Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok irigy? Mi baj...

Miért vagyok irigy? Mi baj van velem?

Figyelt kérdés
a lényeg az hogy egyszerüen irigy vagyok mindenkire pl.:sogornöm most karácsonyra kapott egy csizmát ami nekem is nagyon tetszik de nincs rá pénzünk a párom és a testvére a (sogornöm párja) ugyan ott dolgoznak deö nekik mindenre jut én nekünk miért nem ? vagy ök a kis fiuknak tudtad egy hatalmas dömpert venni ajándékba mi meg csak harisnyát a két lányunknak..miért érzem magam nyomorultul? Csunya is vagyok és még sorolhatnám kérlek adjatok tanácsot mi velem a baj? :(

2013. dec. 29. 15:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban az önbizalomhiány a bajod szerintem. Hidd el nekem, az irigység természetes dolog, az is irigy néha, aki az ellenkezőjét állítja. Ne érezd magad az anyagi helyzeted miatt nyomorultnak, biztos, hogy van, amiben te vagy a jobb.
2013. dec. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 QueenRavenna ***** válasza:
100%
Nincs baj veled, csak emberből vagy te is.
2013. dec. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne azzal foglalkozz,hogy mások hogyan élnek és mit kapnak, vesznek hanem magaddal és a saját életeddel. Ha mindig azt nézed,hogy másnak milyen jó és hogy te milyen "szerencsétlen "vagy ami egyáltalán nem igaz , akkor sosem leszel boldog.
2013. dec. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat .. Nem hinném hogy jobb lennék valamiben hiszen azö kis fia és az én kisebbi lányom között 19nap van és a kislányom az idösebb neki már már rendesen beszél szinte a kislányom meg csak anya mama baba apa enyit mond teljesen 0-nak érzem magam
2013. dec. 29. 16:08
 5/12 anonim ***** válasza:
98%

Hátha ugyan annyi a bevételetek és ugyan annyi a lényeges kiadások is akkor az csak rajtatok múlik. Meg kell nézni mire mennyit költötök.

Nekem szimpla hisztinek tűnik csak. Senkinek sem csöppen semmi a karjaiba meg kell mindenkinek dolgozni érte.

2013. dec. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
kedves utolsó nem egyformák a kiadásaink nekünk több vanés ez nem hiszti hanem csak igy érzem magam
2013. dec. 29. 16:13
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg próbáljatok lefaragni belőle,jobb munkahelyet keresni, csak ti tudtok tenni azért hogy jobb legyen. Az irigységtől csak megkeseredsz de jobb nem lesz.
2013. dec. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én nem vagyok irigy, mert teljesen fölösleges, én én vagyok, nem leszek más, pedig vannak nálam sokkal jobbak mindenben, de én a saját kis dolgaimmal foglalkozok.

Nem lehetek én a legjobb mindenben, meg ha valaki jobb nálam egy bizonyos dologban, akkor másban rosszabb. Nekik is biztosan megvannak a saját maguk gondjai amiket te nem látsz, vagy nem akarod látni.

2013. dec. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra, hogy az irigység jó hajtóerő néha. Alapdolgokban én még nem is hívnám irigységnek, főleg a rossz értelmében. Kersd meg az utat, hogyan lehet váltotatni a helyzeteden, és ne keseregj fölöslegesen!
2013. dec. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ugyanannyi a bevételetek kb., de ti ennyivel rosszabbul éltek, akkor előfordulhat, hogy ők meg tudják fogni a pénzt, ti meg nem.

Ne irigy légy másokra, hanem inkább gondold végig, mit csinálhatnátok másképp, hogy több maradjon a kasszában!

2013. dec. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!