Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan vagyok féltékeny?

Jogosan vagyok féltékeny?

Figyelt kérdés

24 évesek vagyunk, barátommal több mint három éve vagyok együtt.

Az első három évben együtt jártunk BA-ra, együtt is lakunk egy jó ideje.

Eddig kitartott a rózsaszín köd, úgy gondolom minden tökéletes közöttünk.

Idén nyár végén viszont egy másik országba költöztünk (ő német, Hamburgba jöttünk), és ő elkezdte a Mastert, én meg munkát kerestem, már dolgozom.


Ő azonnal beilleszkedett az egyetemi életbe, gyorsan barátokra is lelt. A probléma az, hogy csak lányokra. A csoportjában csak lányok vannak (600an tanulnak egy szakon, le vannak osztva 50-es kis csoportokra, ahol a barátom az egyetlen fiú)


Mivel én alapból féltékeny típus vagyok, már ez is szemet szúrt, hogy mindig lányokról mesélt.. Aztán jöttek a suli utáni közös programok, először közös tanulás, közös prezentáció készítés -persze mindig a lányoknál-.. Amíg én meg csodás munkahelyemen töltöttem az időt.

Na, itt már sajnos kifejezetten féltékeny voltam, de jelét nem adtam, mondván, hogy ez a természetes, hisz csoporttársak..

Ami már kiverte a biztosítékot, az az volt, amikor többször is írt smst este 10 körül, hogy a tanulással ugyan végeztek, de most elmennek sörözni, szóval kicsit később jön haza.

Na ezt már szóvá tettem, mert igen rosszul esett. Amúgy is egyedül érzem magam az új városban, a nyelvet közepesen beszélem, a munkám teljesen kimerít, nincs időm társasági életre.. Az egyetlen dolog amire vágyom, hogy az estéket együtt töltsük...

Aztán azóta már konkrét személy is előtérbe került, aki folyamatosan közös képeket töltöget fel a barátomról meg magáról, közös tanulás, közös ebéd, közös sörözés, közös halloween, közös futás... Minden közös...


Ma épp egy olyan képet töltött fel, ahol a lány a barátom vállára hajtja a fejét.

Úgy gondolom, ez már minden határon túlmegy, és a barátomnak nem kéne hagynia, hogy ezek megtörténjenek. Már csak azért sem, mert nekem nagyon rosszul esik.


A barátom javára legyen mondva, hogy ő minden programra hív engem esténként, úgy tűnik szeretne megismertetni, bevenni ebbe a baráti körbe, csak nem érti meg, hogy munka után nekem ehhez nincs túl sok kedvem.

Bízom a barátomban, és úgy gondolom, ha tetszene neki ez a bizonyos lány, nem próbálna összeboronálni minket.

Szóval a bizalom megvan, tudom, hogy nem fog megcsalni, vagy ha mégis más kerülne a képbe, őszintén megmondaná. Ő viszont esküdözik hogy egyáltalán nem tetszik neki a lány, nem is nőként tekint rá. (Pedig persze nagyon csinos a csaj..)


Egyszerűen mégis rosszul esik, hogy ez a csaj mindenhol ott van... Szerintetek jogosan mondhatom meg neki, hogy szeretném, ha kerülné a testi kapcsolat minden formáját a lánnyal.. ?


Tudom, hogy utálja, ha korlátokat szabok, a szabályokat.. De én meg azt utálom, hogy a barátom más lányokat ölel...


