Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha én 90. 000 Ft-ot fogok a...

Ha én 90. 000 Ft-ot fogok a munkámmal keresni havonta, és a barátom is ugyan ennyit, akkor nem fogunk tudni egy átlagos életszínvonalat tartani?

Figyelt kérdés
Még nincs tervben összeköltözés, egyszerűen csak felhozódott az együtt élés, meg a kérdés nem is erre utal, csak sokat stresszelek, mert mindenki azt mondja, hogy ennyi pénzből nem fogok megélni, pedig pályakezdőként még hosszú évekig csak ennyit fogok keresni. (nem sokára megyek érettségi után továbbtanulni)Az ő munkája is ilyen perpillanat, és annak ellenére, hogy nem kellene, sokat kattog ezen az agyam, hogy ez tényleg olyan kevés? Eleinte biztos albérletben laknánk, a környékünkön ez 25.000 ft havonta, aztán vegyük a többi kiadást "átlagosnak", 2 főre. Szerintetek? Tudom, sok mindentől függ ez az egész, de kíváncsi vagyok, ti mit gondoltok. (A 90.000 ft az, amit kézhez kapunk, tehát nettó.)
2013. dec. 9. 19:17
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Ki lehet jönni ennyiből! Édesanyám egyedül nevelt minket testvéremmel és ennyit vagy kevesebbet keresett! Pluszban volt lakáshitel, autóhitel, tv-hitel, számítógép-hitel...stb meg rezsi tömkelege, de mégsem haltunk éhen :)
2013. dec. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

nem értem, hogy miért kell lepontozni, azért mert leírtam a véleményemet XD


kilehet belőle jönni, de nem lehet belőle színvonalas életet élni

2013. dec. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Mi saját lakásban laktunk, ketten kerestünk havi 220-at, ebből több, mint 100-at raktunk félre havonta és eljártunk rendszeres moziba, vásárolni, fenntartottunk egy autót, rendszeresen főztünk, semmi kész kaja, kicsi volt a ház, alacsony rezsivel, volt kábeltv, internet. Ha ez havi 180 lett volna, akkor 50-60 körül tettünk volna félre havonta, szeretünk utazni, azért rakunk el ennyit, mindig erre gyűjtünk.
2013. dec. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
0%
ha most érettségiztél,és mész tovább tanulni magyarul nappalin egyetemre..akkor ,hogy tudsz havi szinten 90ezret keresni,mert teljes munkaidős munkát suli mellett nem tudsz végezni az is biztos,diákmunkából meg kétlem ,hogy annyit összetudnál szedni...amúgy mi a szakmád?vagy csak szimpla érettségid van?Nem kioktatás,csak mai szemmel nézve a munkaerőpiacot,hát nemtudom...akkor inkább tanulj ,csináld a dolgod,addig elvegetálsz a szüleidnél,ráadásúl még állami egyetemen is sok kiadás van,elég ha nem csinálsz meg valami 4kredites kurzust,már egy tizes hopp....lemaradsz egy vizsgáról,késett a busz,na és fizess 5ezer HUF....szóval jobb ha gyűjtögetsz,főleg,hogy pályakezdőként sosincs megfizetve az ember,majd ha megcsináltad az egyetemet,lesz fix munkád,normális bérrel,s valamennyi alaptőkét összszedtél/szedtetek utánna üljetek meg ezen filózni.Elöljáróként asszem ennyit..
2013. dec. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

"Hát nem tudom hol éltek, de nálunk 60ezertől kezdődnek a legrosszabb legkisebb albérletek is, pedig ez sem Budapest."


Inkább azt áruld el, te hol élsz. Mert Budapesten garzon van már 30.000-től, 50.000-től pedig kis másfél szobás lakások. Tudom, mert az utóbbiban éltem. Nem egy nagy durranás, de 2 embernek, főleg ha spórolni akarnak elég...

2013. dec. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
Megyeszékhelyen ismerős havi 20e + rezsit fizet egy egyedi fűtéses garzonért, a környék sem lepukkant.
2013. dec. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Mi 5-en élünk ennyiből, mégsem haltunk még éhen, néha-néha eljárunk szórakozni, nem eszünk rossz kajákat...Persze nem mindig tudjuk megvenni azt a ruhát, vagy akármit ami szeretnénk, de nálatok ez nem lesz probléma.
2013. dec. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
A legnagyobb gond ezzel a fizetéssel, hogy megélni még meglehet belőle, de lakást venni vagy gyereket vállani szinte kizárt :/
2013. dec. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!