Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szégyenlem magam, napokat...

Szégyenlem magam, napokat sírtam át! Mit adjak nekik karácsonyra?

Figyelt kérdés
A 7 hónapos kislányomat egyedül nevelem.Mire most mindent kifizetek 5ezer marad a zsebembe,de itt a karácsony.Ráadásul öcsémnem névnap-szülinap!Szörnyű de nem tudok ajándékot venni senkinek.Örülök ha a kislányomnak meg tudok adni mindent!Még soha nem volt ilyen és szörnyű érzés,mikor zudok hogy a családom nekünk milyen drága dolgot vett
2013. dec. 17. 14:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A családod nyilván tudja, hogy milyen helyzetben vagy és nem várják el, hogy vegyél nekik bármit is. Ők valószínűleg azért vettek nektek valami nagyobb értékű dolgot, mert tudják, hogy szükségetek van rá, nem tudod egyedül megvenni és így akartak segíteni.

Legalább a családja előtt nem kell szégyenkeznie az embernek, ők azért a családod, mert ismernek és megértenek.

2013. dec. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A felnőttek ezt szerintem megértik, felfogják. Nem muszáj egymást közt ajándékozni. A gyerekeknek meg kevés pénzből is tudsz ajándékot venni, főleg a hét hónaposnak.
2013. dec. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

7 hónapos még azt sem tudja, mi az az ajándék, abből ne csinálj problémát.

Öcsédnek meg valami apróságot talán ki tudsz gazdálkodni.Esetleg ha ügyes vagy, saját kezűleg valami kreatív akármit alkothatsz neki.3-400 Ft-ból is lehet már szép ajándékot venni is, pl mi most vettünk ismerősnek gyönyörű mécsestartót díszgyertyával, 500Ft volt összesen.A kicsinek nem kell szerintem karácsonyra semmi, vagy ha mégis akarsz, vegyél neki valami nyalánkságot, az nem is drága, pl az ilyen kinderes csokiféléket imádják a kicsik is, az puha és finom.

Öcsédnek is biztos találsz valamit, csak jól nézz körül és legyél ötletes.

2013. dec. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
összeszorult a szívem, ahogy ezt olvastam:( a családod melletted van és támogat, nem várnak el ajándékot és amit kaptál azt hidd el, hogy szeretetből adták. ne szomorkodj emiatt. Remélem kicsit könnyebb lesz nektek!
2013. dec. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Amúgy az a baj, hogy az embernek, ha kevés a pénze kétségbeesik olyasmi miatt is, ami egyébként megoldható lenne.És akkor megáll a tudomány...

Van még ötletem.Esetleg süthetsz valamit, például mézeskalácsot, az nagyon szép, nem annyira és sokan ajándékba készítik.Ki nem örülne egy doboz szép, finom mézeskalácsnak, vagy más egyéb ajándék sütinek?

2013. dec. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Karácsonyi ajándék olcsón megúszható ilyen pici babával,gipsz,kis keze formáját kiöntöd,kifested vizfestékkel,belevésed a dátumot és kész.Öntés közben egy erősebb cérna bele,hogy felakasztható legyen.

Öcsédnek hasonló apróság,mindenki megérti,hidd el,nem könnyű a helyzeted egyedül egy ilyen picivel.

2013. dec. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Mi nem egyedül élünk,de a fiamnak akkor se tudok sok ajándékot venni,és csak egyfélét kap.Ez van,ennyire futotta,mig mások teli kosarakkal állnak a pénztárnál,nekem csak egy aproság van akosaramban...ez magyarország...
2013. dec. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

Azért a mézeskalács egy elég drága mulatság annak, akinek nincs pénze. Se a méz, se a tojás nem olcsó. Persze lehet belőle egy darabot is adni.


Kérdező, ne fájjon a fejed emiatt! Jobb adni, mint kapni, ez tény, ez is most ennek a tipikus esete. Beszélj erről a családoddal, hidd el, jobb lesz!

2013. dec. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
A picidnek tudsz olcsóbb ajándékot is venni,valami kis édességet például,öcsédnek pedig Eurós boltban,Vianniban nézhetnél valami párszáz forintos apróságot.A kicsi ajándék is ajándék.
2013. dec. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez ne legyen gond. A család pont ezért család! A leglehetetlenebb helyzetekben is! :)
2013. dec. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!