Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak apám barátnőjével?

Mit csináljak apám barátnőjével?

Figyelt kérdés

Ott kezdeném, hogy nem azt akarok, hogy apám elküldje, mert anyám halála óta ez az első komolyabb kapcsolata és nem akarom ezt szétbombázni, mert ha azt mondanám apámnak, hogy menjen a nő, mert nem csípem, akkor apám ki is rakná, de az meg neki lenne rossz. Meg nem is az, hogy nem csípem a nőt, csak van egy két dolga,a mit nem tudok elviselni. Szabályosan Éjjel-nappal Budapest Barbija.

Szóval ott van az, hogy ő is ilyen rózsaszín mániás és és ez meglátszik a lakáson. Alapvetően ha csak ez lenne, azt mondanám, hogy oké, mert bár nem szeretem a rózsaszínt, ez nem lehet ok semmi rosszra. Szóval a másik, hogy mikor délután 3 órakor hazaérek a suliból ő szó szerint nyavalyog, hogy menjek el vele vásárolni, mert az tök jó buli. Ha azt mondom, hogy nem, akkor megsértődik, ha megyek vele, akkor meg minimum 2 órát ugrál egyik üzletből a másikba én meg csak sétálok mellette. Nem szeretek vásárolni járni, mármint mással nem, ha nekem kell valami, akkor bemegyek megveszem 20 perc és kész. És ami még idegesít, hogy tegnap este bejött a szobámba, próbált rávenni, hogy ő kifesti a körmeimet, le tudtam beszélni aztán járkált egy sort a szobámban, és megjegyezte, hogy milyen csúnya szobám van. Kisit sötétebb zöldes-szürkés színű, én nagyon szeretem, a bútorom többsége fekete, az ágyam fölött meg a kedven együtteseim, előadóim meg filmjeim posztere van. Szerintem egészen pofás szoba, de ő azt mondta, hogy mi lenne, ha leszedném azokat a ronda posztereket és valami szebb, vidámabb, lányosabb színre festeném a szobámat.

És még egy dolog. Nem csak a szobámra, hanem szinte majdnem mindenre megjegyzést tesz. A barátaimra, a filmekre amiket nézek, a zenékre, amiket hallgatok, a ruháimra. Egy kicsit az agyamra tud néha ezekkel menni.


Na most, ne tűnjön úgy, mintha minden áron utálni akarnám, vagy csak a hibát keresném benne, mert amúgy egy nagyon nagy szívű nő, takarít, vacsorát főz, bevásárol anélkül, hogy megkérné rá bárki is, dolgozik, szóval nem apám nyakán él. Rendes, szorgos nő csak valamiért mintha át akarna alakítani engem az ő mintájára.

Nem akarom befeketíteni apám előtt, nem akarom, hogy szétmenjenek ezért. Lehet, hogy bennem van a hiba, hogy ezeket nem tudom elviselni. Csak olyan kis hisztis, lányos nő, még nem is találkoztam előtte ilyen emberrel és nekem furcsa, vagy nem tudom. :D

Szóval valahogy meg kéne oldanom, hogy belőlem ne akarjon ilyent csinálni. Mert ha még rossz lennék, akkor oké lenne, de nincs velem semmi gáz, csak eltérek tőle. Szóval fogalmam sincs, mit lehet ilyenkor tenni.

Nagyon megköszönném a segítséget, tanácsot, bármit!:)



2013. dec. 6. 09:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Hány éves vagy, hány éves a barátnő? A leírtak alapján túl nagy korkülönbség nem lehet köztetek.

Én egy alkalmas pillanatban leülnék vele beszélgetni, és elmondanám, hogy nagyon örülök, hogy itt van, és apa boldog vele, és szeretnéd, ha ti is jól kijönnétek.

DE!! Ennek az az ára, hogy ő elfogad olyannak amilyen vagy, beleértve a külsődet, a szobádat, a hobbidat, meg úgy egészében az egész életviteledet.

Mondd el neki, hogy te egy önálló személyiség vagy, saját ízléssel, érdeklődési körrel meg mindennek, és ezen nem szeretnél változtatni.

Ha neki is fontos, hogy jól kijöjjetek, akkor ezt tartsa tiszteletben, ne akarjon átformálni a saját ízlése szerint se téged, se az otthonodat.

Szerintem ha normálisan gondolkodik, meg kell, hogy értse. Biztos jót akar, hogy lányosra akar nevelni, de a nőiesség nem csak rózsaszínben mérhető.

Egy kicsit úgy tűnik, hogy értelmi szintben te vagy felül, beszélgess vele, ezeket a dolgokat magától nem fogja kitalálni. Szerintem nem szándékosan akar rosszat.

2013. dec. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%

Mutasd meg Neki ezt a kérdést! Vagy csak írd le, ha nem tudod elmondani és olvasd fel vagy add a kezébe a leveledet. Te Te vagy, a rózsaszín én, meg én vagyok a sötét. (Színügyileg értsd). Ha nem tudod szépen megértetni vele, hogy hagyjon Téged úgy ahogy vagy, mert ezért vagy Te Te, mert ilyen vagy és kész! Apád is így szeret, az Ő kedvéért hadd legyél ÖNMAGAD! HA Apádat szereti úgy ahogy van akkor Téged is Apád és a Te kedvedért. Remélem érthető.

25/N

2013. dec. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le vele, és beszéljetek.

