Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mért nem hajlandó 2,5 éves...

Mért nem hajlandó 2,5 éves gyerekem aludni délután?

Figyelt kérdés

Őrjöng, ordít, rohan, akkorákat rám üt, hogy csak nyekkenek.

Ha más gyerek alszik 2-4 órát délutánonként, ő mért nem?

Ha egyedül fektetem le, ha vele lefekszem, ugyanez van.

Ha berakok mesét, kicsit nézi majd rohan, ugrál az ágyon.

Közben meg fáradt, csetlik-botlik.

Nemcsak ma, mindig kínkeserves a délután.


2010. aug. 26. 15:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert már nem igényli az alvást. A fiam 2 éves koráig aludt napközben. A lányom szeretett aludni, ő 3 éves koráig aludt. Utált is oviba járni, mert ott aludni kellett du. Szegény csak kínlódott. Megváltás volt neki az iskola. Esténként meg nem tudott elaludni, nem volt álmos. vannak ilyen gyerekek.
2010. aug. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én egy évesen sem aludtam már,oviban sem,soha,lehet,hogy nincs rá igénye vagy rájött,hogy mást is lehet csinálni alvás helyett,nem minden gyerek alszik délután
2010. aug. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha csetlik-botlik, akkor nem mondanám, hogy nem igényli.

Próbáld meg nem erőltetni. Nem akar, ne aludjon. Max este hamarabb lesz takarodó.

2010. aug. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom sem hajlandó aludni 3 hete délután, pedig még nincs 2 éves (21 hónapos). Bár az igaz, hogy sose volt jó alvó, mindig kevesebbet aludt a kortársainál, már csecsemőkorában is.

Nálunk is van egy holtpont, közli velem, hogy álmos, de ezzel ennyi. 20 perc alatt átlendül rajta, addig erőt gyűjt a délutánra.

Én már nem erőltetem, úgyis csak kínzás lenne az mindkettőnknek.

A lehetőséget minden nap megadom neki (úgy mint régen, mindig lesötétítem aszobáját) és elmondom neki, hogy ha álmos, nyugodtan feküdjön le az ágyára. Persze, ez a csoda még eddig nem történt meg:-)

Így viszont már este fél 9 körül kidől:-))) Mondjuk nem is lehet csodálkozn rajta, reggel 6-fél 7-től nyomja egész nap megállás nélkül...sokszor már nekem is sok...én bezzeg aludnék ebéd után...

2010. aug. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!