Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudja egy anya "túlélni...

Hogyan tudja egy anya "túlélni", ha a gyermekeit elveszíti?

Figyelt kérdés
2009. nov. 25. 16:03
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Egyszer azt mondta,neki egy pap hogy "nagyon szereti" őt a jó isten ezért szenved ennyit.
2009. nov. 25. 18:12
 12/14 anonim ***** válasza:

Hát nagyon sehogy. Képzelem mennyire fáj nagymamádnak. Az én nagymamám még attól is sírógörcsöt kap, ha meghallja, hogy egy fiatalabb ember hal meg a környékén, hogy miért nem inkább ő, ő már úgy is öreg stb. hát még ha a gyereke! Szegény.

Az egyik dédnagyapám élte túl a gyerekeit, bár ő már nem teljsen tiszta szinte semmit nem tud arról, hogy mi van körülötte, de azt igen, hogy a gyerekei meghaltak. Pedig már akkor is ilyen volt mikor ők elmentek. Azt megértette, más egyszerű dolgokat meg nem.

Borzasztó lehet.

2009. nov. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
nagymamám testvére elvesztette a lányát, mikor az 10 éves volt. első kisgyerek volt. persze ennek már vagy 25 éve, aztán született még 2 gyerekük, mára fenőttek. sokáig én nem tudtam, csak később. ők valahogy túltették magukat rajta, teljesen normális család, persze biztos nagyon megviselte őket. azt mondják elfogadni, feldolgozni sosem lehet, egyszerűen csak tovább élni az életed úgy, mint ahogy abban a pillanatban ragadtál, mikor elvesztetted. párom nagymamája már nagyon öreg és még a háború idején, kicsivel utána pár hónaposan meghalt a kislánya. felnevelt másik 5 gyereket, de a mai napig ha találkozunk, akkor mindig elmondja, hogy ő megszült és felnevelt 5 gyereket, de szült ő mégegyet, akit elvesztett. és látod rajta, hogy nem dolgozta fel, pedig abban az időben sok gyerek meghalt. ennek meg már 50 éve. szerintem ez egy anyának feldolgozhatatlan.
2009. nov. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Vannak neki is dédunokái,bár azokat még sosem látta keresztapám hibájából. Nekem 2testvérem van,és én most 30évesen várom az első babámat. Az a baj hogy emiatt kicsit lelkiismeret furdalásom van,nem tudok olyan felhőtlenül örülni neki. De ez csak az én hibám,nagyon lelkis vagyok. Fáj hogy ennyire szenved,tudom és láttam mennyit imádkozott azért hogy inkább ő haljon meg. Nagyon szeret minket,és folyton csak ad. Anyukám is nagyon szereti,és elég sűrűn látogatja.
2009. nov. 25. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!