Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen nem működik a családu...

Teljesen nem működik a családunk, hol vagy hogyan kezdjem el "kijavítani", megváltoztatni ezeket a rossz beidegződéseket?

Figyelt kérdés
Olyan jól indult minden évekkel ezelőtt. Aztán oda jutott a dolog, hogy pont olyan élhetetlen és nyomasztó az egész, mint ahogy én emlékszem a gyerekkoromra, és ahogy a párom is elmesélte, persze úgy, hogy mennyire szörnyű volt úgy felnőni. Erre most mi is már pont ugyanezt tesszük. Komolyan aggódom, hogy ne a kicsi gyerekeink igyák meg a levét az egésznek. Borzasztó így :( Hogy mi vezetett ide? Alkohol problémák, anyagi gondok, nem tervezett újabb baba (minden mindennel összefügg szerintem). A férjem "csomagja" az alkoholizmusra való hajlam, ami már nála kb ki is teljesedett, kezd pont olyan lenni, mint az apja volt (a legrosszabb, kötekedő agresszív fajta). Nálunk a fölösleges veszekedések, állandó egymásra mutogatás, üvöltözés, sértődés, problémák szőnyeg alá söprése, soha meg nem oldása. Mit lehet ezzel kezdeni? Már ugyanezt csinálom én is, pedig pont ezt az utat NEM akartam, és ugyanígy a párom sem, és mégis ez van :(. Keressek egy (vagy több) szakembert, vagy váljunk el akár csak ideiglenesen külön költözni, míg mindenki átgondolja az életét... Nem tudom mi lenne a legjobb. Segítsetek!
2013. dec. 12. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Az első és legfontosabb lépés, hogy mindezt megbeszéld a pároddal, és tudatosítsd benne is azt, hogy ugyanazt csináljátok, amit annak idején gyűlöltetek. A többi már mind aztól függ, hogy a párod hajlandó-e elfogadni és beismerni ezeket, illetve hajlandó-e változtatni.


Ha igen, akkor lehet beszélni a második lépésről, ha nem akar változtatni, akkor maximum egy válással vethetsz véget a dolognak.

2013. dec. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

A különköltözés nem megoldás. Az átgondolás sem. Átgondoltátok már rég, de a jelek szerint nem volt elég.


Nagyon sokan esnek bele ugyanebbe a hibába. Azt gondolják, hogy elég csak meghatározni, mi az, ami rossz, amit nem akarnak továbbvinni. De ez tévedés.

Valóban meg kell határozni, mit nem akartok továbbvinni - DE emellett azt is tudatosítani kell, hogy PONTOSAN mit fogtok csinálni helyette.

Amiket felsoroltál, azoknál a következő lehet:

alkoholizmusra hajlás - teljes vagy majdnem teljes absztinencia (pl. csak ünnepekkor ihat, esetleg mellette heti egy alkalommal, ha kétszer ivott, a következő héten kihagyás)

fölösleges veszekedések - a veszekedés teljes kizárása. Ezt tapasztalatból mondom, az én családomban is mindig mindent a magas cén kezdtek, tökmindegy, miről volt szó, veszekedés lett belőle. Aztán éltem egy ideig az egyik exem családjánál, ahol a leül-megbeszél módszert alkalmazták. Ott döbbentem rá, hogy mindent meg lehet beszélni normális hangnemben.

Az egymásra mutogatás helyett először meg kell oldani a problémát, aztán megbeszélni, mit kell tenni, hogy a jövőben ne forduljon elő. Tökmindegy, ki okozta a bajt, megtörtént, visszacsinálni úgyse lehet.


Persze mondani könnyű. Pedig a megoldás tényleg csak ennyi - felismerni a problémás viselkedési formát, alternatívát találni helyette, aztán ezt begyakorolni.


De ha eddig nem sikerült, és már itt tartotok, akkor azt gondolom, hogy okosabb lenne keresni egy szakembert, aki segít ebben.

