Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözés házasság előtt?

Összeköltözés házasság előtt?

Figyelt kérdés

Sok emebrtől hallom azt,hogy házasság előtt összeköltözni a pároddal mennyire etikátlan.

Ti mit gondoltok erről?



2013. dec. 2. 13:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%
Én most költözöm össze a párommal és még jegyesek se vagyunk. 3 éve vagyunk együtt és teszünk mások véleményére. 27N
2013. dec. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%

Kitől hallod ezeket, hetven év feletti idős nénikéktől? A házasság előtti szex is csúnya dolog?


Szerintem ez nem hogy rossz dolog lenne, hanem egyenesen kötelezővé tenném. Úgy gondolom nem lenne ennyi válás, ha az emberek előbb kipróbálnák, milyen a másikkal élni/ átélni a szürke hétköznapokat is, mielőtt összeházasodnak.

Szép dolog a szerelem, de nem biztos, hogy elég a közös élethez. Lakva lehet megismerni a legjobban a másikat.

Az összes apró hibájával, rigolyájával együtt. És akkor már reálisan tudsz dönteni, hogy ezekkel együtt is kell neked, vagy örök zsörtölődés lenne mellette az élet.

2013. dec. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
84%

Mi eljegyzéskor költöztünk össze (5 hónap után), és bő 1 év múlva házasodtunk.

Ennek 10 éve......

Én egy kivétellel csak negatív pédát tudok arra mondani, amikor házasság előtt nem éltek együtt a felek. Eygszerűen ki kell tapasztalni egymást a mindennapokban, amikor a másik stresszes, beteg, stb.

2013. dec. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
67%
Még fura nekik, hiszen nekik ez vadházasság. Anyám is szokta mondogatni, hogy fura, hogy 3 éve együtt élünk, és se eljegyzés, se házasság, se gyerek. 24/N
2013. dec. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező, mi 16 éve élünk együtt a párommal, és nem vagyunk házasok... na saccolj, mi a véleményem a kérdésben szereplő felvetésről:)

(bár utoljára szombaton ajánlottam fel neki, hogy ha akarja elvehetem... n.b. logót gyártott, és azt mégiscsak sokkal egyszerűbb a K.A.-ból, mint a Cs.Sz.-ből:))))

2013. dec. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
57%

Mikivártuk a házasságot és aztán költöztünk össze és nem vagyunk UFOk...egyszerüen így jött, szinteszomszédok vagyunk értelmetlen volt a cuccolás stb. A házasságunk jó 4 év és egy baba után is.

Szerintem inkább ott van gond, amikor ma még ennek az élettársa vagyok, holnap meg annak, holnapután meg amannak.Ugyanez érvényes a házastársakra is. Szerintem nem elítélendő egyik típus sem. Van aki így, van aki úgy dönt, szíve joga :)

2013. dec. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
18%

Még egy provokatív kamukérdés.

Nem mered úgy kérdezni, hogy kíváncsi vagy, hányan ilyen prűdek és álszentek?

2013. dec. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
63%
Inkább az az etikátlan, ha nem költöznek össze a felek házasság előtt... Mi 1 évet éltünk együtt az esküvő előtt (előtte is folyton egymásnál aludtunk, de ekkor költöztünk közös albérletbe), enélkül nem is mentem volna hozzá. Teljesen más a kapcsolat, ha még nem élnek együtt a felek, meg kell tapasztalni az együttélés apró buktatóit, ahol véleménykülönbség lehet (pl. pénzügyek, takarítás, vagy akár eltérő bioritmus), különben zsákbamacska házasodni. Nekem volt olyan kapcsolatom, ahol minden szép és jó volt, de egyszerűen nem voltunk képesek együtt élni, akkor éleződtek ki a különbségek, amik megkeserítik az életet... A környezetemben is azt látom, hogy azok a házasságok végződnek korai válással, ahol nem vagy csak nagyon keveset éltek együtt a felek.
2013. dec. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
80%

Mi 6 éve vagyunk együtt. 1 hónap után már egymásnál aludtunk (nyilván sokak szerint ez etikátlan). 3 év múlva költöztünk össze. 20 éves voltam. Ráadásul eszünk ágában sincs össze házasodni. Idősebbektől már hallottuk hogy ez "etikátlan", meg egyébként is mi az hogy házasodni sem akarunk, családban is kaptunk ilyen megjegyzéseket a konzervatívabb emberektől. De kit is érdekel ez? Hát minket nem.

Tulajdonképpen akik házasodni akarnak, először költözzenek össze, legalább kiderül hogy képesek-e a mindennapokban is együtt lenni, együtt élni, nem csak hetente 3 napot. Valamint inkább esküvő előtt derüljön képtelenek egymással élni, ne pedig az esküvő után.


23N

2013. dec. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
77%
Mi februárban költözünk össze és sosem fogunk összeházasodni, eljegyzés sem lesz, mivel nem származik semmi jogi előnyünk a házasságból. (gyerekünk sem lesz soha) Azt gondolom, hogy mivel marhára nem vagyunk vallásosak (se a családunk), így ez a normális. Nem értem, hogy a mai világban ki lehet olyan elmaradott gondolkodású, hogy ezt etikátlannak ítélje.
2013. dec. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!