Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házastárs esetén ki örököl,...

Szunyo1 kérdése:

Házastárs esetén ki örököl, ha nincs gyerek, és a házasság csak két éves, és a feleség csak egy fogkefével érkezett?

Figyelt kérdés

Sajnos testvérem November 22.-én elhunyt.Tulajdonában volt egy ingatlan,és egy gépjármű.Továbbá a lakásban található ingóságok.Lakásra több hitelt kellett felvennie. Édesapánk halála után én feladtam az egzisztenciámat,és eladtam az én lakásomat,természetesen ezt úgy,hogy én örököltem,és ennek fejében kifizettem az egyik hitelét,ami a családi ingatlanra volt terhelve.Ha nem teszem meg ezt a lépést a család anyagi helyzete sínylette volna.Minden az ő nevén volt,és jóval a házassága előtt szerezte ezeket.Felesége szó szerint csak egy fogkefével költözött be.Továbbá édesapánk összegyűjtött spórolt pénzét odaadta édesanyánk,hogy a lakást rendbe tudja rakni(nem ajándékba)

Mindent tudunk bizonyítani tanukkal,és papíron.



#bobyka
2013. dec. 16. 11:37
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
61%
Keresetek ügyvédet elég bonyolult ügy, ezt itt senki nem mondja meg nektek.
2013. dec. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, a feleség csak a "közös vagyon"-ra lesz állagörökös leszármazó hiányában, a különvagyon törvényes ági örököse ilyenkor a szülő, vagy ha már egyik sem él, azok leszármazói, tehát a testvérek.

Ez viszont nem igaz az özvegyi haszonélvezeti jogra, ami adott esetben a különvagyonon is megilleti az özvegyet.

Mindez viszont csak akkor igaz, ha nincs érvényes végrendelet. Ha van, akkor - nem lévén köteles részre joga senkinek, hisz még a "régi" Ptk a hatályos - akkor 100%-ban a végrendeletben leírt végintézkedés az irányadó, tök mindegy, hogy ki mit tud vagy nem tud bizonyítani a vagyon eredetéről. Ez esetben csak a végrendelet érvényességét lehet alappal vitatni esetleg.

2013. dec. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
79%

"egy idegenek 6"

Két éve házasságot kötött vele - idegen?

2013. dec. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
58%
Kérdezőnek attól még nem lesz senkije. Főleg, hogy nem fog öreglányként meghalni, hanem egy másik férfivel fogott lakni, előbb utobb.
2013. dec. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
70%

Lehet, hogy rosszul értelmezem, de abból amit írsz nekem ez a kép úgy áll össze, hogy édesapád halála után Te örököltél. Mivel abból volt a testvérednek is része, kifizetted az egyik hitelét.


Testvérednek volt egy háza, neked is volt, hiszen abba laktál miután megörökölted.

Testvérednek volt egy autója, meg ingóságai, mint minden normál embernek, no meg volt egy felesége.


Szerintem ebben az esetben a feleség joggal örököl, attól függetlenül, hogy egy fogkefével érkezett. Ő volt a házastársa, gyerekek nincsenek.

Miért érzel több jogot a testvéred dolgaira, mint amennyi joga a feleségnek van?


Az meg, hogy édesanyád adott ajándékba neki pénzt, miért fáj neked? Ugyanúgy a tesód is az ő gyereke volt nem? Szerintem csak irigy vagy.

2013. dec. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
74%
"attól még nem lesz senkije." de hát az elhunyt döntése volt, két éve, hogy legyen "valakije" és elfogadta, egy fogkefével -tehát nem idegen..
2013. dec. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
96%
Ha nincs végrendelet, akkor a feleség örököl mindent, méghozzá nem haszonélvezeti jogot, hanem tulajdonjogot. Még az ági öröklés szabályai sem jönnek szóba, amit az egyik válaszoló írt, mert az csak az ági vagyonra vonatkozik. Pl. ha az ingatlant a szülők vették volna, akkor ők örökölnék. Még a felújításra adott pénz sem ági vagyon, mert nem számít ági vagyonnak, az ami már nincs meg abban a formában, ahogy adták. Kérdezzetek meg egy ügyvédet, de véleményem szerint ez lesz a válasza.
2013. dec. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
42%

Teljesen mindegy, hogy mivel érzekezett, és lehetne akár egynapos házas is, amikor megözvegyül, nincs jelentősége.


Minden olyan ingő és ingatlan tárgyat t a nő örököl, amit a házasság alatt szereztek, és ha nincs házasság előtt kötött házassági vagyonjogi szerződés, akkor mindent.


Mindegy, hogy mit bizonyítasz, meg fogod szívni. Az özvegy örököl, te pedig csak elveszted a pertt és egy rakás perköltséget is kaphatsz a nyakadba, plusz én az özvegy helyében a perlés miatt plusz pert akasztanék a nyakatokba. Akkorát, hogy a fal adja a másikat.


Azt vedd észre, hogy a testvéred ezt a lányt VÁLASZTOTTA feleségnek. Pont. Vele élt kettő évig, pont. Mégis mire játszol?


Nen indíts pert, ha jót akarsz, a nő ellen. Biztos vesztés.

2013. dec. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
61%

17 (18-as voltam, jogvégzett vagyok, szakvizsgával, tehát ügyvéd is lehetnék, de nem gyarolom a szakmámat, de azért pontosan tudom, mi a jogi helyzet): tökéletesen igazad van.


Sem ági vagyon címén sem ági öröklés címén, sem egyéb más törvényes jogcímne nem lejet az özvegytől követelni semmit.


És nem idegen: az elhunyt HÁZASTÁRSA. Családtag.

2013. dec. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
58%

#19, a valóság EZ:

[link]

első oldal alja, 2. pont. (vagyis, amit a #12-ben tömören leírtam)

Hogy a házasság szempontjából mi számít közös vagyonnak és mi különvagyonnak, azt meg szerintem a 6 milla válási kérdés okán már kapásból vágja minden itt fórumozó...

(emlékeztetőül: a házasság előtt szerzett vagyon, bármely házastárs által akár a házasság előtt, akár a házasság alatt örökölt vagyon, a névre szóló, szokásos mértéket meghaladó - ezt ma a bíróság olyan 150-200 eFt körül szokta meghúzni - ajándék. (szóval egy mosógép akkor is jó sansszal közös vagyon, ha az "lányom, ezt neked adom", egy személyautó már nem, ha az ajándékozási szerződés valamelyikük nevére szól)

Fontos még, hogy nem a házasság aktusa számít, a házasság előtti együttélés alatt szerzett vagyon is közös vagyonként vélelmeződik, lévén az élettársi kapcsolat is vagyonközösséget teremt.

Na kb ilyesmi.

2013. dec. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!