2011. nov. 10. 22:11
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom, hogy jogos-e, de a helyedben én is féltékeny lennék, viszont ha lenne köztük valami, akkor a képekkel inkább vigyáznának. Szerintem a lány túl lelkesen hajt a barátodra, de kétlem, hogy viszonzott.
2011. nov. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
61%
Itt egyértelmüen benned van a hiba, ha nem mégy vele, akkor nem várhatod el, hogy csak azért otthon üljön, mert neked nincs kedved semmihez. Vagy menj vele, vagy pedig ne reklamálj, ha ö nem zárkózik el mindenki elöl miattad.
2011. nov. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem ez két külön probléma, a kevés közös program és ez a konkrét lány. Az előbbit elfogadta..
2011. nov. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 bánomisén ***** válasza:
93%

Vegyél erőt magadon és párszor menj el a barátoddal ezekre a közös programokra, amíg még hív. Mutasd meg a csoporttársnőinek, hogy nem egy fantom vagy, hanem egy létező nő. És neked sem kell annyit találgatnod, látod majd a saját szemeddel, hogy ki hogy viszonyul a párodhoz.

Elhiszem, hogy fáradt és kedvetlen vagy estére, de még az is kiderülhet egy ilyen közös sörözésből, hogy jól fogod magad érezni és rájössz, hogy nincs okod féltékenykedni.

Menj el és mutasd meg magad, tarts terepszemlét, érezd jól magad és remélem, nyugodtabb leszel utána :-)

2011. nov. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
83%
A korlátozásból, bármilyen formában, csak baj lehet sajnos, mert ilyenkor általában azt érzik az emberek, hogy a szabadságuktól fosztják meg őket. Mindenképp beszéld meg vele, hogy téged zavar, ha más lányokat ölelget, mert akárhogy is hűséges, ez elég félreérthető. Ameddig nem tesz semmit, szerintem próbáld elfogadni, hogy eljárkál a közös programokra, nehogy elveszítsd a végén.
2011. nov. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

Megállapodtunk, hogy heti kétszer elmegyek, de napi 10 óra meló után egyszerűen nincs erőm többször bulizni. Ráadásul itt egy sör 3 eurónál kezdődik a kocsmákban, én a fizetésemet nem erre akarom költeni..

Én is voltam egyetemista, tudom milyen szépélet, és bizony marad idő/energia a bulizásra.

Nekem munka mellett nem marad mindig. Ezért nem tartom az én hibámnak, ha nem vagyok minden bulin ott.

Úgy gondolom ő is lehetne rám tekintettel, kétszer elmegyünk közösen, ha akar egyszer elmegy egyedül (de nem kell rögtön 15 közös képet készíteni), de heti 3 buli legyen már elég..

2011. nov. 10. 22:25
 7/41 anonim ***** válasza:
43%

Ne kérd meg nyíltan, hogy ne tegye, de fejezd ki, hogy zavar, onnan az ő döntése, hogy figyelembe veszi-e. Mondjuk amíg csak képről látod az eseményeket, addig elég azokat nem kitenni és nem tudod meg.

Szerintem is menj el közéjük és mutasd meg, hogy létezel és fontos neked a barátod ennyire. Neki is csalódás lehet, ha egyszer sem mész.

2011. nov. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
42%
Bocs, nem olvastam akkor még, hogy heti kétszer eljártok. Ez rengeteg..
2011. nov. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
95%
Juj ez szxar. en is feltekeny lennek es elhiszem, h aggaszt a dolog... nem tudom mit tehetnel. hisztizni ne hisztizz semmi esetre sem. talan lehet az lenne a legjobb, ha egyaltalan nem is szolnal semmit neki, mert az csak olaj lenne a tuzre, es vitaakat szulne esetleg, h te korlatozni akarod öt stb... es attol verszemet kapna. a helyedben en azt csinalnam, h mosolyognek, jo szorakozast kivannek, ha tanulas utan sörözni mennek. nem kernem szamon, es a kepeket se emlitenem. nem probalnam eltiltani a csajtol, mert azzal csak odalököm neki, tudod. csak figyelnek. ha valami van, rajossz ugyis. csak légy résen. nem azt mondom, h legyel paranoias, csak figyelj! de ne szolj! akkor se, ha nehez. DE amint rajössz h kijatszott, azonnal lapát es nincs bocsanat.
2011. nov. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
0%
Egy táncot ketten táncolnak.Ha az egyik csak ül,akkor a másik keres táncpartnert.
2011. nov. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!