Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt párommal van egy közös...

Volt párommal van egy közös lakásunk, szakítás után én (nő) elköltöztem egyéb dolgok miatt, de ha később kellene a lakás akkor engedélye nélkül visszaköltözhetek?

Figyelt kérdés

2014. jan. 8. 08:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%
Vissza, hacsak időközben le nem cserélte a zárat.
2014. jan. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 lutaker ***** válasza:
59%
Gáz lenne egy fedél alatt élni nem gondolod?
2014. jan. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Akkor is van jogod visszaköltözni a időközbe zárat cserél csak akkor macerásabb (rendőrség, mittomén). Legjobb, ha beszéltek vele erről és megállapodtok valamiben. Esetleg kifizet a lakásból.
2014. jan. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Nem tervezek egyenlőre visszaköltözni, de nem lehet tudni mit hoz a jövő. Szerencsére jó viszonyban váltunk el, barátokként, de attól még fura lenne. :)

Megbeszélem majd vele a továbbiakat.

2014. jan. 8. 09:27
 5/18 anonim ***** válasza:
45%
önkormányzati vagy saját tulajdon?
2014. jan. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
45%
Be vagy jelentkezve a közös lakásba? Van benne tulajdonrészed?
2014. jan. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Saját lakás és közös néven van vagyis 50-50%-ban vagyunk tulajdonosok.
2014. jan. 8. 09:50
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Na én ugyan ebben a szituban vagyok annyi különbséggel,hogy én ha úgy is alakulna nem mennék vissza abba a házba.Amúgy is az exem meg az új nő lakik benne.

Nekem azt mondta a rendőrség,hogyha bemegyek tegyem fel bemászok...még ki is hívhatja a rendőrséget rám és én cseszek rá.

Szóval ha nem vagy oda bejelentve nem olyan egyszerű visszaköltözni.Sőt ha nem akar beengedni azt is megteheti mivel nem oda vagy életvitel szerűen bejelentve.

Nekem is megfordult a fejemben az,hogy ha esetleg vissza akarnék menni akkor a lakcímkártyán ugye el kell intézni.Nem tudom elég e az én aláírásom hozzá,hogy oda legyek bejelentve vagy kell az övé is.

Szóval nem úgy megy ám a dolog mint ahogy ezt itt egyesek leírják.Nem csak egy záron múlik a visszaköltözés!

2014. jan. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Haszonélvezeti jogod van? Vagy bármi papírod arról, hogy neked jogod van ott élni? (A tulajdonon kívül)

Én nem költöznék vissza semmilyen körülmények között, inkább megbeszélném az exszel, amíg baráti a viszony, hogy fizessen ki és övé a lakás, vagy adjuk el és fele-fele, kalap kabát. Jobb nem túlbonyolítani ezt szerintem.

2014. jan. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Eladni nem akarja, kifizetni pedig nem tud. Önkényesen pedig nem fogok lemondani a részemről csak, hogy neki legyen egy saját lakása ami csak az övé. Egyenlőre marad minden így.

Persze én sem akarok visszaköltözni, sőt, de soha nem tudhatjuk mi lesz majd a jövőben és amíg az én lakásom is addig jogom van nekem is hozzá.

2014. jan. 8. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!