Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben külföld...

Ebben a helyzetben külföld vagy otthon?

Figyelt kérdés

nem tudom mit tegyek.

menyasszonyommal több éve együtt vagyunk, jól megvagyunk, szeretjük egymást.

kijöttünk külföldre kb 3 éve azzal hogy összeszedünk egy kis pénzt aztán meglátjuk hogy alakulnak a dolgok.

nem igazán tudtuk megszokni az itteni életet, persze a fizetés és megélhetés sokkal jobb.

viszont menyasszonyom családjának van egy vállalkozása és most bővítik mert egész jól megy, van otthon menyasszonyomnak is egy kis háza, amit ő kapott a szülőktől.

neki az az elképzelése hogy menjünk haza, éljünk ott, csinosítgassuk ki a házat, dolgozzunk a vállalkozásban, ahogyan előtte ő is. biztos állás, biztos ház, biztos élet, ott lenne gyerek.

és én is ezt szeretném, csak félek hogy mi lesz később. mert jól kijövünk a családjával, segítőkészek, szeretnek és befogadtak engem, és én is hazavágyom.

csak épp nekem van egy hitelem amit még azért vettem fel pár éve, hogy segíthessek a szüleimnek, és én is fizetem, de ez most lényegtelen. így nekem elég sok a kiadásom havonta, és otthon is kitudom majd fizetni, csak épp szűkösebben mint itt. viszont gyereket tényleg otthon szeretnénk több okból is és otthon szeretnénk élni, letelepdni főleg hogy lassan benne vagyunk a korbam, már ideje lenne.

mit tegyek? mert gondolkodtam hogy maradok még egy fél évet itt, menyasszonyom meg marad ha akar velem itt, vagy adddig hazamegy és dolgozik ott, végülis az most ebből a szempontból mindegy.

vagy menjünk haza most és kezdjünk bele az ottani életünketnk? meló, ház csinosítgatás, baba projeket?

vélemények? köszi szépen előre is.

ff 35


2013. okt. 31. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom raktatok félre pénzt, legalábbis remélem. Abból tudod fizetni a hitelt, van házatok, ami nagyon nagy előny, azt lehet rendbe rakni, beköltözni és ha tényleg lenne munkátok a vállalatban, akkor szerintem gyertek haza. Nem tudom mennyi idős a párod, de a babaprojektet nem jó a végletekig húzni.
2013. okt. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

na ez az, ő is már 30 éves lesz februárba, úgyhogy nem kellene nagyon húzni. ráadásul nagyon szerető családja van, nagyon sok rokona, sok összejövetel, tehát ők nagyon összetartóak, így én is nagyon jól érzem ott magam.

itt tényleg nagyon egyedül vagyunk, még ha van is egy-két magyar ismerős, a nyelv sem egyszerű, és maga az élet sem. de természetesen sokkal jobb itt anyagilag, csak épp így tényleg otthon jók a lehetőségeink.. de azért bennem van a para és a "félsz", hogy biztosan jól döntsünk és nehogy megbánjam hogy feladatam ezt a jó fizetést, melóhelyet, életet.. de valamit valamiért végülis. :)

2013. okt. 31. 12:08
 3/7 anonim válasza:
76%

melyik orszagban vagytok ?:)

csak azert mert en is kulfoldon vagyok a parommal.

en a helyedben beszelnek parommal: ezt az evet toltsuk meg itt,es meglatjuk,szedjunk meg ossze egy kis penzt,hiaba is van otthon munka,de jo ha van tartalek. en 3-4 honapot maradnek meg hogy szedjek ossze meg penzt,legyen megtakaritasom. viszont az nagy elony hogy van otthon haz,munka,es csak egy kicsit felkell ujjitani a hazat :) na pl arra is lehet gyujteni. 3-4 honapot maradnek meg a helyetekben.

2013. okt. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"nem igazán tudtuk megszokni az itteni életet"


Ez mit takar?

2013. okt. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Általában lebeszélem azokat, akik hazaköltöznének a külföldi biztos megélhetésből a hazai bizonytalanba, de mivel nektek a családi háttér ilyen, ráadásul a szívetek is visszahúz, inkább próbáljátok meg. Beszéljétek meg részletesen az anyagiakat és ne égessetek fel kint mindent magatok után (pl. bankszámlát ne szüntessetek meg).
2013. okt. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hazavágytok mindketten, otthon várnak a barátok, rokonok, van ház, van munka, ott akartok gyereket... mi a kérdés? Naná hogy gyertek haza. Ahogy egyszer kimentetek úgy máskor is ki lehet ha mégse jön össze valami.
2013. okt. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Meddig fizeted még a hitelt? Külföldről hamarabb kifizeted, mint Magyarországról? - Mert ha most minden félretett pénzedet a hitelbe ölöd bele, hogy azt lenullázd, akkor a helyedben maradnék még legalább néhány hónapot... Viszont ha úgyis csak az ütemterv szerint törleszted, és a magyar munkából is ugyanúgy tudnád törleszteni, akkor menjetek vissza.

Mondjuk a helyedben csak akkor lépnék, ha már ott tart a dolog, hogy akár a jövőhéten is tudtok kezdeni az új munkahelyen. Mert lehet, visszaköltöztök, aztán hónapokig nem alakul még semmi.

2013. okt. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!