Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg szégyellnem kellene,...

Tényleg szégyellnem kellene, hogy én még otthon lakok a szüleimmel 22 évesen?

Figyelt kérdés
Az valóban igaz, hogy az ismerőseim, régi iskolatársaim már egytől egyig önálló életet élnek, de eddig ez nem zavart. Most viszont az új munkahelyemen mindneki csodálkozik rosszindulatúan, hogy miért lakok még otthon, mert szerintük ez már nem normális. Mert nekik az én koromban már rég gyerekük volt és férjük. A velem egyidős, vagy fiatalabb munkatársak is szintén ezen a véleményen vannak, önnállótlan kislánynak tartanak. De azt senki sem árulja el hogy havi 90 ezerből mégis hogyan és hova kellene költöznöm. Most ez sima rosszindulat tőlük? Vagy van benne igazság?
2014. jan. 5. 17:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell szégyellni. 30 vagyok és én is otthon lakom, mert nem volt lehetőségem albérletbe menni.
2014. jan. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%
Én 28 vagyok, és még itthon lakom.
2014. jan. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Egyáltalán nem kell szégyellned. Én is 22 vagyok és otthon lakom még, sőt nagyon sok ismerősöm is. Aki meg nem, és kb. ilyen korú, azt vagy a szülei támogatják, vagy a barátja tartja el egy az egyben, ez mennyivel önállóbb? Szerintem, ha nincs úgy párod, akivel összeköltöznél, akkor felesleges lenne egy albérletre pazarolni a kevés fizetésedet!
2014. jan. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
Kérdezd meg tőlük akkor, hogy havi 90-ből hova az istenbe költözz mégis. Vagy fizetik ők az albérletet? Esetleg vesznek neked lakást? Akkor lehet kussolni.
2014. jan. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%

Én 25 vagyok és még itthon lakom, addig míg nem lesz komoly párom nem is költözöm... egyedül egy albérletbe, ahol a kutya nem szól hozzám nap végén?! Kösz nem! Szülőkkel jól kijövök. Inkább félreteszem az albérlet árát, jó fog az jönni később.


Amúgy én is megkapom ezt, az elején zavart, mostanában már egy jót mosolygok rajta. Én életem, úgy és ott élem ahol szeretném. Jelenleg jól érzem magam itthon, és nem szeretnék albérletbe költözni. Majd 1x annak is eljön az ideje, bár lehet nem, mert családi házban vagyunk, és kis átalakítással simán társasházzá lehetne alakítani.


Nincs benne igazság! aki akar menjen külön, aki meg nem akar vagy nem tud, az maradjon. Nehogy más más mondja meg, hogy mit csináljak, és mire költsem a kevéske pénzemet.

2014. jan. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó a viszonyod a szüleiddel, akkor nincs ezzel semmi baj.
2014. jan. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amíg nincs olyan komoly párkapcsolatod, hogy összeköltözzetek, nyugodtan maradj a szüleiddel, főleg ha velük jól kijössz. Az albérlet árát meg rakd félre, jól fog jönni később. :)

22/L

2014. jan. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Irigységbõl mondják, még ilyet,hogy valaki 22 évesen már nem lakhat otthon.
2014. jan. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
100%
25 vagyok énis, itthon lakom. Csak akkor költözök el ha lesz komoly kapcsolatom. Ami még azért sajnos várat magára :D De szerencsére engem békén hagynak emiatt. Szóval nem kell szégyellned magad, szerintem.
2014. jan. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Nem szégyen, de furcsa. Sajnos vagy nem sajnos ez a 21. században teljesen általános társadalmi jelenség.

Én nagyon látom a hátrányait, például egy barátnőm most fog férjhez menni egy olyan pasihoz, akit nem különösebben szeret - csak rádöbbent, hogy az anyukája, akivel él, betegeskedik, és ha meghalna, akkor ő egyedül marad. Saját maga mondta, hogy egyszerűen fél - fél az ismeretlentől.

Nem azt mondom, hogy ez az általános, de számomra nagyon érzékletesen mutatja, mennyit számít, ha az embernek fogalma sincs, milyen az, amikor saját magának kell megoldania a saját életét.

2014. jan. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!