Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha megváltoztatom a nevem és...

Ha megváltoztatom a nevem és érettségi előtt állok, akkor automatikusan átírják a nevem, vagy később kell kínlódnom a bizonyítványokkal?

Figyelt kérdés

Ez a nagy problémám, hogy nem tudom, mi - hogyan lesz.

Ha leteszem az érettségit, és utána változtatom meg a nevem, akkor sok dolgom lesz a papírokkal, vagy azt hogyan tudom megoldani, hogy a másik nevemre írják át?

Nem kaptam erről egyáltalán semmilyen felvilágosítást.



2013. okt. 23. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Még nem adtad le a papírjaid (érettségire jelentkezés), szóval át fogják írni automatikusan. Magyarán ha most nevet változtatsz, már a papírt is az új nevedre kapod.


Mindenesetre a megfelelő hivatalban kaphatsz erről bővebb felvilágosítást, és esetleg az iskolában az osztályfőnököd / ha van, akkor az iskolatitkár, tud segíteni.

2013. okt. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Annyit tudok erről, hogy ha az érettségi után csináltatod, a bizonyítványt nem írják át, vagyis nem kapsz újat. Ilyenkor nem tudom, hogyan kell intézni a felsőoktatásba jelentkezést, talán csatolni kell a névváltoztatásról szóló papírt... de megírhatná egy tapasztalt, én is előtte állok még (bár érettségi után). Úgyhogy szerintem inkább előbb csináld, és akkor érettségivel, bizonyítvánnyal nem lesz gondod.
2013. okt. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Januárban-februárban jelentkezel érettségire? Mikor változik a neved? Ezek fontosak lennének. Amúgy érettségire érvényes személyi igazolvánnyal lehet jelentkezni. Azon akkor már az új neved lesz?

Miért lenne gond a névváltozás? Ha jelentkezel vhová, ott úgyis ki kell töltened a személyes adatokat: születési név!, anyja neve... stb. Ezekből egyértelműen kiderül,h a Tied a bizi.

Ebből senkinek nem adódik problémája.

2013. okt. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pont érettségi előtt változtattam meg a nevem. Még a jelentkezési lapot a régi nevemmel adtam le de miután megjött a személyim simán át tudták írni a rendszerben (természetesen határidőn belül). Ha van lehetőséged akkor érettségi előtt írasd át, hogy automatikusan arra kapd a bizit de amúgy én úgy tudom, hogy nem kell átírni a bizonyítványt mert amikor letetted akkor téged hivatalosan még a régi neved szerint hívtak. Amúgy a születési neved sem a régi marad hanem az új. Már az új anyakönyvi kivonatodban is születési névként az új fog szerepelni és a régit kb. teljesen el is lehet felejteni mert semmilyen hivatalos dokumentumon nem lesz rajta (és ugyanígy van a személyivel, stb..) Ezt csak azért írtam mert valaki írta ezt a születési neves dolgot. :D De gondolom ha betöltöd a 18-at akkor akarod megváltoztatni nem? Vagy pontosan mikor szeretnéd? Mert ugye idő mire elbírálják és hátha meglehetne oldani, hogy még az érettségi leadásának határidején belül megjönni a az új születési anyakönyvi kivonatod.
2013. okt. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Betöltöttem már a 18-at. Februárban kell jelentkeznem az érettségire, addigra szeretném elintézni, remélem sikerül is, és zökkenő mentesen.


Kedves 3. válaszoló!


A születési név nem csak akkor kell, hogyha valaki férjnél van? Úgy tudtam.

2013. okt. 23. 15:22
 6/9 anonim ***** válasza:
3! Ha megváltoztatod a neved, kapsz új születési anyakönyvi kivonatot az új nevedre. Gyakorlatilag az "eredeti" születési neved úgymond eltűnik, onnantól az újat kell majd a születési név helyére is írni.
2013. okt. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"3! Ha megváltoztatod a neved, kapsz új születési anyakönyvi kivonatot az új nevedre. Gyakorlatilag az "eredeti" születési neved úgymond eltűnik, onnantól az újat kell majd a születési név helyére is írni."


Ez nem így van.

Ha valaki nevet változtatott, akkor mindkét nevét meg kell adnia, a jelenlegit és a születésit is.

Mert hogyan bizonyítanám, hogy a Kis Pista, születési nevemre kiállított érettségi bizonyítvány stb. valóban az enyém, akit névváltoztatást követően Nagy Gézának hívnak?

2013. okt. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7! Neked meg kell adni? Mert pl az én gyerekeimnek nem. Van egy új születési akvi kivonatuk az új nevükre és az eredeti csak az egészségügyi kiskönyvükben van benne, amit még a kórházban állítottak ki 3 napos korukban.
2013. okt. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocs, 6. voltam. Amúgy úgy tudsz bizonyítani pl hogy a névmódosítási okirat másolata nálad van adott esetben. Az én precíz nagynéném élete végéig cipelte magával a másolatot. Mindig nála volt.
2013. okt. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!