Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek neki ennek a...

Hogyan kezdjek neki ennek a megbeszélésnek? Nem várhat tovább, de a páromra nem számíthatok, mert egy félős kislánnyá változik, ha a szüleiről vagy a tesóiról van szó.

Figyelt kérdés

A párom szülei nyugdíjasok, az anyukája emellett dolgozik is, de így sem jönnek ki a pénzükből (összesen 100000Ft), mert több mint a fele törlesztésre megy el. Az albérletet és a rezsit is mi fizetjük nekik, ezét mi is hónapról hónapra élünk.

A párom anyai nagypapája 1 hónapja meghalt, a lakását az egyetlen lánya örökölte. Mi kicst megkönnyebbültünk, hogy javulhat a helyzetünk (albérletet nem kell fizetni), de legnagyobb meglepetésemre anyósom tegnap bejelentette, hogy lemond az örökségről a párom egyik testvérének a javára, mert ők most akarnak összeköltözni a barátnőjével, de nincsen hol. Én azt hittem, hogy ott helyben megőrülök, de a gyerekek miatt nem csináltam jelenetet, de mára áthívtam anyósékat egy beszélgetésre. A párom csitítgat, hogy ne vesszek velük össze, de nálam betelt a pohár. Meg akarom nekik mondani, hogy vagy megtartják a lakást vagy tőlünk egy fillért sem látnak többet.

Elismerem, hogy talán túl dühös vagyok rájuk, ezért gondoltam megkérdezem, hogyan lenne jó belekezdenem a mondandómba.


2013. dec. 25. 07:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Kati néni, Pista bácsi, a mai nappal befejezzük az albérlet es a rezsi fizetését. Ott a lakás, amit örökölnek, tessék oda költözni. Zsuzsa meg en szeretnénk előrébb jutni, nem egyik napról a másikra élni es ugy, hogy mi fizetünk mindent, nem megy.
2013. dec. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Igen, én is így gondoltam, de a párom nyugtatgat, hogy így össze fogunk velük veszni és úgy mi lesz velük, mehetnek a híd alá stb.

Anyóséktól már máskor is megkaptam, hogy az anyagi támogatáshoz nekem semmi közöm, mert az csak rájuk és a fiukra tartozik. Én már azt sem bánnám, ha többet nem is látnám őket, tudni se akarom, hogy mi van velük, de ezt nem tehetem meg a párommal.

2013. dec. 25. 08:16
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor ha semmi közötti aza nyári támogatáshoz, akkor be is kell fejezni. Mas faxaval könnyű a csalánt verni, hogy finoman fogalmazzak.

A parod meg döntse el, hogy a saját kapcsolata es előre jutása a fontosabb, vagy a szulei mindenek felett valo támogatása. Nem fognak a híd alá kerülni, ott a lakás amit örökölnek. Ha nem akarjak megtartani, akkor oldják meg egyedül az életüket onnantol, vagy segítse őket a gyerek, aki a lakást kapja. Mellesleg ha mar el akarjak ajándékozni, akkor a parodnak lenne logikus, mintegy megköszönni vagy visszafizetni a segitseget. Engem ezzela. Hozzáállás ujjal nem érdekelne, ha osszevesznenk, meg akkor se, ha a saját szuleimrol lenne szó.

2013. dec. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az egyes írta, szerintem jó. Arra készülj még fel, hogy tiltakozni fognak. Megkérdezheted, hogy miért neked kell állni az ő költségeiket? Most hogy örököltek, a lányuknak is lehetősége lenne pénzt félre tenni, megalapozni a jövőtöket, miért kellene erről nektek lemondani, és más rokon miatt továbbra is őket finanszírozni. Nem vagy köteles fizetni a lakbért helyettük.
2013. dec. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Persze, meg kell nekik mondani, hogy ők a ti zsebetek terhére nem tehetik meg, hogy lemondanak az örökségről. Ti sem arra akartok örökké keresni, hogy az ő megélhetésüket fizessétek. Most itt a lehetőség, hogy helyére tegyék a dolgokat, ne számítsanak a továbbiakban rátok.


Másrészt, nem értem, ha albérletben laknak, melynek a bérleti díját + rezsijét ti fizetitek, mert ahogy írod az ő 100000 Ft-juknak "több mint a fele törlesztésre megy el"


Ha hitel-törlesztés, és autót vettek belőle, adják el. Ha lakásvásárlásra vették fel a hitelt, akkor miért élnek albérletben?

Szóval milyen törlesztés az, ami mellett albérletben laknak? Mire vették fel azt a pénzt, amit most törleszteniük kell?

2013. dec. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

foglaljuk össze kicsit:

van anyósnak/apósnak havi 100ezre vagyis 50 marad hiteltörlesztés után (engem is érdekelne, milyen hitel)

ti gyakorlatilag a kaján kívül mindent fizettek (50ezer kajára 2 embernek bőven elég, ha nem luxuscikkeket esznek, sőt, még szerintem 10-15 marad is) - többi gyerekük nem támogatja őket?

most örököltek és lemondanának csak az egyik tesó javára, csak a lakástól...hát ez nem így működik, vissza lehet utasítani a TELJES örökséget....ekkor a többi örökös lép a helyére vagyis jelen esetben a párod és a tesói (vagy úgy gondolták, hogy miután megkapták az örökséget, elajándékozzák a lakást és ez esetben a ti pénzetekből fizetnék az illetéket???)


meg mi az, hogy neked nincs közöd az anyagi támogatásukhoz? ha együtt éltek a pároddal, akkor gyakorlatilag te pénzeled őket...

2013. dec. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Már saját családotok van nem? Na akkor nem értem mire föl fizettek helyettük.

Jó oké illik ha a gyerek segít a szüleinek de ha már a gyerek is csak egyik hónapról a másikra él meg akkor már nem várhatja el a szülő hogy még mellette őket tartsa el.


Én párom családja rendben van anyagilag igaz az én szüleimnek mi is besegítettünk, de én amikor megtudtam hogy várandós vagyok akkor kijelentettem hogy hamarosan már nem tudjuk őket támogatni mert ha áprilisban megszületik a kislányunk akkor már őt kell ellássuk, meg ugye kell az a pénz, kiságyra, babakocsira, ruhákra, egyéb dolgokra, tehát nekünk is oda kell figyelnünk.

Én párom is néha besegít a szüleinek természetesen mindent pénzt visszakapunk tőlük, plusz ők is segítenek.


De a párom megmondta a szüleinek hogy mi a helyzet hogy lesz idő amikor egy vasat sem fog tudni kölcsön adni, tehát ő nem az az elveszett emberke. Jó ő is félős kislánnyá változik ez ügyben de összekapja magát.

2013. dec. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
54%

Ez itt a baj, hogy a férjek behuzzák a farkukat és a meny lesz a gonosz.

Meg kell mondani nekik az igazságot, de az lenne a legjobb,ha a férjed adná elõ nekik,nem te!Szedje magát össze!

2013. dec. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
43%

8-as!

A kérdező szerintem a férj, mivel azt írja: a páromra nem számíthatok, mivel egy félős kislánnyá változik, ha a szüleiről van szó...

2013. dec. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
80%
Ja az lehet, de férfi is válhat kislánnyá ilyen helyzetben!De biztosan igazad van utolsó.
2013. dec. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!