Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akart vagy lett valaki öngyilk...

Akart vagy lett valaki öngyilkos a családotokból? Hogyan lehet ezt leküzdeni?

Figyelt kérdés
Rengeteg rossz dolog történt velünk mostanában és Édesanyám öngyilkossági kísérletet tett de szerencsére sikerült megmenteni. Most sorra látogatjuk a pszichológusokat de nem nagyon akarja meggondolni magát. Van valami módszer vagy valami esély, hogy meggondolja magát? Mit kellene tennünk?

2013. ápr. 29. 19:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nagymamám,apu még kicsi volt.Hónapokig kórházban volt.

Én,bár kórházba nem kerültem 2évig gyógyszeres kezelés alatt álltam és rendszeres kellet látogatnom a dokimat.

Férjem főnöke,szintén gyógyszeres kezelés a mai napig(az eset kb 4éve történt)

2013. ápr. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Pszichiáternél voltatok már?1 voltam
2013. ápr. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anna96. válasza:
50%
Miért akar az lenni?Beszélj akkor vele Te!Hàtha rà tudod beszélni a jóra.
2013. ápr. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Igen, az édesanyám, mikor 4 hónapos volt a húgom és a 2. férje elhagyta, és ott maradt két kisgyerekkel egyedül.Megmentették.Ott voltam mikor elvitték a mentők.
2013. ápr. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Nekem felakasztotta magát egy rokonom. De igazából nem érdekelt a dolog, mert egyrészt 8 éves voltam, egyetlen egyszer találkoztam vele, meg amúgy is csak a nagynéném férje volt, szóval igazából nem is volt igazi rokonnak mondható.
2013. ápr. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

igen sajnos, apai nagyanyám, aztán sok évre rá édesapám.

minketten felakasztották magukat.


sok évre rá beszéltem olyan emberekkel kik napi szinten kapcsolatban voltak édesapámmal (édesapám halálkor én mindössze 6éves voltam) és azt mondták nem látszott rajta semmi, nem beszélt olyan dolgokról senkinek amiből arra lehetett következtetni, hogy baj fog történni.

sok, nagyon nagyon sok beszélgetés kéne szerintem, valamint az, hogy édesanyád rádöbbenjen: vannak emberek akiknek hiányozna.

2013. ápr. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Papám a legerősebb permetszert itta meg, kómába volt még egy hétig,de teljesen összeomlott és meghalt. Utolsó mondata nagyon csúnya volt. Amúgy évekig hajtogatta,hogy megöli magát,mert nem fogja hagyni,hogy levágják a lábát. Érszűkületes volt,rengeteg műtétje volt.Mi mindig csak legyintettünk,nem vettük komolyan...sajnos.
2013. ápr. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Rá kéne jönni hogy mért tette és az okot megszüntetni.

Én azt hiszem, hogy figyelmesnek kéne lenni vele, és meghallgatni. Azt is amit esetleg nem mondd el egyből.

2013. ápr. 30. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Sajnos igen, Apukám. Én is próbálkoztam, de nekem szerencsére nem sikerült.
2013. ápr. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 4 öngyilkossági kísérletem volt és még mindíg itt vagyok.

Villámba nem üt a ménkü.:-) .

Oltári szerencsétlennek éreztem magam h még meghalni is béna vagyok. Most viszont oltári nagy mázlista vagyok, h nem sikerült, mert csodával határos modon, megvalósult a lehetetlen:-)

Tudom, nem a kérdésre válaszoltam, de ezt el kellett mondanom..

2013. ápr. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!