Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem elárult a férjem....

Úgy érzem elárult a férjem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nemrég kiakadtam azon, hogy a páromat felhívta az exe. Ott ültem mellette, mikor beszéltek. Azért lepődtem meg, mert állítólag évek óta nem tartják a kapcsolatot, rosszban váltak el. Aztán a minap kinn voltunk barátokkal egy pub-ban, és az egyik barátunk mesélte, hogy az ő barátnője mindig kiakad másik nők miatt. Erre rávágtam a férjemnek: "látod nem csak én akadok ki", majd elmeséltem a barátnak, hogy mi is történt nálunk. Erre a barát azt válaszolta, hogy ő csak az egyik exét ismeri, de az jó nő volt. Nagyon rosszul esett, mintha pofán vágtak volna, mintha azt akarta volna ezzel mondani, hogy én sz@r vagyok. A férjem meg nem mondott erre semmit, mintha még büszke is lett volna rá, hogy dicsérik a volt csaját. Nem hisztiztem, de azóta is fáj. Valahogy úgy vártam volna, hogy vigasztaljon meg, hogy mondja el, hogy én vagyok neki a legjobb, azért van velem, vagy valami hasonló.. hogy simogassa meg a lelkem. Olyan nagy elvárás ez?

Lehet, hogy hülyének néztek, de azóta nem úgy nézek már rá. Megingott a bizalmam, a szerelmem. Úgy érzem, hogy nem állt ki mellettünk, mellettem, értem. Jól esett volna, ha legalább annyit mond a barátjának, hogy "de a feleségem 1000x jobb". Butaságnak hangzik, de nem tudok szabadulni ettől. Mit kéne tennem?


2013. dec. 27. 20:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%

Jézusom... te tipikus féltékeny liba vagy hallod, de ráadásul a semmire...


Ha valaki azt mondja, az ex jó nő volt, az annyit jelent, hogy az ex jó nő volt. Köze nincs ahhoz, hogy te jó nő vagy-e vagy sem, rólad említés sem esett a kontextusban. Tipikus túlkombinálós, agyatlan hiszti az, hogy ha a JUli jó nő, akkor te nem lehetsz az...


És emiatt megingott a bizalmad, szerelmed... befosok a röhögéstől hallod, hány éves vagy, 15? XD

2013. dec. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
27%
Felálltam volna és azt mondom, hogy nézz rám, ugye nyomomba sem léphet az exe.
2013. dec. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
45%

Sajnos ezt nem lehet meg nem történté tenni így ezzel a helyzettel kell együtt élni és elfogadni azt hogy a párod erre nem felelt semmit!


Viszont miért hívta föl az ex?

Meglepő volt hogy tudja a számát? (arra gondolok hogy a szakítás óta nem változott a száma?)


Ne aggódj az ex nem hiába ex

2013. dec. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%
Csak egy kérdés: ha azt mondják a volt nőjére hogy jó csaj az miért jelenti azt hogy te nem vagy az? És egy pasitól mit vártál? Ő gondolom nem azt nézte hogy a haverja barátnőjének hány diplomája van, nyilván csak a külsejéről tud nyilatkozni. A féltékenységed viszont alaptalannak tűnik, az én egyik exem 8 év után írt rám mert rossz passzban volt. Én már egy év után is alig emlékeztem rá..fura lett volna ha ezen kiakad a mostani párom.
2013. dec. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%
Tényleg butaságnak hangzik. Szerintem ezt a hisztit inkább ne erőltesd!
2013. dec. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%

"Ne aggódj az ex nem hiába ex"


Hát, jó lenne, ha így lenne, de ez nem ennyire egyszerű. Sok mindentől függ, pl. attól, hogy ki szakított kivel, ugyanis, ha a férfit hagyták el, nyilván megszenvedte a szakítást. És van egy mondás, miszerint az exektől kell tartani a leginkább. Ebben én régen nem hittem, de sajnos egyre inkább látom benne a valóságot. Meg lehet nézni, hogy mennyi kérdés van ezen az oldalon, ami abból fakad, hogy a férj visszajár az exhez "nosztalgiázni".


