Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek komolyan vegyem a...

Szerintetek komolyan vegyem a fiamat? Azt mondta, hogy holnap nem jön haza az iskolából.

Figyelt kérdés

Sajnos nem szereti az új páromat. Azt mondta, hogy addig nem jön haza amíg a párom velünk lakik. Nagyon félek, hogy megteszi. Mit tegyek?


A páromnak semmi baja vele, de ő nem tudja elfogadni, hogy rajta kívűl mást is szeretek.


2013. dec. 11. 21:01
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszolóval értek egyet. Bár abban nem vagyok olyan biztos, hogy annyira parancsolgatás, ha néha az élettárs is szól a gyereknek, hogy vegye fel a kabátját.
2013. dec. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
80%

Ez nem parancsolgatás, hanem nevelés. Az apja is azt mondaná neki hogy öltözzön fel stb.. Akkor meg azzal zsarolna hogy addig nem jön haza a suliból amíg az apja nem lécel le?

A gyerek egy kis zsarnok, eddig mindent megkapott amit akart, és ez a következő szint.

Értesítsd a sulit, az osztályfőnökét, de még ma este beszélj a gyerekkel.

Amúgy nem tudna az apjához költözni? (Bár ott lehet hogy a volt férjed barátnőjét kezdené ki, azt is elkezdené zsarolgatni)

2013. dec. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
88%

A gyerekedet nagyon meg kellene értened, hiszen 8vagy 9 évig csakis te léteztél neki.

Most nem érti,hogy osztozkodnia kell az anyján.

2013. dec. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
27%
Nem az ő tiszte a te gyereked nevelni!
2013. dec. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
88%

Akinek sosem volt nevelőszülője azt nem érti ezt meg... A gyerek nem egy robot, aki minden jött-mentnek engedelmeskedik, mert épp anyu vele él, vagy azért mert felnőtt. Persze, a fiad erősen túlreagálja ezt, mert elszökni otthonról túlzás és ezt meg kéne vele beszélned valahogy, de a többiben neki is van igaza. Nekem is volt nevelőapám és nem akartam azt, hogy elmenjen, vagy ne éljen velünk, mert elfogadtam, hogy anyukám így boldog.

Ennek ellenére nevelést, vagy utasításokat sosem fogadtam el tőle. Számomra ő akkor is egy idegen, akinek semmi köze ahhoz, hogy mit csinálok. Anyukámra mindig is hallgattam, tanultam, nem drogoztam, nem cigiztem, lediplomáztam mérnökként, szóval tényleg nem volt velem gond ezen kívül. A megoldás: mi idővel megtanultuk elkerülni egymást. Nevelőapám nem próbált beleszólni az életembe, én meg cserébe nyitottam egy kisit felé, igyekszem kedves lenni vele és néha mesélek neki arról, amit épp csinálok (ő is mérnök)


Gondolj bele, hogyha egy hozzám hasonló szabálykövető lány nem engedelmeskedett a nevelőapjának, miközben mindenki másnak (tanárok, edzők) gondolkodás nélkül, akkor egy kézzel-lábbal tiltakozó srácot sosem fogsz rávenni. egyszerűen ki kell alakítanotok egy kompromisszumot, mert a gyereket "betörni" úgysem tudjátok. Minél jobban büntetitek és minél jobban kapálóztok a szeretetéért (erőltetett közös program) annál jobban fogja utálni a párod.

2013. dec. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
78%
Jaj de jó lett volna, ha az én anyámat fele ennyire érdekli, hogy mit szólok egy nevelőapához,aki ráadásul ivott is.
2013. dec. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:
Nem kell nagyon komolyan venned, mert még csak 10 éves, nem lenne meg maga. a barátai anyukájuk sem örülne, ha odaköltözne!
2014. jan. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%
Na mizu igy majdnem tíz év elteltével??
2021. nov. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
25.: Abban mi az utasítgatás, hogy hidegben öltözzön fel rendesen? Ez csak gáncsoskodás...
2021. nov. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Na és honnan tudná hogy nálatok van még az új hapsi anélkül hogy hazaér???😄
2023. szept. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!