Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házastárs esetén ki örököl,...

Szunyo1 kérdése:

Házastárs esetén ki örököl, ha nincs gyerek, és a házasság csak két éves, és a feleség csak egy fogkefével érkezett?

Figyelt kérdés

Sajnos testvérem November 22.-én elhunyt.Tulajdonában volt egy ingatlan,és egy gépjármű.Továbbá a lakásban található ingóságok.Lakásra több hitelt kellett felvennie. Édesapánk halála után én feladtam az egzisztenciámat,és eladtam az én lakásomat,természetesen ezt úgy,hogy én örököltem,és ennek fejében kifizettem az egyik hitelét,ami a családi ingatlanra volt terhelve.Ha nem teszem meg ezt a lépést a család anyagi helyzete sínylette volna.Minden az ő nevén volt,és jóval a házassága előtt szerezte ezeket.Felesége szó szerint csak egy fogkefével költözött be.Továbbá édesapánk összegyűjtött spórolt pénzét odaadta édesanyánk,hogy a lakást rendbe tudja rakni(nem ajándékba)

Mindent tudunk bizonyítani tanukkal,és papíron.



#bobyka
2013. dec. 16. 11:37
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
57%
Alaphelyzetben a feleség,de ha bizonyítható az ajándék akkor talán van esély visszaszerezni valamit.
2013. dec. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
43%
Miért utálod ennyire azt a nőt? Szerintem csak peres úton tudjátok visszaszerezni a házat, de én tuti nem pereskednék. Ha a pénzről van szerződés, hogy azt a testvérednek vissza kell majd adni a szüleinek akkor azt szerintem a megegyezésben szereplő feltételekkel visszakövetelhetitek.
2013. dec. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Kései Sirató ***** válasza:
35%
Szerintem érdemes pert indítanod, jó eséllyel megnyered.
2013. dec. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
59%
a feleség elsősorban
2013. dec. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
66%
A feleség az örökös. Keressetek ügyvédet, mert ez nem valami igazságos. Még ha lenne gyerek, de így?
2013. dec. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
87%

"Miért utálod ennyire azt a nőt? Szerintem csak peres úton tudjátok visszaszerezni a házat, de én tuti nem pereskednék"


Persze te odaadnád a lakásodat egy idegenek meg annak a jövőbeli párjának csak ugye.

2013. dec. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
72%
Bizonyítsátok be papírokkal és kész!
2013. dec. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
27%
Ha minden az ő nevén volt és a házasság előtt szerezte őket, akkor amennyire tudom, a feleség nem örököl, viszont az nem kizárt, hogy haszonélvezetet kap. De őszintén szólva nem egészen tiszta számomra a történet, szóval azért ne vedd készpénznek.
2013. dec. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
70%
mi van a papíron? Hogy kölcsön volt? Mert ha csak annyi, hogy adtál pénzt, akkor azzal mit érsz? Ha kölcsön volt, akkor pereskedj mindenképpen, ha nem adja vissza.
2013. dec. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
A kölcsön kifizetéséről van papír,amit édesanyám adott arról nincs,de tucatnyi tanunk van rá,sőt jelenlévők is voltak.
2013. dec. 16. 11:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!