Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit tanácsoltok ezesetben?

Mit tanácsoltok ezesetben?

Figyelt kérdés
18 és fél éves vagyok, kb. 13 éves korom óta sportolok, 15 vagy 16 éves lehettem, amikor elkezdtem súlyzózni is. Eleinte csak emelgettem nem olvastam semminek sem utána, majd olyan 17 évesen kezdtem el jobban utánanézni a dolgoknak és aszerint csinálni. Alapból elég sz*r kinézettel álltam neki ugyanis mikor elkezdtem sportolni rendesen akkor elég buta fogyókúrát csináltam, keveset ettem és nagyon sokat mozogtam, így persze lefogytam, de nem a kívánt eredmény jött. Azóta aztán a táplálkozást próbáltam alakítani úgy, hogy amennyire azt az itthoniakból ki tudom hozni legyen egészséges (napi 2g fehérje megvan, valamint tömegelésnél a 4g ch/tskg). Sajnálatos módon fél évnél tovább még sosem tudtam csinálni, mivel először eltört a bokám, pedig akkor volt talán a legjobb formám (magamhoz képest), utána fél évig pihennem kellett, majd újrakezdtem de fél év után megint volt 3 hónapos pihenőm, akkor más dolgok szóltak közbe, most kezdtem szeptemberben de novemberben muszáj voltam abbahagyni, túl is edződtem most, nagyon nagy hajtás volt a suliban és mellette nem sokat tudtam így pihenni. Most kezdtem újra karácsony után, étvágyam az van, tehát a súlyomat megtartottam, 73 kg voltam akkor is és most is, mondjuk ettől feljebb nem nagyon tudtam tornázni sosem. Most eléggé kiestem a formából, mikor novemberben abbahagytam a húzódzkodások is már jól mentek, 4x8at meg tudtam csinálni, azelőtt 1-2 szabályos ha ment mikor nekiálltam, viszont most megint a 4x4-nél járok, de az utolsó széria nagyon nyögvenyelős. Ez nyilván előbb-utóbb visszajön, viszont mivel a súlyomat megtartottam, nyilván zsírban jött fel és az izom meg eléggé leapadt. A mellem amúgy is elég gyenge, de így méginkább látni a hasamat. Testzsírom olyan 18% lehet, de szerintem 20% is simán benne van. Most szerintetek kezdjek el inkább szálkásítani? Igazából ha belegondolok jobb lenne nekem, kajálni most még bírok, de a 80kg környékén már nem bírnám se én, se az itthoniak, így is napi 5-6x eszem és abban még van turmix is.. :D ez a másik problémám, hogy most volt egy rutinvizsgálatom novemberben kardiológusnál és ott betojatta a nő a szüleimet, hogy egészségtelen ha én fehérjét iszom, úgyhogy most az anyám szobájában van tárolva a zsák, aztán úgy kell kicsempésznem a shakerbe mint valami idióta drogosnak. Napi rendszerességgel próbálok beszélni a fejével, de nem érti meg, hogy az nem egészségtelen... Na mindegy, a lényeg, ott szeretnék kikötni, hogy jobban járnék ha most a 73kg-mal elkezdenék inkább szálkásítani, legalább egy 65kg-re szeretnék lemenni, tudom ebben lesz még ebből a kevés izomból is veszteség, de aztán már könnyebben tudnék minőségileg hízni, nem? A probléma ott kezdődik, hogy idén érettségizem és nyáron már megint nem leszek itthon legalább 3 hónapig hanem egy kis faluban leszek külföldön melóban, utána meg kitudja, hogy hogy alakul az életem, de az biztos, hogy a nyár alatt nem tudnék konditerembe járni, csak a kaját tudnám megoldani, az edzéseket meg csak saját testsúllyal tudnám végezni, meg eltudnék járni futni, több semmi. 18F

2014. jan. 6. 16:58
 1/2 anonim válasza:
Én azt tanácsolom, hogy legközelebb rövidebben fogalmazz, mert ezt nem olvassa végig senki. (még én sem)
2014. szept. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Csiß ***** válasza:
Én végig olvastam.Nem hosszú ez.Csak sajnos a megoldást nem tudom :) Sajnos testépítőzni csak úgy lehet ha folyamatosan oda tudod tenni magad (egész évben).
2014. szept. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!