Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt párommal van egy közös...

Volt párommal van egy közös lakásunk, szakítás után én (nő) elköltöztem egyéb dolgok miatt, de ha később kellene a lakás akkor engedélye nélkül visszaköltözhetek?

Figyelt kérdés

2014. jan. 8. 08:57
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Azt pedig nem értem mi köze van ahhoz, hogy oda vagyok bejelentkezve vagy sem. Ahhoz nem kell az ő engedélye mert az a ház az én nevemen is van.
2014. jan. 8. 12:51
 12/18 anonim ***** válasza:

Hát ez nem teljesen így van de ha te így gondolod....

Nekem ezt mondták mert végigjártam.Én sem értem ennek a lényegét elhiheted.

Adóstárs is vagy az ingatlanban egyébként?Én igen.2 éve próbáljuk elintézni,hogy valaki átvegye az adóstársságot de ez sem egyszerű mert valamibe mindig belekötnek.

Gondolhatod én is ki vagyok akadva azon,hogy adóstárs vagyok,van egy fél házam és ha netán nem fizeti engem is elővehetnek.Ráadásul az új asszonyka ott lakik anélkül,hogy engem megkérdezett volna valaki mit szólok ehhez.Szóval attól,hogy nekünk ez nem jó a mi oldalunkat nézve még így van,mint ahogyan sok más dolog sem jó az embereknek mégis a törvényekben ez van leírva.

Lehet változtak egyébként a dolgok,de egy éve még nekem ezeket az információkat adták.Próbáld ki,hogy mit lép ha beköltözöl és akkor biztosra tudsz mindent.

Sajnálom,,én próbáltam neked leírni és látom az írásodból,hogy majdnem hogy nekem esel,pedig ugyan abban a cipőben járunk és én utánajártam.De mondom lehet változott.Kérdez meg egy ügyvédet lehet okosabbat mondd mint én.

2014. jan. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Hitel mentes a lakás. Szóval nálunk nincs olyan, hogy fizeti az hitelt vagy sem.
2014. jan. 8. 13:08
 14/18 anonim ***** válasza:
54%

Mivel tulajdonos, beköltözhet. És a másik tulajdonos nem cserélheti le a zárat. Vagyis lecserélheti, de a másik tulajdonosnak is hozzáférést kell biztosítania az ingatlanhoz.


Azt eddig is tudtuk, hogy a rendőrök sötétek mint az éjszaka, jogi kérdésben nem kell tőlük tanácsot kérni.


Tulajdonosként, mivel nem felosztható a tulajdon, azt is megszabhatod hogy ki lakhat benne (a te részeden). Például az új asszony nem költözhet oda a te jóváhagyásod nélkül. Jogilag. Persze ezt megakadályozni nem igen tudod.


Szóval a kérdésre válaszolva szerintem nincs aggódni valód, a saját tulajdonrészedhez bármikor hozzáférhetsz. Persze azt érdemes tisztázni hogy nélküled nem hozhat döntést a lakás ügyében. Például ha kiadja cigányoknak, akik lelakják, nem fizetnek, majd felrobbantják, akkor a te részed is ugyanúgy károsodik. De gondolom amíg ő lakik benne, nem lesz ilyen gond.

2014. jan. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
45%
az utolsónak igaza van teljesen.
2014. jan. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
6-os voltam:Más jogok illetnek meg ha be vagy jelentkezve:részint a lakással kapcsolatos kiadások téged is terhelnek mint tulajdonostársat.Másrészt,jogi úton levédheted a részedet képező lakás rád eső felét valamint azt elzárhatod a másik fél elől.A tudtodon kívül a másik fél nem vihet a lakásba idegen személyt.Vannak,lesznek még mindig olyan területek melyeket nem lehet megosztani:pl:kapun való közlekedés,a kközös útvonal a házhoz lakáshoz (hacsak nem lakótelepi) a bejárati ajtó viszont szintén közös és a fürdő,wc,konyha ahova az engedélyed nélkül mit keresne ott egy számodra idegen személy?
2014. jan. 12. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
,ha be vagy oda jelentve és tulajdonos vagy, akkor vissza költözhetsz.
2014. nov. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
11. ha nem vagy bejelentve , az azt jelenti hogy az állandó lakhelyed máshol van, és tulajdonos vagy, de nem laksz ott. ha ő be van jelentve akkor ott lakik és tulajdonos. Vagyis ez erősebb jogilag. Ha be vagy jelentve akkor ott lakhatsz, vagyis bejárásod kehet.
2014. nov. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!