Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 10 év élettársi viszony után...

10 év élettársi viszony után ezt mondja a párom szerintetek?

Figyelt kérdés

Azt mondta ha házasok lennénk minden én örökölnék utána.De mivel csak élettárs vagyok semmit nem hagy rám milyen jogon.

Mondtam neki ne a papír miatt hagyj valakire valamit mert a jog azt mondja hanem mert te úgy érzed.Erre azt mondta így is sokat kapott már a rokonaitól mert nekem egy két dolgot adott mondván mire fel kapom én ezeket.

Ha rám hagyna valamit a családja mérges lenne és inkább nem akar vitát mert úgy sem értenék meg milyen jogot örökölne egy élettárs mikor ott vannak ők mint rokonok.

Úgy érzem csak kihasznál.Mindig visszavág,hogy nekem semmi szavazati jogom nincs nem vagyok a felesége.Ha az lenne más lenne de nem vagyok.


Mondtam neki ne törődjön azzal ki mit mond csinálja azt amit akar.De fél.Mert piszkálják.Azt mondta ha összeházasodnák azért is "kapna".

Így ha vele valami lenne semmit nem kapnék ezt megmondta.Mondván van nekem lakásom.Mit akarok még.Ne vegyem el a törvényes örököseitől a vagyont ami nekik jogosan jár.10 év után ha nem is családtagjaként tekint rám ami fura de jó,mégis mennyire normális,hogy így áll ehhez?

Más akik ennyi éve együtt vannak és nincs gyerek,hogy van ez?


2013. dec. 31. 13:52
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Szerintem meg örökölsz. Édesapámnak 15 év együttélés után (nem volt róla papír)meghalt az élettársa. A lakás a hölgy nevén volt, mégis édesapám örökölte a felét, a másik felét pedig a hölgy két gyereke. Még özvegyi nyugdíjat is kap!
2013. dec. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Mert úgy végrendelkezett,más különben nem örökölt volna.

Ilyen alapon szomszéd öreg meghal azt mondom élettársa voltam aztán örökölnék, azért ez nem így megy.

2013. dec. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Élettárs nem örököl milyen jogon?Csak ha volt végrendelet.


Az élettársnak törvényes öröklési joga nincs; élettárs csak végintézkedés útján örökölhet

2013. dec. 31. 22:20
 24/33 anonim ***** válasza:
80%
Akkor mi a "haszna", h bejegyzett élettárs vagy?
2013. dec. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Konkrétan semmi.Talán megkönnyíti a bizonyítást ha arról lenne szó
2013. dec. 31. 23:11
 26/33 anonim ***** válasza:

6-os: miből gondolod, hogy talál a kérdező magához méltó társat?! imádom ezeket a demagógiákat. Nagyon nehéz ma társat találni, pláne idősebb (nem huszonéves) korban.


Ettől függetlenül, kérdező, én azonnal otthagynám. És nem az öröklés miatt, hanem mert akkor szerinte ti nem vagytok egy család. Anélkül meg mi értelme?

2013. dec. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
21-es vagyok. Nem végrendelkezett, hirtelen halt meg viszonylag fiatalon. S az is biztos, hogy özvegyi nyugdíjat is kap utána.
2014. jan. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Özvegyi igen jár ha 10 éve együtt élnek.De csak 1 évig mert aki nem nyugdijas az nem kaphatja.Az illető biztos már nyugdijas korú volt ha végig kapta.


Azt mondta nem vagyunk család mert nincs gyerekünk.Hát nem tudom igaz e ez.

2014. jan. 1. 10:23
 29/33 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nagyon fura a párod hozzáállása... és nem, nem minden férfi gondolkodik így (hál'istennek) :(
2014. jan. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Igen tudom:( Hiába beszéltem vele erről,hogy ez nem jó így azért ennyi év után talán nem így kellene ehhez hozzá állnia,de nem érdekli.Mondtam neki,hogy én csinálok mindent az örökösök meg várják mikor jutnak ingyen a vagyonhoz.


Erre azt mondta,hogy egy élettársnak feleségnek ez a dolga,hogy lássa el.

2014. jan. 1. 11:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!