Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? (a kérdésed túl...

Mit tehetnék? (a kérdésed túl rövid, magyarázatod hosszú)

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak. Anya élettársának az édesanyja hozzánk költözött. Tudni kell, hogy nem vagyok egy olyan fajta lány, aki kiáll az igazáért, kicsit önbizalomhiányos vagyok. A "nagymama" állandóan szekál, hogy miért nem dolgozok itthon többet, minden apró ballépésemért (pl. egy tányért nem mosogattam el) piszkál, és olyan lekezelően beszél velem, hogy minden este sírok miatta. Gondolom észrevette rajtam, hogy valami nem tetszik, mert odajött hozzám és megkérdezte, hogy mi bajom van. De ezt olyan hangsúllyal, egy kutyával nem szoktak így beszélni még rosszabb helyeken sem. A többi testvéremmel teljesen emberien bánik, a kisebbet gyakran az ölébe veszi, szeretgeti. amikor anyáék dolgoznak, ő vigyáz rá, és tényleg szokott dolgozni, takarítgatni, amiért hálás is vagyok neki. a bátyám egész nap semmit sem csinál, leül a gép elé, és facebookozik, filmeket néz. én minden hétvégén kitakarítok, és minden este elmosogatok. Ő persze ezeket figyelmen kívül hagyja, még többet követel. Ott tartok, hogy amióta nálunk lakik, utálok hazajönni, és nem érzem otthon magam itt. minden este sírok, és imádkozok, hogy kicsit enyhítsen már a modorán, mert nem sokáig bírom, egyszer már nekem is elég! Már volt olyan, hogy éppen a szobámat takarítottam, amikor berontott, hogy miért nem dolgozok soha, és hogy nem az a szeretet, hogy állandóan ölelgetem anyát (amit mellesleg éppen őmiatta csinálok, mert nem hagy békén), hanem az, hogy segítek neki. Teljesen kiakadtam és sírva mentem anyához, ő megért. Úgy viselkedik, mint egy házi sárkány, egy hárpia, egy házsártos vénasszony. És én eleinte próbáltam közeledni felé, de ma már azt kívánom bárcsak elpatkolna! Tudom, hogy ez csúnya tőlem, de nem bírom ki, én ennél sokkal törékenyebb vagyok, ezt nem tudom elviselni. Ezek mellett sokat tanulok, eddig minden évben majdnem kitűnő voltam, azzal is folyton szekál, hogy ez nem normális, hogy folyton tanulok! Persze, ő nem tudhatja, hiszen még csak nem is érettségizett le! És azt kívánom, bárcsak ne kéne ilyen utálattal gondolnom rá, de ezt váltja ki belőlem. Kérlek, segítsetek, mi tudnék csinálni? Nagyon köszönöm, hogy elolvastad, és hogy megpróbálsz tanácsokat adni.:) 14L
2013. nov. 28. 18:10
 1/8 anonim ***** válasza:
14 évesen már választhatsz, hogy kivel akarsz élni, beszéld meg édesapáddal, hogy hozzáköltözhess.
2013. nov. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csak anyukáddal tudsz beszélni. Sajnos nehézségei lehetnek a szüleidnek, ha anyukád az anyósát is odavette
2013. nov. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 apa72 ***** válasza:
Beszélj anyukáddal és apukáddal is. Ha apukádhoz át tudsz költözni, akkor menj át.
2013. nov. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ő ezek szerint téged így akar elüldözni otthonról.Nem ismerem a családodat,nem ismerlek téged se,de azért csak ő költözött hozzátok,nem fordítva.Neki kéne alkalmazkodnia.Miért költözött oda?Ezt most csak úgy kérdezem,nem bántás céljából:)
2013. nov. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy kérdés. A nevelő apáddal (vagy nem tudom minek nevezzem anyud élettársa) milyen a kapcsolatod?
2013. nov. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mért nem állítja le anyukád?

Te a vér szerinti lánya vagy.A vénasszony csak egy "vendég"...semmi jogalapja kritizálni téged!

Nehogy már neked kelljen kellemetlenül érezned magad otthon.

2013. nov. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

Beszélj anyukáddal, hogy ez téged mennyire bánt.

Nagyon remélem - és ne sértődj meg kérlek a feltételezésen - hogy édesanyád az Te oldaladon áll, és nem vakítja el annyira a pasi iránti szerelem, van benne annyi önbecsülés, hogy kiáll érted.

De ettől függetlenül neked is ki kell állnod magadért, legyél kicsit határozottabb. Nem vagyok a szemtelenség és a tiszteletlenség híve, de lehet, hogy a "mami" megérdemelne egy két visszaszólást, csak hogy tudja hol a helye: ez a TE otthonod, ő itt befogadott és megtűrt VENDÉG, akinek semmi joga nincsen számon kérni téged. A nevelésed kizárólag az édesanyádra és az édesapádra tartozik, idegeneknek nincsen beleszólásuk.

Ne legyél áldozattípus, sajnos vannak ilyen energiavámpír típusú emberek, akik szó szerint attól érzik jól magukat, abból nyernek energiát, hogy másokat megalázhatnak. Az ilyenek ellen egyébként a legjobb és leghatásosabb taktika, ha nem kapja meg tőled azt, amit akar. Ne lássa rajtad, hogy fáj, amit mond, engedd ela füled mellett, ne reagálj, ne védekezz, ne próbáld meggyőzni (úgysem fog menni)

Nézd csak meg, a bátyádat nem szekálja, mert ő drasztikusan kizárja az életéből, nem figyel rá, nem reagál. A kistesó pedig még nem ellenfél neki.

2013. nov. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom, hogy anyukáddal beszéld meg a problémád. Meséld el neki, hogy hogyan viselkedik veled a mamád, és mennyire bánt, de te nem tudsz neki szólni, mert nem hallgat meg, és összeveszni sem szeretnél vele. (Amúgy meg ha esetleg te próbálnál meg nagymamáddal beszélni, abba a nagyid kötne bele, és nem látná az igazadat mert szerinte az a normális amit ő követel.) Tehát, mondd meg anyukádnak, hogy beszéljen az anyósa fejével, álljon ki melletted/érted! Akár 3-asban is leülhettek, és akkor mindenki elmondhatja hogyan látja a dolgokat, min kellene változtatni, milyen kompromisszumokat lehetne kötni, hogy mindenkinek jó legyen! Kitartás, és fordulj anyukádhoz!
2013. nov. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!