Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen lehet egy...

Szerintetek milyen lehet egy szegényebb család élete? Lehetnek boldogok?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy nincs otthon számítógép, mobiltelefon a gyerekeknek, fával fűtenek amiből keveset tudnak venni ytb.
2013. dec. 12. 21:32
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
95%

Nem mindegy, milyen szegénységre gondolsz. Szerintem te magad sem nagyon tudod, mert, amiket írtál, az más.

Az, hogy valakinek nincs facebook-ja (számítógépe), vagy csak egy hónapban egyszer eszik édességet, nem egyenlő az igazi szegénységgel. Ettől még természetesen lehetnek boldogok.


Ami az igazi szegénység: éhezés, fázás, depriváció mindenféle szórakozástól, kilátástalanság, ingerszegény környezet... Így viszont sajnos nagyon nehéz boldognak lenni...

2013. dec. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
43%
Tapasztalataim szerint az ilyenek lent vannak az utcán és fociznak meg stb. nem otthon f@ szbúkoznak meg kockulnak... Szerintem nem kell ezt túlbonyolítani. Jah és, hogy a f@ szba ne lehetnének boldogak? Főleg, hogy olyan emberek is boldogtalanok akik azt sem tudják mire költsék a pénzüket, így olyan ember is boldog lehet akinek nincs pénze.
2013. dec. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
90%
Biztos lehetnek boldogok. Én, aki már megtapasztaltam, milyen jó módban élni, valószínűleg boldogtalan lennék, ha visszacsúsznék az általad leírt szintre. Ha egész életemben úgy éltem volna, akkor talán lehetnék boldog, mert meg sem ismertem volna a jó oldalát annak, ha valaki tehetős, és beérném a zsíroskenyérrel, a téli 16 fokos szobával, azzal, hogy a nyaralás az, hogy kisétálunk a csatornapartra, stb. Mivel nekem munkaeszközöm a számítógép, a telefon, így ha nem rendelkeznék velük azt jelentené, hogy nincs munkám, és azt, hogy szegény vagyok, és boldogtalan. Ha valakinek nincs ezekre szüksége, akkor ezek nélkül is lehet boldog. A fával fűtés pedig ma már sokaknál divat, gondolj csak a kandalló-cserépkályha lázra, ami mostanában végigsöpört az országon. Szerintem egyre többen csináltatnak, amint megvan a rávaló. Azzal viszont soha nem értettem egyet, hogy nem a pénz számít, csak a szeretet. Nem igaz. Szeretettel nem lehet gyereket etetni, se gyógyítani, ha megfázik, mert nem tudtunk fűteni rá. A szegénység relatív, de úgy gondolom, hogy akiknek olyan szinten kell nélkülözni, hogy az a mindennapok rovására megy (éheznek, fáznak, betegeskednek, stb.), az nem lehet boldog. Ha van mit enni, van mivel fűteni, betegség idején ki tudják fizetni az orvost, szükség esetén tudnak utazásra költeni, de mondjuk ennyiben ki is merül a dolog, akkor még akár lehetnek is boldogok. De ezek nélkül nem.
2013. dec. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
62%

Lehetnek a szegények is boldogok, ha nem vágynak drága dolgokra.

A probléma ott kezdődik, hogy általában az embernek van agya és jól akar élni, ezért vágyik rájuk.

2013. dec. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
62%

"Most én konkrétan olyanokra gondolok akik azt sem tudják mi az a facebook és meg vannak nélküle. Csak egy hónapban egyszer kapnak a gyerekek édességet, de nem hiányzik nekik mert ezt szokták meg."


Tudod, ezzel csak az a probléma, hogy ezek a gyerekek látják, hogy a többi gyerek egyáltalán nem így él az oviban meg a suliban és folyton gúnyolják és kiközösítik őket, mert csórók és ott rúgnak beléjük, ahol csak tudnak.


Aki ezt nem érti meg, az egyáltalán nem tudja, hogyan működnek a dolgok manapság.

2013. dec. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
84%
Persze,hogy tudja a kérdező csak magát nyugtatja így. Mert a gyerekei egész életükben "tudatlanok" lesznek,mindig jó lesz nekik hisz ezt szokták meg. Ekkora baromságot is régen olvastam.
2013. dec. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim válasza:
63%
Inkább a kérdésre válaszolnék mint az imént kialakult csitt-csettre. ?=Nagyon rossz. lehetnek-e boldogok?"szubjektív-en" igen. Kutatások bizonyítják hogy aki tartósan szegény körülmények között lakik/él az akár szellemi károsodást is elszenvedhet valamilyen szinten. Ezt, hogy a szegények is lehetnek boldogok dolgot a tehetős családokban élő érzékny lelkű gyerekeinek az érzéketlen szüleik mesélték, hogy este jót tudjanak aludni.
2013. dec. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
35%

Hát hogyne lehetne boldog!!

A pénz önmagában SEMMI! TE határozod meg az értékét........

2013. dec. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban nem volt számítógépünk, mobilunk, sőt még vez.sem és fával fűtöttünk, sokszor fáztunk, naés. Túléltük, összességében nagyon jó gyerekkorom volt, míg a tehetősebb szomszédaim tök depressziósok voltak, legalábbis sokan.
2013. dec. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Persze, csak ebből a semmiből van tető a fejed fölött, étel a szádban, meg ruha a testeden, ebből fűtöd a lakást, és ebből tudod megalapozni azt, hogy elérd az álmaidat.


Nekem senki meg nem magyarázza, hogy egy éhező, fázó, nélkülöző gyerek (főleg kamaszkorban) boldog. Mert önmagától csak a pénz nem boldogít, persze, de a hiánya tönkreteszi az embert.

2013. dec. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!