Az otthon illata?

Figyelt kérdés
Már sokadjára költözöm albérletbe, de mindig küszködöm azzal, hogy nem tudom könnyen megszokni a másik lakás 'illatát'. Valahogy otthon a családi házban az orrom 'jól van'. 1 hete lakom az új lakásban. Nektek volt ilyen? Milyen gyorsan múlt el ha elmúlt és milyen lépéseket tettetek ezért? Külföldön vagyok, úgyhogy ilyesmit, hogy bútort áthozni az új lakásba, az nem lehetséges.

2013. dec. 1. 13:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
54%

Nekünk volt, hogy olyan albérletbe költöztünk, ahol egyetemisták laktak korábban. Akkora koszt én még nem láttam... Először rettentő kanszag volt az egész lakásban, aztán amikor végigsikáltunk mindent háromszor, akkor egy minimális kanszag keveredett a hypoval... Még hónapokkal később is érezni lehetett, hogy egyetemista fiúk laktak ott.


Vegyél olyan mosóport, aminek nagyon tetszik az illata, vagy kérd meg a családot, hogy küldjenek egy ötkilós kiszerelést abból, amit otthon használtok. Meg a kárpittisztítóból is. Jobb most így nem jut eszembe.

2013. dec. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%

Esetleg csinálhatnál egy nagy takarítást, és utána egy nagy szellőztetést.

Vedd elő a saját takaróidat, amit a saját mosószereiddel mostál ki és azokat terítsd le az ágyra/kanapéra.

És süss egy tálca sütit :) Így már ismerős illatok lesznek a lakásban :)

2013. dec. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Ha teheted és kicsit melegebb lesz az idő (csak lesz ilyen még a télen) akkor hagyd nyitva az ablakokat, kereszthuzat meg minden pár órára. Addig keress a boltban valami illatot amiről tudod, hogy sokáig kapható lesz. "Hazamész", becsukod az ablakokat és kiteszed az illatosítót. Ha megint költözöl akkor az új (de addigra már megszokott) illattal tedd, ugyanúgy szellőztetés és megszokott illatot kiteszed. Akkor legalább marad valami illat amit magaddal tudsz vinni, csak könnyebb úgy megszokni az új helyet, ha ennyire fontosak az illatok.
2013. dec. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%

Ezt abszolút át tudom érezni, hiszen magam is már sok éve költözködöm ide-oda... És amikor néha, nagy ritkán hazalátogatok, szó szerint édesnek érzem a levegőt.


Igaz, hogy ez azért is van, mert egy kis faluból származom, eleve Budapest bűzét nem tudtam ennyi év alatt sem megszokni, de ezt magasan hatványozza, hogy eddig akárhol laktam, mindenhol mások cigifüstjében kell élnem, amelyik lakótársam nem cigizik, az is vagy nagyipari mennyiségű spray-t használ, vagy nem tisztálkodik, vagy állandó jelleggel füstölőt éget, vagy NAPONTA odaéget vmi kaját, de ha nem is égeti oda, akkor is mindig mindenki csak olajos, hagymás sz**okat tud készíteni stb... stb...


Sajnos ezzel nincs mit tenni.:-((

2013. dec. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

pár hónap kellett..

a saját szerekkel takarítás, mindenhol..

Mosás, így az öblítő illata

Főzés, a saját ételek illata, ugye vissza nem marad érzetre, de mégis valahogy a saját illat jön vissza.


Már 4 éve lakunk egy helyen, nekem a családi ház illata fura amikor hazamegyek már

2013. dec. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
4%
aki olyan lakásba költözik ahol előtte rendszeresen gruppen partyk voltak...
2013. dec. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
egy 90 éves magatehetetlen néni lakott itt előttünk, úgyhogy gruppenparty kilőve
2013. dec. 1. 16:12
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
naiv vagy
2013. dec. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
te meg egy idióta
2013. dec. 1. 17:00
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Takarítást nem írom, mert gondolom ezt már megtetted.

Ha jó illatot szeretnék, egy kis edényben teszek a gáztűzhelyre (alacsony lángon) vizet, abba szegfűszeget, és fahéjat. Nagyon jó illatosító, és szagűző. Biztosan jó más fűszerrel is, de én ennek a kettőnek az illatát szeretem.

Próbáld ki, nem veszítesz vele.

2013. dec. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!