Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? Hazautazzak karácsonyra vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

A páromhoz nagyon közel álló rokonát holnap műtik, elég rossz kilátásokkal. Bőven elképzelhető, hogy nem éli túl. Ez az első karácsonyunk, úgy volt, hogy a családdal töltjük, én hazautazom és csak 26-án jövök vissza.

De lehet, hogy most inkább maradnom kellene? Nem lenne egyedül, de akkor is. Ő nem mond semmit, nagyon maga alatt van. Mit tegyek? Ha nem utazom haza, azzal a családom karácsonyát eléggé hazavágom. De itthagyni sem akarom...


2013. dec. 22. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én maradnèk. A családdal lehet még sok karácsony, viszont én nem tudnám se magamnak se a páromnak megbocsájtani ha egy ilyen helyzetben egyedül hagynám. Persze nem lesz egyedül de végül te vagy a párja. ...
2013. dec. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Mármint nem tudnám se magamnak , se ha a párom hagyna egyedül ..
2013. dec. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Megvárod a műtétet. Utána kiderül, mi lesz a folytatás. ha elfogadható állapotban lesz az az ember, még mindig mehetsz haza ünnepelni.
2013. dec. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen szintű a kapcsolat. Gondolom annyira még nem komoly, ha nem is együtt ünnepeltetek volna, hanem ki-ki a maga szüleihez megy haza.

Tehát ha ilyen lazább dolog, és nem a részedről, hanem az ő részéről, akkor lehet, hogy jövő ilyenkor már együtt sem lesztek, szóval... ahogy döntesz.

Ha azonban azt látod rajta, hogy nagy energiákat mozgósít érted, hogy tervez veled, a tenyerén hordoz, akkor maradj mellette, hiszen lehet, hogy ő lesz a férjed, gyerekeid apja.

2013. dec. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Pont az a baj, hogy a kapcsolatunk ilyen szempontból határeset. Alig fél éves, de együtt élünk, mindketten komolyan gondolkozunk a kapcsolatról. Azaz el tudjuk képzelni a másikkal a jövőnket, de a döntés, hogy biztosan együtt akarjuk csinálni, még nem született meg.

Talán tényleg a kivárás lesz a megoldás, meglátjuk mi lesz a műtét után. Azért ez önmagában is elég borzasztó, de ezzel az időzítéssel meg különösen :(

2013. dec. 22. 22:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor ahogy érzed. Majd meglátod.
2013. dec. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"a döntés, hogy biztosan együtt akarjuk csinálni, még nem született meg"


Azért a hazautazással kapcsolatos állásfoglalásod ebben is elég jelzésértékű lesz, legalábbis szerintem...

2013. dec. 23. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Nádszálkisasszony ***** válasza:
Én vele maradnék. Nehéz időszaka van, ha igazán szereted (számomra) nem kérdés. Egy komoly kapcsolat esetén ezt a családodnak is meg kell értenie. Ha pedig a rokon jobban lesz, mehettek hozzátok haza mindketten.
2013. dec. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

És neki (és a családjának) mik a tervei? Ő is menne a saját családjához?

Szép dolog, hogy mellette akarsz maradni a bajban, de nem bonyolítod meg ezzel a dolgokat? A családja számít a jelenlétére, a Tiedre viszont nem. Ha ne adja ég, nem sikerül jól a műtét, a párod gondolom úgyis a családjával lenne, biztos, hogy szükség lenne ott (anyósnak, apósnak, testvéreknek, stb.) egy alig fél éve ismert, félig idegenre? Ha pedig szerencsésen alakul a műtét, és a párod családja az eredeti tervek szerint karácsonyozna, akkor csak egy váratlan vendég lennél a számukra.


Arról nem is beszélve, hogy a saját családod ünneplését hazavágnád, feláldoznád a párodért, aki lehet, hogy pár hónap múlva már nem is lesz a párod.

2013. dec. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!