Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szoktatok karácsonyra képeslap...

Szoktatok karácsonyra képeslapot küldeni rokonoknak, barátoknak?

Figyelt kérdés
2013. dec. 18. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, épp most írtam meg őket, viszem a postára.

3 darab, két vidéki rokon család, egy vidéki baráti család.

2013. dec. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem. De most elgondolkodtam, hogy miért is nem teszem. Pedig kedves gesztus.
2013. dec. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, de nem mindenkinek, van akit telefonon hívok fel és van akinek a neten küldök lapot.
2013. dec. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak a barátnőmnek, mert neki sajnos nincs internete.
2013. dec. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

8-9 képeslapot szoktunk elküldeni, és vagy 15 e-mailt, plusz van akit telefonon hívunk. Sok a barát és nagy a rokonság :)

5 és 3,5 évesek a gyerekek, általában valami sk készítésű képeslapot rajzolunk-ragasztunk stb. Amennyire tudom, mindenki nagyon szokott örülni, a rokonságban díszhelyre szokták tűzni a "mestermunkákat" és évről-évre várják az újabb lapokat.

mi is örömmel bontogatjuk mindig a borítékokat, az előszobában külön helye van a képeslapoknak ilyentájt... nekünk ez hozzátartozik az ünnephez :)

2013. dec. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én minden évben küldök 10-14 embernek.

Külföldi barátoknak is.


Furcsa, mert nekem csak 1-2 ember szokott küldeni.


Az emberek manapság már elavult, ósdi szokásnak tartják a képeslap küldést.

Pedig ezerszer személyesebb,mint egy facebookon vagy emailben odaböffentett üzenet.


31N

2013. dec. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi minden évben küldünk a rokonoknak, akikhez nem tudunk személyesen elmenni az ünnepekre, illetve a barátoknak. Úgyhogy ilyen 4-5 képeslapot fel szoktunk adni. Szerintem személyesebb mint, ha neten küldenék valamit.


25/N

2013. dec. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem. Én szerintem soha életemben nem küldtem és nem kaptam képeslapot. Ma már levelet se írok/kapok, max. hivatalosat, de legtöbben azt is e-mail-ben intézik, sokkal kényelmesebb, praktikusabb, egyszerűbb. Felesleges pénzkidobásnak és időhúzásnak tartom a képeslapot. El kell menni megvenni, meg kell írni, megcímezni, vissza kell vinni a postára, bélyeget venni, stb. Egy e-mailt maximum 3 perc alatt el lehet intézni, mindenkinek bejelölni a címét, leírni pár szót, hogy boldog karit, és leokézni. Ennél több időt biztosan nem szánnék a karácsonyi üdvözletekre, és nem is szoktam, még ennyit sem. Akivel találkozok, annak elmondom élőben, akivel meg nem, azzal nem vagyok olyan viszonyban, hogy boldog karácsonyt kívánjak neki.
2013. dec. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!