Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák, feleségek ti mivel...

Anyukák, feleségek ti mivel töltitek a napotokat, ha egyedül vagytok otthon?

Figyelt kérdés
1 hónapja költöztünk össze a párommal, eddig pörögtek az események, meló, jött a karácsony stb... most viszont 14 hetes kismamaként itthon unatkozok egyedül. Annyira rossz, mert eddig mindig vagy anyummal, vagy hugommal, vagy párommal voltam otthon, valaki mindig volt mellettem. Most hogy elköltöztünk nem tudok mit kezdeni magammal. Tegnap már a házimunkát megcsináltam, a kaját már feltettem azzal nincs dolog, süti rohadásig maradt sütni nem állok neki. Tv-ni, filmezni, olvasni napközben nem szeretek mert elalszok mindig rajta...A lakás pici sok dolog nincs vele, alig várom már, hogy lehessen menni dolgozni. Már előre félek, hogy szülés előtt ha nem tudok majd dolgozni mit fogok abba az 1-2 hónapban csinálni. Nem is értem így visszagondolva mikor anyum azzal vagdalózott, hogy ő egész délelőtt főzött stb...hát nem tudom.. 8kor feltettem a levest az fő magától, hurka kolbász sütőbe az is sül magától..én meg szét unom az agyam.. Szóval ti mit csináltok ha éppen senki nincs otthon?
2013. dec. 29. 11:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Tanulnék. Nyelveket, új dolgokat, elkezdenék valami sulit, tanfolyamot. Barátnők? Eljárnék valahova, ami érdekel. Bármi, kerámiázni, tornázni, jóga stb.
2013. dec. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs valami hobbid?

Keress magadnak valami kreatív elfoglaltságot.

2013. dec. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
24 hetes kismama vagyok, jelenleg 3 hét szabadsággal. Én is mindennap fözök, mondjuk picivel komplikáltabbakat, mint hurka-kolbász, igy azzal van hogy egy délután is elmegy :D mindennap felporszivozok, felmosok..letörlöm a port is..ha elkap a hév, átrendezem a kamrában (vagy valami olyasféle hely) és ott is letörlöm a polcokat, majd kihajigálom az összes ruhát, és szépen behajtogatom, már minden szinskálában van :D elmegyek sétálni, vagy az uszodába, nagyon jo -moka- még az auto porszivozása is :D karácsony elött karácsonyi képeslapokat készitettem..netezek, olvasok..listát irok miket kell majd venni, ha a baba születik, vagy ha majd megyek Magyarországra, akkor miket kell vinnem :D én egészen jol elütöm az idöt :)
2013. dec. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%

Unatkozol????? Na, ezért van rossz véleményem a terhesekről, kisgyerekesekről, mert elbutulnak.."Ráesett egy esőcsepp a hasamra, most meghal a gyerek?" és társai...

Ha előbbre tartanál, meg is értenélek, 7-8 hónapos terhesen vacak lehet már, de 14 hetesen? Nem írtad, hogy problematikus lenne a terhesség.


Nem vagyok terhes, de mint normális ember, ha egyedül vagyok, és épp nincs semmi dolgom, akkor mondjuk filmet nézek, híreket olvasok, tájékozódok a világ eseményeiről, könyvet olvasok, interneten olvasok ezt-azt (és nem idióta fórumokról beszélek). Ennyire nem tudod lefoglalni magad? Ennyire nem vagy intelligens? Milyen gyereked lesz?

Tudom, bunkó vagyok, de na, egy ötlet: lesz egy gyereked. Tessék felkészülni rá! Keress gyerekverseket, altatódalokat, tanuld meg ezeket, vásárolj neten könyveket, böngéssz online katalógusokban, hogy melyik gyerekkönyv van meg a hozzád közel levő könyvtárakban...Korainak gondolhatod, de szerintem altatódal, kis gyerekvers már a pár hetesnek is mehet, ahelyett, hogy a cukibabócaegyelekmeg-et hallaná.

Bocs, de dühítenek az ennyire tehetetlen emberek. Nem tudom, kinek a mondása vagy csak szállóige-e, de sokat hallottam: az intelligens ember nem unatkozik.

2013. dec. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%
Akartam írni, hogy el is mehetnél valahova, én ha unatkozok, rengeteget járkálok (mondjuk Pesten van is hova menni, aki ott unatkozik, az tényleg hülye), de nyilván ilyen időben ez nem játszik.
2013. dec. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Én zenét hallgatok, olvasok, netezek... ritkán van ilyen sajnos...


Amikor kismamaként voltam otthon táppénzen, hetente rendeztem át a házat. :D

2013. dec. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nincs semmi probléma a terhességemmel, dolgozok ugyanúgy csak most ugye az ünnepek miatt nincs munka. Kedves előző hozzászóló igen ezeket mind csinálom, de nem szeretek sokat a gép előtt ülni. Tanítónőként elég sok mindent tudok a gyerekekről, gyereknevelésről, stb... Bajom azzal van, hogy eddig soha nem voltam egyedül és most rossz hogy tök egyedül vagyok és nem találom még fel magam ebbe a kicsi lakásban. Szóval nem a rosszindulatú megjegyzésekre vagyok kíváncsi, (főleg ez a gyk-s beszólást nem értem mikor te is itt kommentelgetsz :D), hanem tippeket szerettem volna olyan anyukáktól esetleg akik már régóta esetleg családi életet élnek és nem újdonság nekik esetleg az egyedüllét. Aki értelmesen válaszolt annak köszönöm :)
2013. dec. 29. 11:47
 8/12 A kérdező kommentje:
Bocsi nem utolsónak, a 4/7-nek ment.
2013. dec. 29. 11:49
 9/12 anonim ***** válasza:

Én például sokat zenélek, gyakorlok. Az el is fáraszt rendesen, mert ugye koncentrálni kell. Tornázom is, vagy elmegyek futni, de persze az most nem játszik, hideg van.

Főzni ilyenkor összetettebbeket szoktam, amikkel máskor nincs időm pepecselni.

No meg ha végképp nem tudok mit kezdeni magammal, akkor kimegyek a lakásból és találkozom valakivel vagy kinézek valami programot.

2013. dec. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tervezek, varrok (és ehhez elmegyek anyagot venni, stb.), rajzolok, festek, sütök-főzök (szeretek kísérletezni új dolgokkal), beszélgetek a családommal telefonon/skype-on heti 1-2x (mi is messze élünk), foglalkozom a nyelvi képességeimmel (elég sok nyelvet beszélek, így ezek rendszeres szintentartása/fejlesztése időt igényel - filmek, könyvek, feladatok...), elmegyek nézelődni vagy vásárolgatni az itteni ismerőseimmel (nem feltétlen barátnők, de valakit csak rá lehet venni egy kis kimozdulásra!).


Most konkrétan 5 hetet vagyok itthon, úgyhogy ezek a programok :)

2013. dec. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!