Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ezesetben?

Mit tegyek ezesetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19 éves vagyok, össze szeretnénk költözni a párommal, aki Dunaújvárosba költözött 4 hónapja. Még nem beszéltem erről a szüleimmel, de mivel egyáltalán nem szeretik a párom, ezért attól tartok, hogy hatalmas veszekedés lenne ebből, hogyha ezt megmondanám nekik. De mivel a gyerekük vagyok és velük élek, ők fizetik az iskoláztatásomat, ők etetnek, ez rájuk is tartozik. Ki szeretnék lépni az 'anyuci kisfia' körből és önállósodni, elkezdeni dolgozni (csak érettségim van és egy középszintű nyelvvizsgám), az iskolát pedig esti képzésen vagy levelezőn folytatni. Úgy érzem nem tudok normálisan élni a párom nélkül.. gyakran magamba fordulok, mióta nincs itt.. nagyon hiányzik! Ki tudnátok segíteni egy-két tanáccsal, vagy, hogy mit csinálnátok a helyemben? Szívem szerint pakolnék és költöznék fel! Előre is köszönöm!



2014. jan. 7. 16:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha elkezdesz dolgozni onnantól már csak rád tartozik kivel költözöl össze. És persze nem muszáj azonnal megmondani hogy a párodhoz költözöl, hivatkozhatsz munka miatti költözésre is (pl. ott találtál jó állást, kényelmesebb odaköltözni).


Aztán amikor már elfogadták hogy elköltöztél, akkor finoman el lehet mondani hogy úgy döntöttél a pároddal éltek együtt. Viszont akárhogyan is mondod el biztosan nem fognak örülni neki az iskola miatt, mert a legtöbben akik estin szándékoznak folytatni végül félbehagyják, mert munka+suli együtt nehéz és idő sem marad mellette. Valószínűleg a szüleid is emiatt fognak aggódni-félteni.

2014. jan. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
leszel még szerelmes! Karriert, biztos jövő feladni bizonytalan szerelemér nem hiszem hogy megéri. Te tudod, mérlegelj és dönt jól..
2014. jan. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!