Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg neki, mit...

Hogyan mondjam meg neki, mit szeretnék? Nem akarok sértődést.

Figyelt kérdés

Az egyik rokonom egy áruházláncban alkalmazott. Az áruháznak van egy boltja a házunktól 4 buszmegállónyira (kb 15 perc) és van egy jóval messzebb (busz + metró: kb 40 perc). Azt mondta bármelyikbe el tudna helyezni (árufeltöltésről lenne szó, nem igazgatónak akar) de ő azt ajánlja ami messzebb van, mert jóban van azzal a főnökkel, míg ami közel van, ott kiállhatatlan a főnök, és nincsenek is jóban. Én abba szeretnék ami közel van, hiába sz*r a főnök, max kitesz pár hónap múlva, de nem szeretnék a távolabbiba menni...


Hogy mondjam meg neki hogy ne sértődjön meg? A fejemhez fogja vágni, hogy akkor intézd magadnak, vagy nem segít mégsem, és csak harag lesz belőle ha nem a távolabbiba megyek, ha már ennyire rá akar beszélni...


2011. okt. 19. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
előfordulhat, hogy a fejedhez vágja. hisz megmondta: azzal a főnökkel nem jó a viszonya. miért akarod megnehezíteni a dolgát? lehet, hogy a távolabbi főnöknél csak 5 perces beszélgetés volna, hogy felvegyen, míg a közelebbinél fél óra könyörgés (rosszabb esetben ki is rúgják). fogadd el a távolabbit és örülj, hogy lesz munkád!
2011. okt. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is fogadd el a távolabbit.
2011. okt. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztál már valahol? Van fogalmad arról,milyen egy mindenbe belekötni képes főnök keze alatt dolgozni? Lehet,hogy egy hetet sem bírnál ki ott.

Ha valóban dolgozni akarsz,akkor hallgass a rokonodra,és menj a távolabbi helyre.

2011. okt. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem vagy abban a helyzetben,hogy válogass.Más is napi 1órát utazik a melóba+vissza,szóval fogadd el!
2011. okt. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha ő ajánlana be téged, nyilván nem szívesen kérne szívességet egy olyan főnöktől, akivel eleve rossz a viszonya. Sőt, lehet, hogy a kölcsönös ellenszenvre való tekintettel eleve fel sem vennének. Szerintem próbáld meg a messzebb levő munkahelyet, 40 perc nem a világ, legalább lesz időd kiszellőztetni a fejed hazafelé munka után.


Szerintem ne csak pár hónapra keress munkát ("max kirak"-ra reflektálva), hanem egy olyan helyre igyekezz bekerülni, ahol megbecsülnek és értékelik a munkádat, akármilyen munkakörről is van szó.


Ha saját magad intéznéd az álláskeresést és nem a rokonod protekciójára támaszkodnál, akkor nyugodtan válogathatnál, de szerintem se hozd őt kellemetlen helyzetbe egy ilyen kéréssel. Előbb kerülj be oda, ahova egyenes út vezet, mérd fel a terepet, építsd a kapcsolatokat, és a jól végzett munkád alapján kérd át magad a közelebbi helyre, ha még később is azt szeretnéd.

2011. okt. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát én meg úgy vagyok vele, hogy akkor ne mondta volna azt, hogy bármelyikbe el tud helyezni. ha ezt mondta, nálam azt jelentené h választhatsz. azt mondanám h szívesebben mennék a közelebbibe, de ha nagyon nehézkes megoldani, akkor természetesen jó a közelebbi és nagyon szépen köszönöm:)
2011. okt. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*távolabbi...már nem tudok írni:D
2011. okt. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem véletlen ajánlotta a másik áruházat, a te érdekedben mondta el, hogy mire számíthatsz mindkét helyen. Szerintem menj a távolabbiba! Abba a plusz 25 perces utazásba nem halsz bele.


Ha a figyelmeztetés ellenére mégis a közelebbibe akarsz menni, akkor pedig ne lepődj meg semmin és ne sírjál pár hét múlva amiatt, hogy b@szogatnak és át szeretnél menni a másik áruházba!


Nekem legalábbis nem lenne pofám ezzel odaállítani a rokonom elé.

2011. okt. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sajna manapság aki tényleg dolgozni akar, nem engedheti magának azt a luxust, hogy válogasson.
2011. okt. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha a közelebbibe akarsz, akkor ne kérd az ő segítségét, mert tényleg ciki lehet szívességet kérnie olyantól, akivel nincs jóban. Próbáld meg egyedül, aztán ha nem kerülsz be, vagy hülye a főnök és eljössz, még mindig bejuttathat a messzebbibe.
2011. okt. 20. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!