Mondd el neki, hogy szereted, becsülöd azért amit értetek tesz, de sok mindenben különböztök. Mondd el neki, hogy neked más dolgok tetszenek, és kérd meg rá, hogy ezt próbálja meg elfogadni így.

Szerintem nincs köztetek probléma, de értem mire gondolsz. Mindig azt mondom, hogy mindent csak egyenesen, őszintén lehet intézni. Minden más sikertelenségre van ítélve. Nem kell veszekedni, kérni kell, a rosszat finoman közölni és elismerni közben azt ami jó és tetszik.

2013. dec. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

ha alapvetően normális, akkor én ezt mondanám neki:


figyelj XY, nagyon bírlak téged, tök jófej vagy, és örülök, hogy apa ilyen rendes barátnőt talált, de a szobámról ne vitázzunk. megértem, hogy jót akarsz, de nekem most így tetszik, légyszi tartsd tiszteletben

2013. dec. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

*** Javítás: Te Te vagy a rózsaszín, én meg én vagyok a sötét. (Színügyileg értsd). ***

Kicsit elszúrtam a vesszőket, bocsi. :)

2013. dec. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nyíltan vállald magad és nézeteid! Ha neked a szobád így tetszik ahogyan van , akkor ezt mond is meg neki határozottan! Sértés nélkül is lehet tudtára adni, hogy te másabb vagy mint ő, hiszen ez nem ellene irányuló tény és erről senki nem tehet, hogy nem vagyunk egyformák. Rosszul fog esni neki, de meg fogja érteni. Apudnak szerintem ehhez nincs köze, hiszen ez a te és a barátnője ügye.

Biztos vagyok benne, hogy csak közeledni akar hozzád, de nem jó módszert választott.

2013. dec. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%
Mondd meg neki, hogy neked pont annyi kedved van körmöt festeni, meg vásárolni járni, mint neki a te filmjeidet megnézni. Ha te nem teszel az ő ízlésére megjegyzést, akkor ő se tegyen a tiédre. Ennyi.
2013. dec. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ma ha megjött a munkából beszélek vele (nekem ma nem kellet bemennem a suliba), aztán majd megírom, hogy reagált, remélem azért tudunk majd szépen értelmesen beszélni és jó eredményre jutni.
2013. dec. 6. 09:51
 9/14 Zoli7754 ***** válasza:

Először is ne vedd rossz néven tőle, bizonyára ő "jót akar ' bár tudjuk , hogy a pokolba vezető út jóakarattal van kikövezve.:) Legyél te a bölcsebb.A legtöbb szülő is jót akar a gyerekének , de valójában nagyon gyakran nem tudjuk, hogy a gyermekünk adott életszakaszában mi valójában a legfontosabb neki.(van amikor az , hogy békén hagyják egy kicsit)

Tehát ne haragudj rá, bár úgy látom, hogy igazából nem haragszol rá csak időnként kiakaszt egy kicsit.Amúgy megértem ezt is.:) Szerintem ülj le vele egy kicsit beszélgetni.Mond el neki őszintén , úgy ahogy itt velünk megosztottad a gondolataidat érzéseidet, vele kapcsolatban.Már ami a lényeget illeti.Azt is mond el neki feltétlenül, hogy tiszteled azért ahogy gondoskodik rólatok, hogy nincs vele más bajod , csak ne akarjon átformálni.Mond meg neki, hogy a mostani életszakaszodban ezeket a színeket, ezt a zenét , ezeket a barátokat,stb. szereted. Mond meg neki , hogy minden és mindenki változik,bizonyára ő is amikor kamasz lány volt más dolgok is érdekelték mint most.(bár meglehet, hogy őt is erősen visszafogták korlátozták , és csak most éli meg a kamaszkorból kimaradt bizonyos dolgokat)Persze azért Te se akard őt megváltoztatni.Élje ki a "Barbiságát",vásárlási "lázát".Ha őszintén elmondod neki , hogy mi zavar téged, talán elgondolkozik rajta, és talán nem fogja erőltetni rád a dolgokat.Persze az is lehet, hogy többször is kel majd emlékeztetned ezekre a dolgokra, mert mi szülök is hajlamosak vagyunk arra, hogy visszazökkenünk a régi megszokott kerékvágásba. Sok szerencsét kívánok Neked!Okos lánynak látszol, szerintem bölcsen fogsz tudni viselkedni. Hajrá!

2013. dec. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az alapján amit írtál nekem az jött le, hogy ő csak szeretne veled jobb kapcsolatot kialakítani. Közös programokat próbál szervezni, beszélgetni próbál, több időt akar veled tölteni. Ez mind azért lehet, mert szeretne úgymond a "barátnőd lenni". Gondolom arra törekszik, hogy ne apukád barátnője legyen hanem a családotok része valamilyen szinten.

Ezzel nincs is baj, ahogy írtad. Gondolom te is jó kapcsolatra törekszel vele ha már apukád szereti. A gond annyi, hogy ti viszont különböztök egymástó. Illetve ez nem gond hiszen csak annyi kell, hogy őszintén elbeszélgessetek erről. Lényeg, hogy Ne! úgy add elő, hogy "Nem akarok veled többet vásárolni menni!", hanem úgy hogy "Ráérek ekkor és ekkor, nem lenne kedved csinálni valamit? De vásárolni most nem szeretnék.". Szóval csak tapintatosan. Ha te így közeledsz felé talán ő is kicsit jobban figyel majd arra, hogy neked is jobb legyen az együtt töltött idő. Sok szerencsét.

2013. dec. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!