2013. dec. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Na akkor:


- alkoholistának nem szülünk gyereket

- ha ezt a hibát elkövettük, akkor nem szülünk neki másodikat, és elhagyjuk

- ha azt a hibát is elkövettük, hogy másodikat is szültünk, akkor most hagyjuk el/utaljuk be elvonóra DE vele nem maradunk


Ez legyen az első lépés. Alkoholista NEM VÁLTOZIK!!! Aki hajlamos erre, annak nem szabad gyereket szülni. És főleg nem szabad vele leállni veszekedni, üvöltözni! Az alkoholisták agresszívak, csak te jöhetsz ki belőle rosszul.


MÉG MOST hagyd ott ezt az embert. Ő NEM FOGJA átgondolni a helyzetét és változtatni!

2013. dec. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hat en csak 16eves vagyok igy csak az en tapasztalatomat mondanam el.Eloszor is sajnallak inkabb teged es a gyerekeket.Az apat azert nem mert nem az alkohol fogja helyrehozni a helyzetet.Egyazeruen nem ertem a mostani felnotteket(persze csak parat belole)nev.apammal es nev. anyammal eltem/elek,anyukamat nagyon szeretem,de a ferjet nemigazan.Ha jozan volt eleg rendes volt,de komolyan,de ha ivott,kotekedett eladott mindent a piaert stb teljesen ilyen kocsog tipus volt.Jelenleg kulon elunk tole,mert egyszeruen nem valtozik meg.Volt elvonon is ahonnan ket honap mulva eljott.Azota is ha penzhez jut,iszik.Anyukam nagyon rendes,szeretem,valamert meges osszeveszunk rendszeresen,de be kell vallani hogy miattam veszekazunk.Ezert megyek el majd Debrecenbe a pszichiatriara.Probalj meg beszelni higgadtan a ferjeddel anya is ezt probalta dehat a pia...arrol le kell szokni.(de surgosen)a mi csaladunk fo problemaja ez volt.Mennyen el Pszichiatriara.NEM SZEGYEN mint sokan gondoljak.En depresszios vagyok,ami kemiai valtozas az agyban.Ezzel azt akarom mondani hogy attol hogy pszichiatriara megy nem hulye.Sajnalom hogy nem tudok tanacsot adni,legfeljebb azt hogy koltozzetek el tole,es talan eszbekap.Bocs hogy a sajat problemammal terhellek.Memtudok mit mondani csak hogy eggyutterzek veled es tudom milyen ez a helyzet.Tarts ki!
2013. dec. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Olvastam az elozoknel hogy hagyd el meg ilyesmik....Nos ez nem olyan konnyu mint aminek tunik.A szulo gondolhat arra is hogy sajnalja a gyerelet es ezert marad veled.Az alkoholistak van hogy egy idore abbahaggyak az ivast es ez becsapos lehet.
2013. dec. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#2/5 eggyetertek
2013. dec. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet. Nekem is sikerült egyszer egy pont olyan palit kifognom, mint az apám. Igaz, ő nem volt alkoholista, de ugyanazok a megaláztatások mentek végestelen végig, mint ami a családom és közöttem. Ugyanúgy én voltam a hibás minden egyes kiborulásáért, ha törődésre vágytam, akkor terheltem ezzel és sorolhatnám. És ami a legrosszabb, hogy pont úgy viselkedtem én is, mint a családom nőtagjai: sokat sírtam és állandóan tiszta ideg voltam, meg az evésbe menekültem, híztam is egy csomót. Pont ez dühít fel a legjobban a családomban és erre én is pont ugyanezt csináltam. De véget vetettem a dolgoknak, mert felismertem az igazságot. Most próbálom jobban megismerni magam és ezt az egész helyzetet, hogy még egyszer ne fordulhasson elő ilyesmi, mert én nem akarok úgy élni, mint a szüleim. Helyes önismeret, ez itt a kulcs. És semmiféleképpen nem szabad ebben a helyzetben maradnod, akármi is köt hozzá, akár gyerek, akár más. Nekem nem volt ilyen súlyos, csak annyira, hogy rettegtem a magánytól és most is félek, de inkább ezt vállaltam, mint egy olyan reménytelen életet, mint a családomé...a magányban azért mégiscsak van egy kis remény, hogy tiszta lappal indulhatsz. Amilyen szörnyű, legalább annyi lehetőség is rejlik benne, csak tudni kell kihasználni.
2013. dec. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!