hogy mekkora nagy ember, meg milyen jó apa és férj (nagyon nem az), tesómat és engem szidnak, hogy ezt miért így ezt miért úgy csináljuk, én kussba vagyok egész végig amíg el nem mennek. Az egyetlen amit várni szoktam a 26-a, mert akkor megyünk mindig anyu szüleihez és ott annyi szeretetet kapunk :) bár apám rendszerint kigúnyolja papáékat, de próbálom azt nem észrevenni. kevés kis nyugdíjuk van és egy könyvet meg egy csokit szoktam kapni vagy hasonlót, de ezek a legszebb ajándékok, annyira nagyon szeretem őket :) Sajnos idén már ezt sem várom, mert tavasszal volt egy balesetük, azóta papám lebénult, mamám is nehezen megy és nagyon sokat sír, így már nem lesz olyan mint régen :( Pedig magát a karácsony hangulatát imádom, a karácsonyi vásárba elmenni a barátnőimmel, forraltborozás és rösztizés közben beszélgetni, kürtőskalácsillat van minenhol, karácsonyi zene szól a boltokba, a kirakatok mindenhol kidiszítve és sétálgatunk, nevetünk, ezt a részét szeretem csak ne kellene utána hazamenni a pesszimista családomhoz :(
2013. nov. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

1 Nem igazán. Most egy csomó baja van.


2 A levél nem használna. Alapvetően kedvesek velem, persze kivéve egy-két unokatesóm, de szemtől szembe sose parasztok. Meg mivel alapból nem is érdekli őket, mi van velem, ezért nem hatná meg őket. Valószínű, ők nem is érzékelik ezt a ridegséget, amit felém árasztanak, mert ez a közöny, sajnos ezt csak én érzem. Tehát úgymond nincs sérelem, nincs bizonyíték, én lennék a hibás. Inkább az lenne reális, ha egyszerűen nem mennék el. Megtenném én, csak jelenleg se párom, se túl sok barátom, nem lenne kivel lennem és az egyedülléttől pedig megőrülök, komolyan nem bírom tovább. Úgyhogy elmegyek, hogy legalább ne legyek egyedül. Max ha nagyon pocsék, akkor felbosszantok valakit, ahhoz értek:)


3 Már próbáltam. Semmi értelme. Amúgy azért érzem ezt, mert nem beszélgetnek velem, kerülik a kontaktust. Ez azt jelenti, hogy lenéznek.


4 Sokszor elárultak, cserben hagytak, ezért megszakítottam velük a kapcsolatot. Azóta szerencsére van egy-két új barátom, de ez még mindig nem ugyanaz a pezsgő élet, ami régen volt és ami hiányzik.


5 De. Ugyanúgy egyedül leszek, csak tömegben.


6 Mi nem licitálunk, mert nincs mire, csórók vagyunk. Persze vannak ajándékok, csak nem plazma tévé, meg ipad, meg ilyenek.


7 Dettó! Csak nálunk a nagyszüleim kivételeznek a nénémmel, mert ő sokat keres és én, meg apám vagyunk a fekete bárányok, mi mindent rosszul csinálunk. Kapják be, én már csak ezért se szólalok meg, ha ott vagyok. Csak kár, hogy nincs wifi.


9 Szerencsés vagy, hogy nem kell apukáddal együtt élned, így csak egy évben egy napot kell kibírni vele. Gondolj bele, mi lenne egész évben. Kitartás!


8, 10 Nektek is kitartás az ünnepekre.

2013. nov. 28. 19:26
 13/20 A kérdező kommentje:
3 Ez még lemaradt: fogalmam sincs. Csak nem szeretik, ha beszélek, ennyi.:S
2013. nov. 28. 19:28
 14/20 A kérdező kommentje:
11 Nekem is sokszor apám a hunyó, bár azért már nem annyira vészes, csak nem szabad semmivel se megsérteni, kihúzni nála a gyufát, ezért inkább meg se szólalok. Én is imádom a karácsony hangulatát, régen sokszor mentünk barátokkal karácsonyi vásárba, de már egy pár éve nincs kivel ilyen helyekre menni, egyedül meg nem izgalmas, sőt. Nálunk a karácsony napja úgy megy, hogy mindenki főz, süt egész nap, fát díszítünk stb, este a kajálás a legjobb, meg az ajándékozás persze, de utána este a szüleim bedöglenek a tévé, vagy a gép elé, mint ahogy az év többi 363 napjában és így az egész hangulatnak lőttek. Én meg persze bemegyek a szobámba egyedül úgy, mint az év többi 363 napjában és bámulok ki az ablakon, mert nem tudok magammal mit kezdeni. Ááá. Nagyon nem várom.
2013. nov. 28. 19:33
 15/20 A kérdező kommentje:
Én anno a barátaimmal szerettem az ajándékozást, mert ezek a közös, jó emlékeinket idézték fel és jó volt rájuk nézni. Meg persze azt az érzést is, hogy nem vagyok egyedül. Régen a szomszédomban lakott két barátnőm, velük minden 24-én találkoztunk és megajándékoztuk egymást. kár, hogy ők már nincsenek, fontosak voltak nekem.
2013. nov. 28. 19:35
 16/20 anonim ***** válasza:

Én teljesen megértelek kérdező, velem szinte ugyanez a helyzet.

