Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párok! Akik még nem laknak...

Párok! Akik még nem laknak eggyütt, csak szülőkkel, vagy szülőkkell együtt! Nektek van már közös cuccotok, ami majd jó lesz a lakásotokban? Gyűjtögettek? Mióta vagytok együtt?

Figyelt kérdés
2009. nov. 29. 17:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi 2 éve vagyunk együtt, még csak én dolgozom. Az én szüleimnél lakunk. nekünk nincs olyan cuccunk, ami majd a leendő háznukba kell, gondoltam már rá hogy meg kéne venni pár dolgot előre, de sajnos nem tudom hova tenni pl. mosógép hasonlók. ha eljön az ideje, megoldjuk. Egyenlőre gyűjtögetünk, és ha eljön az ideje, költözünk. kb. jövő év szeptembere körülre tervezzük, mert ha minden igaz munka mellett akkor fogok belekezdeni levelezőn fősuliba, és nehézkes lenne a bejárás a melóhelyre 40 km.ről, plusz a suliba is.
2009. nov. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Szia elméletileg vannak elfekvőbe olyan dolgok amik nemkellenek itthonra.. tányérok kések stb.. az ágyat gondolom visszük el.. vagy nem tudom több mint 1 éve vagyunk együtt.. nemfontos gyűjtögetni de ha van az sose baj:) ész nélkül ne vásároljatok szerintem.. majdcsak jön ez meg az a lagzin...:)


22/f

2009. nov. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Mi 2,5 éve vagyunk együtt,még sok közös cuccunk nincs,mivel egyetem alatt nem igazán tudtunk félretenni,de amiket a saját pénzünkből vettünk (pl laptop+kisebb értékű cuccok),majd visszük magunkkal az összeköltözéskor (amire még egy kicsit várnunk kell..)
2009. nov. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia.

2 éve vagyunk együtt (már nagyon mennénk összeköltözni, csak még nincs rá lehetőség).

Van pár holmi, amit innen vinnénk magunkkal (az én szüleimtől), mivel mi vettük, így ez természetes is.

(TV, DVD-, videó lejátszó, számítógép)

Ezen felül is van még pár dolog, amit elvihetünk majd (már meg lett beszélve), de rengeteg cuccot kell még venni majd!

23/L

2009. nov. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mi itt is ott is vagyunk,természetesn együtt vagyunk vagy nálunk vagy a párom szüleinél.Nekünk van már egy pár közös cuccunk,vettük ,vesszük,és kapunk,illetve nyerünk(tombolán).Pl.Számítógép,tv-k,és konyhai eszközök is,stb...babacuccokból is kaptunk már:)Pedig még nem tervezzük,az anyagiak miatt.Egy -két cuccot meg muszály volt megvenni,mert volt olyan hogy nem laktunk a szülőknél,mert máshol dolgoztunk.Egyenlőre inkább gyüjtögetünk(itt pénzre (is)gondolok),és majd utánna veszünk egy kis házat.(Remélem)

Mi 3,5éve hogy együtt vagyunk.

2009. nov. 29. 17:57
 6/11 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem tartozom a kérdezettek közé,de azt tanácsolom,hogy ne vegyetek mosógépet és ilyen dolgokat,mert csak használat közben derül ki,hogy nincs-e valamilyen hibájuk.Azokat csak akkor érdemes venni,amikor már használjátok is.Kisebb dolgokat érdemes inkább gyűjteni.Amikor a lányom férjhez ment,előtte készítettünk egy listát,mire van szükség egy háztartásban.Amit a kezünkbe vettünk,felírtuk a listára.( Pl.fakanál,seprű,lapát,stb.)Rengeteg olyan dolgot fedeztünk fel,amire szükség van,de nem biztos,hogy a költözéskor eszünkbe jutott volna.Ajánlom a módszert másoknak is,és a pénzt gyüjteni inkább.
2009. nov. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát mosogépet,ilyen nagyobb dolgokat még nem érdemes venni,csak ha már költözik az ember,eddig ilyen kissebb gépeket,eddig kaptuk,és nyertük.Vagy amit eddig megvettünk azt csak is azért mert ugye külön laktunk,és kellett hogy megcsináljak vele egy két dolgot.Tényleg a pénzt érdemes gyűjteni.
2009. nov. 29. 18:17
 8/11 anonim ***** válasza:

mi már lassan egy éve együtt lakunk. eddig anyukám lakásában, ott minden adott volt. de most, hogy elköltöztünk a saját, felújított lakásunkba, rengeteg dolgot kellett vennünk.

mosógép, konyhabútor, konyhagépek, porszívó.

szerencsére a bútorok nagy részét örököltük, és volt pár cuccom, amit otthonról hoztam (ágy, könyvespolc, gardróbszekrény)

már 18 éves korom óta vettem ezt-azt (étkészlet, ballagásra kaptam tányérkészletet, poharakat) és az előző lakásból is elhozhattam mindent ami kellett, mivel anyukám nem ott lakik, hanem a párjánál.


ami viszont vicces, hogy kukánk még mindig nincs, pedig már lassan egy hónapja lakunk itt. most a zacskós megoldásra szorítkozunk, de a barátnőm megígérte, hogy vesz nekünk egyet karácsonyra :)


egybként ha a szülők jó fejek, akkor biztos kaptok majd törölközőket (nekünk annyi volt otthon, hogy egy 5fős családot is simán elláthattunk volna vele :) , konyharuhákat, néhány poharat, evőeszközt, amire nekik nincs már szükségük.

2009. nov. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ja, és 22évesek vagyunk, amióta együtt vagyunk, szinte azóta együtt élünk, tehát 1 éve :)
2009. nov. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is csak apróbb közös cuccok voltak. Mielőtt összeköltöztünk mindketten szülőknél laktunk, nem voltak saját gépeink, tehát sok minden kellett venni, amikor külön mentünk. Bár rengeteg cuccot kaptunk is. Egy éve lakunk együtt, és apránként gyűjtögetjük a cuccokat. De ez tök jó, mert minden közösen vett apróságnak is nagyon tudunk örülni.
2009. nov. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!