Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha én 90. 000 Ft-ot fogok a...

Ha én 90. 000 Ft-ot fogok a munkámmal keresni havonta, és a barátom is ugyan ennyit, akkor nem fogunk tudni egy átlagos életszínvonalat tartani?

Figyelt kérdés
Még nincs tervben összeköltözés, egyszerűen csak felhozódott az együtt élés, meg a kérdés nem is erre utal, csak sokat stresszelek, mert mindenki azt mondja, hogy ennyi pénzből nem fogok megélni, pedig pályakezdőként még hosszú évekig csak ennyit fogok keresni. (nem sokára megyek érettségi után továbbtanulni)Az ő munkája is ilyen perpillanat, és annak ellenére, hogy nem kellene, sokat kattog ezen az agyam, hogy ez tényleg olyan kevés? Eleinte biztos albérletben laknánk, a környékünkön ez 25.000 ft havonta, aztán vegyük a többi kiadást "átlagosnak", 2 főre. Szerintetek? Tudom, sok mindentől függ ez az egész, de kíváncsi vagyok, ti mit gondoltok. (A 90.000 ft az, amit kézhez kapunk, tehát nettó.)
2013. dec. 9. 19:17
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
42%

Ki fogtok jönni két keresetből, mellette egy kis fogyasztású autó meg normál életvitel is belefér.

Bár magát egy lakást bérelni már nagyobb luxus, mint sajátban élni.

21/F

2013. dec. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
75%

180.000.- Ft-ból sok gyerekes család is megél.

Két ember kajája bőven kijön 30-40.000.- Ft-ból. Csak körültekintően kell vásárolni, otthon főzni, nem venni készételeket, szószokat.

2013. dec. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
46%
25e az albérlet, a rezsi akár mégegyszer ennyi is lehet, kajára kettőtöknek 60e simán elmegy, maradt 70e. Ha nincs kocsitok és az utazást a munkahely fizeti, ebből meg lehet élni, de szűkösen.
2013. dec. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
82%
2 x nettó 90-ből teljesen normálisan meg lehet élni. Van aki egyedülálló és ennyiből kell élnie. (Mármint a feléből.)
2013. dec. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
33%
Ki lehet jönni belőle, szűkösen.
2013. dec. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Mit veszünk átlagosnak? Egy általam átlagosnak érzett életszínvonal nem jön ki belőle, mert ez magába foglalja azt is, hogy jobb minőségű élelmiszert veszünk, ha kedvem tartja veszek magamnak egy könyvet vagy egy ruhát, elmegyünk néha fürdőbe, színházba, stb. Ez úgy nagyjából kijönne szerintem.


Ha van 180.000 ft-otok, abból olyan 60 az albérlet rezsistül, de több is lehet. Étel mondjuk 40.000, benzin legyen 15.000, akkor marad kb. 60.000 ft ruházkodásra, szórakozásra. Ez szerintem elég kellene, hogy legyen, talán még egy kicsit félre is lehet tenni :)

2013. dec. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
36%
Én el nem tudnám képzelni, hogy 1-nél több ember mindenestül kijöjjön ennyiből, de nyilván okosan meg lehet oldani. Mi ketten keresünk januártól 300 ezret és én így is parázom. Mondjuk itt az albérlet sem olcsó és minél többet szeretnénk félre is rakni.
2013. dec. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
180.000.Ft. Ebből 25 ezer egy albérlet. Rezsi átlag 40 ezer (nálunk kettőnkre, panelban ennyi). Marad 115.000. Kaja 40 ezerből kettőtöknek bőven megvan, de ha kicsit többet is költötök kajára, akkor 50 ezer forint. Marad 65 ezer, minden másra. Tehát így átszámolva elvileg bőven meg kell hogy éljetek, akár még félre is tudtok tenni. De ez majd akkor fog kiderülni ha együtt éltek.
2013. dec. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
40%

Ez nettóban vagy bruttóban érted.

Nem tudom lehet rossz elképzelésem van de ahol 25 ezer az albérlet ott nem gondolom,hogy túl sok nettó 90 ezres fizetős munkahely van.

2013. dec. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
48%
A válaszokból sajnos lerí a magyar valóság! Az emberek annyira hozzászoktak a kevés pénzhez, hogy még azt is állítja valakim, hogy ebből félre is tesztek. Hát, nem hinném. Messze nem átlagos szinten fogtok élni, jó esetben vegetáltok ennyi pénzből, de ÉLNI, na azt nem fogtok! Mert az nem élet, hogy minden apróság vásárlása előtt számoljátok az aprót, hogy elég lesz-e a pénzetek. Tehát tartom magam ahhoz, hogy 2 ember, ennyiből, nagyon-nagyon szűkösen elvegetálhat, de nem lehet 1-ről 2-re jutni ennyi pénzből.
2013. dec. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!