Anyai nagymamám folyton sérteget, ha nála vagyok, az év bármely szakaszában, és utána megsértődik, ha nem megyek. Nagynéném (aki ráadásul 44 évesen még az anyjával él, pfff) gyakorlatilag semmibe vesz, úgy, ahogy vagyok, néha, ha látjuk egymást, feltesz néhány kínos kérdést, hogy hogy megy a suli, meg ilyenek, de látom rajta, hogy nem érdekli. Az unokatestvéremet utoljára 13 évesen láttam, és most valószínűleg együtt kell majd karácsonyoznunk. Ajándékot mondjuk eszembe sem jut venni nekik, nem arra spóroltam, hanem hogy a fontos embereknek vegyek. Nagymamámnál lesz majd ilyen össznépi karácsonyi ebéd, ahova én, anya és a húgom is hivatalosak leszünk, édesapám természetesen szokás szerint nem, őt még annyiba se nézik, mint engem. Már ez így önmagában rányomta a bélyeget a velük való viszonyomra, mert nagyon apás vagyok (annak ellenére, hogy ha iszik - márpedig azt gyakran - akkor sértegeti a családot, válással fenyegetőzik, stb).

Az ilyen összejöveteleken én is csak csendben ülök, a kérdésekre éppen válaszolok, és imádkozok magamban, hogy legyen már vége. Pedig alapból pörgős vagyok én is, sok barátom van, velük teljesen már vagyok.

Én alapból szeretem a karácsonyt, az unásig hallgatott zenéket, a filmeket, a szaloncukrot, a fadíszítést, mindent, egyedül az ilyen összejövetelek miatt inkább átaludnám a 25-ét.

15/L

2013. dec. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Kérdező! Ha sikerülne karácsony előtt elköltöznöm innen, meghívnálak és csinálnánk egy nyugis beszélgetős, vagy ha van valahol jó buli akkor bulizós-zabálós karácsonyt és szilvesztert! :)
2013. dec. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Én sem várom egyik ünnepet se, viszont én a karácsonyt azért, mert a családom nem család egyszerűen...nálunk is ez kb a karácsony: takarítunk 24.én, apám tv-zik, vagy épp ordibál és belénk köt...a többi nap szintén így telik el...néha átmegyünk anyum bátyjáékhoz ott nagyon jó hangulat van, karácsonyfa, alatta az ajándékok, mint ahogy a nagy könyvbe meg van írva, mindenhol családi fénykép, és a sírás kerülget amiért én sose élhetem ezt át, max ha lesz egy családom, csak kérdés nem e átviszem én is ezt a sza.rságot amit itt átvettem....a szilveszter meg mindig ez a hajtás hogy húú nehogy egyedül maradjunk, meg bulizzunk, mert ha nincs buli akkor de ciki...a tegnapi szilveszter is úgy mint a többi évben sz.ar volt...ez van....fel a fejjel!!
2014. jan. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

18 Nekem egész jól teltek az ünnepek ahhoz képest, hogy mennyire paráztam tőle. Bár a családi összejövetelek nem voltak a legjobbak, úgy zajlott az egész, ahogy mondtam...a szilvesztert is túléltem valahogy. El tudnék menni bulizni, ha akarnék, mert bulizni bárkivel el lehet menni. Nem nehéz társaságot találni ahhoz, hogy leigyam magam, úgyhogy ehhez semmi kedvem nekem se.


Utolsó, megértelek, nálunk sem oké teljesen minden. A sz@rságokat csak akkor fogod tovább vinni, ha nem foglalkozol magaddal. Amúgy a szilvesztert én se csípem, itthon voltam, nem volt semmi programom, a szüleim is itthon voltak...egész este gépeztem, meg tévéztem, hajnali 3kor lefeküdtem azt csá, ennyi volt a szilveszter:D

2014. jan. 1. 17:06
 20/20 anonim ***** válasza:

Túl vagy rajta! Ez a lényeg :D

És most egy évig akkor nem kell ettől félni :D

2014. jan. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!