Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feljelentett (több ízben is)...

Feljelentett (több ízben is) egy családtag, mit tegyek?

Figyelt kérdés

tények az ügyről:

1 legalább 50 esetben hívott indokolatlanul rendőrt a helyszínre, ebből 5 esetben a rendőrök úgy ítélték, hogy az általa "kitalált" konfliktus megvalósult, ezért bevittek miatta.


2. pszichiátrián kezelik depresszióval és pánikbetegséggel, komoly gyógyszereket szed a betegségére.


3. mostanában rossz szándékú idegenek is segédkeznek az "ügyeiben"


legalább 5 párhuzamos ügy folyik miatta ellenem a kerületi bíróságon.


4. megindítottuk a gondnokság alá helyezési eljárását a körzeti gyámhivatalban, a hivatal vizsgálja az ügyet.


Mire számíthatok? "megfordulhat" magától az ügy, vagy ne várjak ilyet a magyar hatóságoktól, bíróságtól? A legutóbbi ügyben rendkívül jófej volt a bíró, főleg miután a kedves rokon olyan szinten össze vissza beszélt, hogy a saját tanúvallomására is kikiáltotta, hogy az nem úgy történt, pedig a bíró ismertette, hogy a saját szavait fogja felolvasni, erre a rokon rávágta, hogy "ez hazugság" többször is!


Félek, mert az ügy komoly, priuszom is lehet, a vízumom, erkölcsim is bánhatja, egyben aggódom a rokon elmeállapota miatt, de a jogi támadásai miatt megközelíthetetlen lett.


Félünk, hogy a lakást is eljátssza a feje felöl, egy éve nem fizet számlákat, lassan behajtásra kerül a sor. (elárverezés)


2014. jan. 3. 21:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
figyelembe véve, hogy a rendőrök mennyire nem avatkoznak családi ügybe, ha 5 esetből ügy lett, akkor bizony van vaj a füled mögött.
2014. jan. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az egyetlen családi vagyon az a lakás, ami jelenleg az ő nevén van, ha eljátssza, nincstelenek leszünk. Én a bíróságon is hivatkoztam arra, hogy beteg, továbbá arra, hogy valószínűleg a lakásmaffia hergeli a rokonok ellen.
2014. jan. 3. 21:40
 3/18 A kérdező kommentje:

Első, és azzal nem foglalkozol, hogy 50/5?

sokszor magának okozott sérüléseket, csakis ezekben az esetekben lettem előállítva és megvádolva.

2014. jan. 3. 21:40
 4/18 anonim ***** válasza:
Ha vétlen vagy, minek pánikolsz ? Meg kell próbálni higgadtan viselkedni, a bíróságra ez meggyőzően hat.
2014. jan. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Én nem szeretném, hogy bárki is támadjon, mert épp elég nagy baj és szomorúság számomra (és ismerőseim számára is) ez az egész ügy. Tanácsot, segítséget szeretnék kérni. nincs "vaj" a fülem mögött.
2014. jan. 3. 21:41
 6/18 anonim ***** válasza:

Ha a gyámság alá vétel megtörténik, akkor nagy probléma már nem lehet, de szerintem nem neked fogják ítélni a gyámot, bár azt nem tudom milyen közeli rokon is az illető, lenne e szó erről egyáltalán.

Szerintem ha papírja van arról, hogy pszichiátriai beteg, akkor alapból fenntartással fogják kezelni a helyzetet és ha nem találnak bizonyítékot ellened, akkor nem lesz probléma. Gondolom az is enyhítő körülmény a részedről, hogy gyűlnek a semmis eljárások, amiket ő indított ellened.

Ha nem tettél ellene semmit és bizonyíték sincs, akkor szerintem ne aggódj!

2014. jan. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
A hamis tanúk vallomása is meggyőzően hathat. És ha egy közepes értékű lakásról van szó, bizony kitesznek magukért.
2014. jan. 3. 21:43
 8/18 A kérdező kommentje:

Nos, annyit elmondanék, hogy olykor amikor rohamai alkalmával fizikai erővel rámtámadt (néha a barátnőmre is) volt, hogy erővel kellett lefognom, visszafognom, ilyenkor zúzódások keletkeztek rajta.


Volt, hogy a gyanús alakokat pateroltam ki a lakásból, ilyen esetben is voltak zúzódások, bár soha senkit nem bántottam.


A rokon, és a gyanús alakok viszont próbáltak kutyába tenni...

2014. jan. 3. 21:45
 9/18 anonim ***** válasza:
ha már bíróságon van az ügy, akkor azért ott akadt némi bizonyíték...
2014. jan. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

A másik, hogy mentálisan megzavarja az embert, hogy folyton a kitalált történeteit szajkózza, sajnálatot kelt, lelkifurdalást éreztet, főleg, amikor beleéléssel zokogva, könyörögve adja elő az általa kitalált álomvilágot. Ilyenkor nagyon nehéz higgadtan és egyenesen beszélni a valós történtekről.


Például hiába támadott meg, mivel rajta voltak zúzódások, aggodalommal tölt el az, hogy ebből bajom származhat és már nincs meg az az "erő" ami határozottságot adna és alapot arra, hogy végül is ő támadott meg.

2014. jan. 3. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!