Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megérné így elvallani? (többi...

Megérné így elvallani? (többi lent)

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok a párom 30 lesz.

5 éve vagyunk együtt és már rögtön az 1. évben megbeszéltünk hogy nem szeretnék gyereket.A párom erre rábólintott,mert (elvileg) ő sem szeretne annyira.

Viszont 1 hónappal ezelőtt nálunk járt egy régi barátja aki közölte hogy a menyasszonya terhes és szeretne minket felkérni kereszt-szülőknek.


Nem szeretem a gyerekeket sem a kisbabákat sem 10 éveseket...ezért is nem szeretnék gyereket mert az én kezembe egyszerűen nem lehet gyereket adni.

Az ilyen babaváró-buliktól meg keresztelőktől meg ehhez hasonlóktól a hideg is kiráz.


A párom nem mond rá semmit azt mondta döntsem el,neki mindegy.


Szerintetek megéri ebbe bele menni?


Köszönöm.



2013. dec. 6. 13:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%
Mondd, hogy ateista vagy, és nem lehetsz senki keresztszülője. Vagy akár azt, hogy meg se vagy keresztelve.
2013. dec. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%

Ha elvállaljátok, az kötelesség. Mennetek kell szülinapra, névnapra, keresztelőre, iskolai ballagásra stb.

Szerintem te erről frászt kapnál, így inkább ne vállaljátok!

2013. dec. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
1: Köszönöm! Ez tényleg jó ötlet! :D
2013. dec. 6. 13:50
 4/24 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem az hogy nem szereted a gyerekeket, az egy dolog, nem fogsz emiatt kevesebbet érni.

Viszont ahogy írtál róla nekem úgy tűnik, hogy kissé fóbiás vagy, ami hát nem feltétlen kezelést igényel, de valami elbeszélgetést egy hozzáértővel nem ártana. Mert mi van ha a párod egyszer csak meggondolja magát és szeretne gyermeket? Vagy mi van ha egyszer besikerül egy baba? Most biztos rá-vágod hogy azonnal elvettetnéd...


Szóval vajon, nem csak arról van szó, hogy inkább nem vagy kész az anyaságra, a gyereknevelésre meg úgy egyáltalán a felnőtt lét eme részére?


Én azért egy csöppet magamba néznék a helyemben, mert csak úgy nem szoktak utálni gyerekeket.


A keresztszülőség nem jár feltétlen kötelességekkel, elvállalhatod, de nem muszáj, lehet csak a párod keresztapa, neked nem kell feltétlen.

2013. dec. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
45%
Én is utálom a gyerekeket. Büdösek, hangosak, gonoszok, undorítóak. KIVÉVE az én három gyerekemet, akik aranyosak, okosak és szépek. Szóval az, hogy 25 évesen utálod a gyerekeket és a hideg kiráz tőle, még nem akadálya annak, hogy neked is legyen. Teljesen máshogy áll az ember a saját gyerekeihez, mint másokéhoz. Az élet értelmét hagyod ki, ha nem lesz gyereked.
2013. dec. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne vállaljátok.
2013. dec. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
67%
Én sem bírom a gyerekeket, maximum messziről, nekem sem kéne soha az életben. Így nem is vállalnék keresztszülőséget.
2013. dec. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne vállaljátok el.Megmondom miért.Mert ha viszel neki valamit(a kicsinek)mondjuk már olyan 2 éves korában,mikor tud is valaminek örülni,és a nyakadba ugrik,összenyálaz meg hasonlók te csak undorral fogsz ránézni.A kicsi meg nem fogja érteni,miért teszed ezt.Nem lesz köztetek jó viszony és annak meg úgy semmi értelme.Aki azt írta,hogy attól,hogy elvállalod a keresztszülőséget nem kell felelőséggel lennel felé.Ez hülyeség.Igen is azzal vállalod,hogyha a szülőkkel baj lesz te neveled tovább.Ha pedig te nem tudod szeretni a gyerekeket és sajátot se akarsz akkor nem tudom,hogy tudnál egy "idegen"gyereket nevelni.Persze változhat még a felfogásotok a gyerekvállalással kapcsolatban.Na mindegy.

Ne vállaljátok!

2013. dec. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
83%

4, 5...


Nem kérte, hogy beszéljétek rá a gyerekre vagy a pszichiáterre.


Szerintem ne vállald el, a férjed attól még lehet a keresztapjuk. Elmondod, hogy Te nem szeretnéd vagy nem tudod vállalni a keresztszülőséggel járó dolgokat, és inkább legyen valaki olyan a keresztanyjuk, aki jobb keresztanyjuk lesz, mint Te lennél. Ennyi. Ha megsértődnek, akkor alá szolgája. Ez így korrekt.


Az sokkal rosszabb ha elvállalod, aztán lesz@rod a gyereket.


Bár nem tudom nekik mik az elvárásaik a keresztszülőkre nézve. Nekem pl. van keresztapám, de 24 éve nem láttam. Mondjuk én ezt csak formaságnak tartom...

2013. dec. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
93%
Ha ennyire nem szereted a gyerekeket, akkor ne vállaljátok el. Amúgy ha jól tudom igenis kötelezettség a keresztszülőség, mert ha valami történik a szülőkkel, akkor nektek kell felnevelni a gyereket. Ez nem írott szabály, de én így tudom. Nem csak annyi, hogy odatartod a keresztvíz alá meg veszel neki ajándékot minden alkalomra.
2013. dec. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!