De kedves kérdező, nem akartam rád ijeszteni, nyilván nekem is rosszul esett volna a történet, de ebből még ne vonj le messzemenő következtetéseket. Viszont engem is érdekelne a helyedben, hogy a férjem miért beszélget az exével. Mert alapvetően ebben nem találnék kivetni valót, de miért titkolja?

2013. dec. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Je Veux ***** válasza:
53%

Te jó ég.. férjed? 15 éves vagy mi?!


1. A párodat felhívta az exe. Pont. Rosszban váltak el régen. Pont. Az hogy felhívta őt az ex, nem jelenti, hogy tartják a kapcsolatot. Pont. És ha beszélnek félévente egyszer, akkor mi van?! Semmi. Pont.


2. A haver barátnője kiakad más nők miatt? Nem követendő példa. Az ember hűséget fogad és nem vakságot, illetve némaságot. Én is beszélgetek más férfiakkal, a párom is más nőkkel. Nem keresi különösebben a táraságukat, de ha úgy adódik nem hajtjuk el a másik nemet egy szia után. Ha valamit akarnak, akkor megmondjuk, hogy nem mi vagyunk erre a megfelelő emberek. Illetve én is észreveszem a helyes férfiakat, a párom is a szép nőket, ettől még engem szeret és a szerelme nem lesz kevesebb.


3. A barát azt válaszolta, hogy egy exet ismert, de az jó nő volt. Ennek a jelentése: a barát egy exet ismert, de az jó nő volt. Pont.

Ez nem jelenti, hogy te nem vagy az, márcsak azért sem, mert az exekről volt szó, te pedig nem vagy az. Illetve azt sem jelenti, hogy a többi ex nem volt jó nő, mert csak az egyetlen általa ismertől tett említést.


És miután nem volt ebben az egészben semmi sértő, nem is volt oka a férjednek arra, hogy megvédjen téged.


4. Ha emiatt te úgy érzed, hogy megingott a bizalmad, szerelmed, akkor nem a férjeddel van baj, hanem veled. Pont.


Mit tegyél? Lépj túl a saját korlátolt elméden és próbálj racionálisan gondolkozni.


(Nem is értem hogy jutottatok el a házasságig.. Soha nem volt komolyabb dolog, amivel meg kellett küzdenetek?! Ha ennyitől meginogsz, akkor mindentől...)

2013. dec. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Mindenkinek mások az igényei egy kapcsolatban. Nekem az volt az álmom, azt szerettem volna, ha olyan férjem van, aki annyira szeret, hogy én vagyok a leg... még ha tudom is, hogy nem én vagyok a legszebb, a legjobb a világon. Mivel tudom, hogy féltékeny típus vagyok, és tudom, hogy ezen nehezen tudok változtatni, engem mindig zavart, ha egy pasi az exéről rinyált (egyből dobtam). Volt előtte 2 kapcsolatom, mindkettőnek azért vetettem véget, mert ez hiányzott belőle. Nem bírták megállni, hogy legalább előttem ne ajnározzanak más nőket.

Olyan férjet szerettem volna, akiben 1000%-ra biztos lehetek, hogy bárki is nyálaz utána, akkor sem lépne félre, mert engem szeret.

Most pedig úgy érzem, hogy nem én vagyok a "jó nő" neki, hanem az exe. Ebből következik, hogy akkor miért engem vett el?

Tudom, hogy bennem van a hiba... lehet, hogy ilyen pasi nem is létezik, amire én vágytam. :(

2013. dec. 27. 20:53
 9/19 anonim ***** válasza:
92%
De fogd már fel, hogy az hogy az exe jó nő, számodra nem sértés, és téged nem érint, nem minősítés... ettől még lehetsz a párodnak te a "leg". Nem is ő mondta ráadásul, hanem egy haverja. Ki nem kakálja le, hogy a haverjának mennyire jött be a férjed exe????
2013. dec. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
50%
Ez tényleg hiszti. A párod mondta, hogy jó nő az exe? Nem. A barátja? Igen. Miért csinálsz drámát a semmiből? Ha ettől az incidenstől megingott egy házasság, akkor megette a fene az egészet.
2013. dec. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!