Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Voltál már féltékeny, vagy...

Voltál már féltékeny, vagy irigy a barátaidra?

Figyelt kérdés
Mi miatt?
2009. nov. 25. 15:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
igen, voltam, de az még megboldogult kamaszkoromban volt, mert gazdagok voltak :)
2009. nov. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

:D

Ó hát, hogyne. A dolog az fenn áll nemtől és életkortól függetlenül. Oviba ha valakinek jobb játéka van, vagy több tejbegrízt kapott, alsó általánosban mert más iskolatáskája van vagy mindig piros csillagot kap, felső általánosban , mert már este elmehet 10ig buliba, kamaszkorban mert volt már barátja/barátnője, 2tévéjük van, anyukája engedi cigizni, más színű a haja, nagy a melle, domborúbb a gatyája..szóval ez teljesen globális:D A fejlődéshez szükségszerű és később is szervesen jelen van az irigység, de ha nem pörögsz nagyon rá a témára nem vadulhat el a dolog. Megjegyzed magadban, hogy milyen jó neki, mert...aztán utána kilépsz az ajtón és meghallod, az irigyelt társadtól a bűvös mondatot rólad: milyen jó neki..:D És üdv a mókuskerékben. Irigyek vagyunk, mert nem vagyunk elégedettek. Nem vagyunk elégedettek mert többet várunk el vagy többet akarunk. Többet várunk el vagy többet akarunk, mert emberek vagyunk. Emberek vagyunk, tehát nem vagyunk tökéletesek. Nem vagyunk tökéletesek tehát->elégedetlenek vagyunk:D És futjuk a köröket. De a lényeg, hogy az esetek többségében az irigyelt mindig irigy is egyben, ezért nem kell aggódni, csak a rosszindulat ne jelenjen meg:)

2009. nov. 26. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igazából nem én vagyok az irigy. Csak az egyik barátnőm mondta, hogy irigy rám, mert van egy hitel mentes lakásom, és van egy 9 éve tartó párkapcsolatom.

Ezen nagyon meglepődtem.

2009. nov. 26. 09:37
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem olyan irigység! Biztos nem rosszból mondta, ha igazán a barátod! Csak gondolom ő is örülne, ha minden jól menne körülötte!!
2009. nov. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor biztos hogy nem irigy barátnőd, csak úgy gondolja hogy ebben szerencsésebb vagy nála, de emögött nincs rosszindulat. Az irigység az, amikor rosszat akar a másiknak valaki, mert neki valamivel több pozitívum jutott mint az irigykedőnek.


Az irigy ember nem mondja meg, hogy irigy rád valamiért, hanem csak a viselkedéséből lehet rájönni.

2009. nov. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem is gondoltam, hogy rosszindulatból mondja, csak meglepődtem ezen az egészen. Főleg azon, hogy így elmondta!
2009. nov. 28. 10:14
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Miert ne mondhatna el?Nem kell rossz neven venned, vedd ugy ,hogy te egy jo pelda vagy neki!O is boldog szeretne lenni ez minden, es lassuk be ebben tenyleg szerencsed van!:-)es abban is ,hogy a baratnod oszinte hozzad!Inkabb folytsa el amit erez? Na ugye.21/L
2009. nov. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én igen.Nem csak barátokra,én nagyok sok mindenkire tudok irigy lenni,szinte bárkire.Például akik boldog családban élnek,van testvérük,akiknek van barátja/bnője,akinek sok pénze van,aki szociálisan fejlett,stb.Barátaimra főként a családi körülményeik miatt vagyok féltékeny.
2009. nov. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, előfordult, de aztán mindig rájöttem, hogy nekik sem trüffelbonbon az életük.
2009. nov. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem , ha bevallja már nem kicsit irigy. Én hasonló cipőben járok most mint te. Csak azt nem nézi, hogy nincsenek szüleim (elhunytak), neki vannak. Van gyermekem, és van férjem, tavaly vettünk házat hitelre, de a hitelt nem irigyli. Az én barátnőm is bevallotta, és tavaly tavasz óta (akkor költöztünk az új házba) más a kapcsolatunk. Én hivom , nem veszi fel a telefont, nem hiv vissza, ő a szememre hányja hogy nem segitettem neki munkát keresni, de az Önéletrajzát segitettem megirni, és tanácsot is adtam hova küldje el. Állásinterjúra vagy randizni helyette már nem tudok elmenni. Közben nekem is megszünt a munkám, de a szememre vetette hogy sok ismerősöm van és nem járok közre az érdekében, pedig a magam ügyében sem tudtam. Most megint fasirtban vagyunk fél év után ismét, és azon gondolkodom hogy ezt a barátságot már nem biztos hogy meg lehet menteni. Nem tudok vele beszélni mert egy vita után amikor megint én nem voltam segitőkész akkor rámnyomta a telefont, és nem veszi fel. Olyan ez mint egy csalódás utánni házasság, ami miatt házassági tanácsadásra járunk, de semmi változás, mindig én vagyok a szemét aki nem segit, és nem találom ki a gondolatait. Egy férj is belefárad ebbe. Szerintem aki a barátod az örül a boldogságodnak, ha elmondta veheted elismerésnek, de ha a fenti módon viselkedik nem biztos hogy jó.
2009. nov. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!