Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van értelme küzdeni egy rossz...

Van értelme küzdeni egy rossz kapcsolatért, ha szeretjük a másik felet?

Figyelt kérdés
1 év után véget ért 1 hete a kapcsolatom. Nem volt szép férfi,sem kedves, a környezetem és magam is beláttam,hogy többet érdemlek nála. De olyan szoros érzelmi szálak fűznek hozzá,hogy képtelen vagyok elengedni. Nem tudom,vajon szerelem-e,mert reálisan látom a hibáinkat,de úgy érzem ő az a férfi akitől gyereket szeretnék,aki örök sérülés lesz az életemben.Az eltelt 1 hét alatt folyamatosan beszéltünk, hol veszekedtünk,hol elmondtuk mennyire fontos a másik. Szeretem,ő is szeret,de fogoly vagyok mellette, az együtt töltött idő hiánya vetett véget a kapcsolatunknak,mivel más városban tanulok,valamint a féltékenysége,hogy foglalt sem lehetett soha a telefonom.Most ott tartunk,hogy ő nem akar megbocsátani. Nem tudom mi lenne a jó,mert ha hallom a hangját sírok, úgy érzem teljesen megüresedtem,mióta elveszítettem nem bírok emberek közt lenni, úgy érzem jó ideig képtelen leszek bármilyen más kapcsolatra, holott felbukkant egy régi ismerős. De nem lenne megoldás belefutni más kapcsolatba, nem tudnék neki adni semmit sem. Volt valaki ilyen helyzetben? Amikor kell neki a férfi,de nem tudja miért,mert nem jó már a kapcsolat. Mit tehetnék? Ne vegyem fel a telefont? Szakítsam meg vele a kapcsolatot? Vagy küzdjek,mert lesz jobb?
2009. nov. 21. 13:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Hiába szereted, ha nem voltál vele boldog akkor már nem is leszel az, és csak rosszabb lesz neked. Szerintem felejtsd el. Tudom, ez most nem vigasztal, de lesz majd másik!
2009. nov. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmi furcsa nincs abban, amit érzel. Olyan csak a mesében létezik, hogy ha már nem működik a kapcsolat, akkor sterilen és fájdalommentesen lezárjuk és azzal kész. Hiszen érzelmek fűztek, fűznek egymáshoz bennetek!


Nem lehet megspórolni az ilyenkor feltörő fájdalmat, veszteség-érzést, gyászt. Bizony, ezen túl kell esni, nincs mit tenni. Vigasztalásul hozzátenném, azért mindez azt is jelzi, hogy igazi, mély érzések voltak köztetek.


De ne ringasd magad abban a hitben, hogy érdemes volna újrakezdeni pusztán azért, mert most nagyon nehéz elengedni a másikat. Ha alaposan végiggondolva jutottál, jutottatok a szétválás döntésére, akkor ez a helyes út. Ellenkező esetben újrakezdődne mindaz, ami miatt idáig jutott a kapcsolatotok, hiszen a saját árnyékát...

2009. nov. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Felejtsd el egy életre! Nem voltál boldog mellette, több dolog is akadályozza a kapcsolatotokat. Majd lesz másik, akinek szívesen szülnél... Annak idején én is így voltam vele, amikor kidobott a barátom, akibe én irtó szerelmes voltam, sokáig fájt, aztán egy idő után elfelejtettem. Lett másik kapcsolatom, nagyságrendekkel boldogabb vagyok most, mint amellett a pasi mellett.

Leet, hogy egyelőre nem tudod elképzelni, hogy mással legyél, de hidd el, előbb-utóbb elfelejted.

2009. nov. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekünk a párommal sem volt felhőtlen a kapcsolatunk. Nem értettük meg egymást, veszekedtünk nagyon sokat többször szakítottunk, de sosem tudtunk egymástól elszakadni. Mindíg egymás karjaiba sodort az élet. Bár én nem mondhatnám hogy nem volt velem kedves, vagy többet érdemelnék, mert mindent megtett értem, csak nem értettünk egyet dolgokban. Már 3 éve vagyunk együtt, megbeszéltük a problémákat és mind2 nek változnia kellett. Ha ezt megtudjátok oldani, és megbeszélitek, tényleg szeretitek egymást akkor képesek lesztek változni! De ha ez nem megy, el kell felejteni!
2009. nov. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Amit most érzel, természetes, hiszen szerelmes vagy a volt párodba. De reálisan úgy kell nézni, hogy hosszú távon, amikor a szerelem elmúlik, képesek lennétek-e szeretetben egymás mellett és egymásért élni. A féltékenység még a legjobb kapcsolatot is megölheti idővel, főleg ha alaptalan. Egyelőre semmiképp ne kezdj másik kapcsolatba, mert mint ahogy írod, nem is tudnál a másiknak mit adni, ezzel a másikat is és magadat is becsapnád. Ha úgy érzed később le lehet küzdeni a féltékenységet a kapcsolatotokban és úgy érzed ha elmúlik a szerelem, boldog leszel mellette és nem leszel fogoly, akkor (és csakis akkor!) küzdj azért,hogy újra együtt legyetek!
2009. nov. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért vagy oda érte, mert valószínűleg annak ellenére hogy nem egy szép férfi, mégis vonzódsz hozzá, és az a remény hajt téged, hogy még jó lehet a kapcsolat, és hogy mit szeretnél hogy adjon neked érzelmileg (babusgasson, mondja hogy szeret, ilyesmi) De ahogy írod ez a férfi nem is kedves, csak szeretnéd hogy az legyen. Úgy szeret, hogy magához lácol, majd legszívesebben bezárna egy lakásba és még az ablakot is bedeszkázná netán? Gondolkozz kedves kérdező! Ez nem szerelem hanem birtoklási vágy. Mégis mi az hogy féltékenységi jelenetet rendez mert foglalt volt a telefonod? Ez elég gyerekes, sőt talán inkább félelmetes.


