Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engedjem hogy a családja...

Engedjem hogy a családja tönkre tegye a kapcsolatunk?

Figyelt kérdés

Már több mint 2 éve vagyunk együtt a párommal, az eleje nagyon idilli volt. Szerettem a családját, s ők is engem, a baj akkor kezdődött amikor én kikértem magamnak, hogy ha a keresztapja ittas, ne engem piszkáljon, hanem mást. Hát itt robbant a bomba, a párom anyja erre azt mondta nekem jobban kellene tolerálnom a keresztfatert. Majd az is baj lett, hogy szólni mertem hogy mi nem tetszik nekem s miért nem járok hozzájuk. Leültünk megbeszélni, de csak elbeszéltünk egymás mellett az anyjával. Az a legrosszabb hogy azok óta én vagyok a rossz, mindenhol visszahallom, a postán meg mindenhol. Sőt már az is baj volt, hogy én hogy gondolom hogy elmegyek külföldre nyári gyakorlatra, mert az tönkre teszi a párom lelkét, mondta az anyja?

Én vagyok most minden baj oka a családjukba, mert még én nem voltam addig nem volt ez!!! S persze a másik fiú barátnője ő a minden s én miért nem vagyok olyan mint ő!

Szerintetek mit tegyek tönkre tesz ez a család, de a párom mindennél jobban szeretem


2009. nov. 23. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyire laktok "külön"?
2009. nov. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit.Ne tarts velük semmilyen kapcsolatot.Ha a párod melléd áll önszántából akkor legyetek boldogok együtt,a család meg majd vagy elfogad vagy nem.Ha nem áll ki melletted,akkor megbukott mint társ,hagyd a fenébe.Semmi esetre se hadakozz a családjával,semmi értelme.Éljétek az életeteket független tőlük, a páros járjon néha haza és kész.Ha majd Ők akarják,hogy normalizálódjon a viszony,akkor a tudtotokra adják.Ha nem,legyen az Ő bajuk.Maguknak tesznek vele a legrosszabbat ha a fiuk téged vesz feleségül.
2009. nov. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés inkább a párodé kell legyen.

Ugyanis neki nagyon nagy része kell legyen abban, hogy belátva a problémádat, leállítsa családját, téged pedig, ha kell vigasztaljon, s ha kell figyelmeztessen (normálisan), hogy ne mondj vagy tégy olyat, ami bántja az otthoniakat.

Szóval ő a kommunikációs útvonal közted és a család között, ami mellesleg nem hálás feladat.


Ha csak magad akarod megoldani, mert ő nem segít, akkor egy laza fordulattal ki is kanyarodhatsz a kapcsolatból, mert ez csak rosszabb lesz ez esetben.

2009. nov. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző kettő bölcsen leírta a lényeget.
2009. nov. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak akik eddig írtak.

1. Hát annyira lakunk külön hogy ő otthon lakik a családjával meg én is otthon a sajátommal.

2. Azt gondolom a párom kicsit engem is hibáztat a kialakult helyzetért mert azt mondja miért kell nekem mindig háborúzni. Meg ő inkább homokba dugja a fejét, mert ő nem akar senkivel vitát és nem akar veszekedni.

ezek után mit gondoltok ez ront a helyzeten?

2009. nov. 25. 21:26
 6/7 anonim ***** válasza:

A leg1szerűbb lenne ha összeköltöznétek egy kis albérletbe

távolabb a szülőktől. 1csapásra +oldódnának a gondok.

2009. nov. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez így nehéz mert nem látunk bele a helyzetbe. Ha tudod, csökkentsd le az érintkezést velük, de ez olyan szempontból nehézkes, ha komoly a kapcsolat és később házasság lenne a dologból, akkor nyilván nem tudod megtenni vagy nem egykönnyen. Én abból amit leírtál, arra gondolok, hogy elég sok mindenért szólsz, nem tetszik stb. Ne haragudj, ha nem így van, ezt csak én abból gondolom, hogy a barátod emiatt Téged is hibáztat. Szóval a lényeg, hogy alkalmazkodni kell, ha nem is mindenben, de sok mindenben irtó nagy tolerancia szükséges. Magadban döntsd el,hogy ér-e annyit az a bizonyos dolog, hogy szólj miatta vagy sem. Ha nem, akkor zárd le magadban és ne foglalkozz többet vele. Ez az én tanácsom. Én már 10 évet húztam le egy rossz anyós mellett, alkalmazkodásban otthon vagyok. :)
2009. dec. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!