Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 10 év élettársi viszony után...

10 év élettársi viszony után ezt mondja a párom szerintetek?

Figyelt kérdés

Azt mondta ha házasok lennénk minden én örökölnék utána.De mivel csak élettárs vagyok semmit nem hagy rám milyen jogon.

Mondtam neki ne a papír miatt hagyj valakire valamit mert a jog azt mondja hanem mert te úgy érzed.Erre azt mondta így is sokat kapott már a rokonaitól mert nekem egy két dolgot adott mondván mire fel kapom én ezeket.

Ha rám hagyna valamit a családja mérges lenne és inkább nem akar vitát mert úgy sem értenék meg milyen jogot örökölne egy élettárs mikor ott vannak ők mint rokonok.

Úgy érzem csak kihasznál.Mindig visszavág,hogy nekem semmi szavazati jogom nincs nem vagyok a felesége.Ha az lenne más lenne de nem vagyok.


Mondtam neki ne törődjön azzal ki mit mond csinálja azt amit akar.De fél.Mert piszkálják.Azt mondta ha összeházasodnák azért is "kapna".

Így ha vele valami lenne semmit nem kapnék ezt megmondta.Mondván van nekem lakásom.Mit akarok még.Ne vegyem el a törvényes örököseitől a vagyont ami nekik jogosan jár.10 év után ha nem is családtagjaként tekint rám ami fura de jó,mégis mennyire normális,hogy így áll ehhez?

Más akik ennyi éve együtt vannak és nincs gyerek,hogy van ez?


2013. dec. 31. 13:52
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem meg rohadjon meg az ilyen. Dolgozok mint az állat, hogy vegyünk új bútorokat, új autót, új bármit, aztán ha vele valami lesz, akkor majd megyek az utcára, mert a vagyont, ami engem is megilletne átengedem anyukának, aki egy fityinget sem tett bele nem? Tuti leperelném az ilyen rokonoknak a bugyiját is, utálom ezt az észjárást!!

Ez alól csak az kivétel, ha te nem dolgozol és nem is akarsz, minden anyagi hátteret a párod teremtett meg, mindent ő vett meg. Akkor tényleg az ő tulajdona, amiből ha nem akar adni, hát pukkadjon meg, adja az örököseinek, vagy akinek akarja.

1. Közös vagyont, viszont biztosan nem engednék át így másnak!

2. Mi jogon rendelkezik ő afelett, ami KÖZÖS?

3. Hány éves, hogy még mindig a családtagok szoknyáját fogja és amit mondanak az úgy szent?

4. Mikor fog benőni a feje lágya és a szerelmével, a társával foglalkozni, nem mások szavával?

5. Mikor telik be nálad a pohár és hagyod ott?

2013. dec. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
63%

Az ami a te kerestél az a tiéd lesz, amit ő azt meg ő.

Nem értem ezen miért vagy annyira felháborodna. Amikor belementél az élettársi kapcsolatba akkor tudtad, hogy ez ezzel jár,hogy nincs törvényileg kötöztök egymáshoz.

Ez minden élettársi kapcsolatban így van, ha kimondják ha nem.

2013. dec. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
96%
Oké, de amit közösen szereztek, abból miért ne kaphatná meg a saját részét? Ráadásul olyanoknak adja, akik ki nem állhatják?
2013. dec. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
90%
Saját vagyonomról senki más nem rendelkezhet csak én így az töklényegtelen mit mond.
2013. dec. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
93%

Ez a história nem egy 55 éves, érett-szerető férfire vall.

Mi tart mellette,a pénz?Vagy reménykedsz, hogy elvesz?Esetleg szereted, ha ilyen szinten lábtörlőnek használhatnak?Rég lezártam volna vele MINDENT!

2013. dec. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
75%

"Édesanyámék 25 éve, bátyámnak 7 éve van élettársa de ilyen nem is fordul elő."


Kedves 10-es. Ott is ugyanez a helyzet. A rokonok örökölnek. Az élettárs nem. Miből gondolod, hogy a ti helyzetetek más?

2013. dec. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Van munkám nem szorulok rá.Amit közösen vettünk az közös vagyonnak számít amióta együtt vagyunk.Én csak annak kérném a felét ami jár.

Ő ilyen volt és szerintem már ennyi idősen nem fog megváltozni.Az,hogy miért "fél" ennyire a rokonságtól nem tudom.Talán mert ha én elmegyek vagy a következő nő akivel lenne csak rájuk számíthat és ezért jó jóban lenni velük.Valami ilyesmit mondott is.Hogy a család mindig megmarad de a barátnő nem azzal bármikor megszűnhet a kapcsolat.

Ezt a rokonok látják ,és kihasználják.

Legutóbb megmondtam neki ezzel kapcsolatban a véleményem és úgy nézett ki,hogy én kiakarok szerinte túrni a rokonait a vagyonból.Nem nem akarom de úgy érzem ennyi év alatt ez nem lehetne kérdés.Olyan szerepet tölt be egy élettárs is mint egy feleség akkor miért ne részesülhetne is majd egyszer úgy mint ami a feleségnek jár.Ha baj van én állok mellette a rokonok nem.Ettől függetlenül kitart véleménye mellett.Elvenni nem fog tudom és nem is erőltetem.

2013. dec. 31. 15:49
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha bejegyzett élettársak vagytok, akkor úgy örököltök egymás után, mintha házasok lennétek.
2013. dec. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Nem mert az csak azonos neműek tehetik.Nyilvántartott élettársi papirunk van.Nem öröklök semmit.
2013. dec. 31. 16:45
 20/33 anonim ***** válasza:
Hmm és ezek után te még bármit is veszel vele közösen?Ami a tied jobban jársz ha már most elviszed.Ne már a rokonai élvezzék azt amiért te dolgoztál meg.Hát nem fogtad ki az aranyhalat.ez a pasi nem egy fő nyeremény,ne pazarolj rá több időt.Lépj amig él,minél messzebb tőle,neked annál jobb
2013. dec. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!