nekem egy kezdődő kapcsolatom ment így tönkre. Elmentem koncertre a barátaimmal, mikor nem hallottam hogy a pasi keres, mire visszahívtam és mondtam neki, hogy ha haza érek visszahívom. Erre elkezdett hisztizni, meg nem akart velem szóba állni, hiába mondtam neki, hogy őt is el akartam hívni a koncertre, csak már 4 napja egyáltalán nem keresett a koncert előtt. míg végül kinyögte, hogy nekem mindig a telefont kell figyelnem hogy ő mikor keres... Hát úgy gondolta erről ennyit...


A kapcsolatot nem feltétlenül kell vele megszakítani, maradhatsz baráti viszonyban vele, bár szerintem max az ismerősi viszony marahat fenn, mert elég sértődős hapsi lehet. De én egy megértőbb fickót keresnék, rendkívül unalmas folyton magyarázkodni, hogy most mi miért volt, különösen ha nem is vagy hibás, csak ő belemagyaráz dolgokat.


Nem leszel képtelen másik kapcsolatra, ez butaság. Pár hét és túlteszed magad. Tartsd szem előtt, hogy nem értitek meg egymást, ezért nem működik, és koncentrálj arra, hogy mit szeretnél megkapni egy pasitól. Nem kell a pasit sajnálni, a túlzott féltékenységén nem tudsz változtatni, meg a hisztiken sem.

Én azért elkezdeném újra megismerni a felbukkant pasit :) barátkozz vele, hagyd hogy elcsábítson :)

2009. nov. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia4


Én vagy 2 pasinak akartam gyereket szülni, mielőtt meg ismerkedtem a férjemmel. Utána vágtam magam fejbe, hogy te buta, mi lett volna, ha x-től lett volna a gyereked... (valszeg rám se kakilna az illető, és 1dülálló anya lennék... ) 1 év nem nagy idő. Legalább 2 év , mire tényleg kiismersz valakit. Összeköltözés nélkül meg még nehezebb. Ha már így problémáitok vannak egymással, akkor nem érdemes. Ésszel nem lehet szeretni.

2009. nov. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A túlzott féltékenysége abból adódott,hogy borzalmasan elhízott,nem fordultak már meg utána a nők, kisebbségi komplexusa lett,míg én mellette nővé értem, rám se nézhetett más. Most az alkoholba menekült, a barátai mondták,pedig sose ivott. Igazából sajnálom,hogy így alakult, csak ő 100 százalékot akart belőlem, ami lehetetlen.Úgy döntöttem többé nem veszem fel neki a telefont, talán így le tudom zárni.
2009. nov. 21. 14:52
 9/12 anonim ***** válasza:

Hidd el, tényleg az a legjobb megoldás, ha egy ideig most nem beszéltek. Ugyanilyen helyzetben voltam én is egy éve: tudtam, hogy rossz már a kapcsolat; tudtam, hogy semmi értelme és hogy nincs tovább. Mégis miután kimondtuk, hogy vége, azt hittem vége a világnak. Csak úgy lehet ezt túlélni, ha nem beszéltek és nem tépdesitek föl állandóan a sebeket. Menj sokat társaságba; hidd el legbelül is, hogy ez volt a legjobb megoldás, és hogy nem voltatok egymásnak valók. Segíteni fog egy idő után. Gondold csak át, te is látod a hibáit, hisz fel is soroltad őket, te is tudod hogy nem olyan jó együtt, mint kellene.... ez a fájdalom "csak" azért van, mert hirtelen rádszakadt, hogy már nem vagytok együtt.

Remélem hamarosan jobb lesz!

2009. nov. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne tedd.Én is éltem így,mert szerettem vkit aki semmire sem becsült.Amíg mindent megadtam jó voltam,mikor belefáradtam dobott és rossz lettem.Sokat szenvedtem emiatt közben meg ut is.Nem érte meg.
2009. nov. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!