Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki szegényebb családból...

Aki szegényebb családból származott hogyan alakult a jővője?

Figyelt kérdés

gondolok itt a tovàbbtanulásra

hiàba jut be valaki àllamira,oda buszt kell fizetni,koleszt,kajàt stb


2014. jan. 9. 20:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én sajnos nagyon szegény családból származom, ezért rengeteg dolgot diákhitelből fizetek. Pedig otthon élek, de be kell adnom a rezsibe, meg nyilván megenni magamnak pl. bérletet vagy hasonlókat.
2014. jan. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

:(


nekem a sorsnfintora h felvettek volna de a pénz miatt nem mehettem volna,most meg habàr van munkàm keveset fizet

megtalàltam ami nagyon érdekel,de csak levelezős önkölcségesen tudnék menni ami félévente 200ezer

2014. jan. 9. 20:54
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Ha az "önkölcséget" így írod, akkor neked általánosba kéne járnod, nem továbbtanulni.
2014. jan. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
mobilról érintőképernyővel nehezebb írni,én kérek tőled elnèzést.....
2014. jan. 9. 20:58
 5/20 A kérdező kommentje:
mellesleg ma is túlòràztam azért a semmi pénzért.....bocs h a szemem ugràl és a helyesíràsom sem az igazi.....neked meg màs nem az.....
2014. jan. 9. 21:00
 6/20 anonim ***** válasza:
83%
Ne fogd a mobilra.
2014. jan. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
52%

Első vagyok.


Hidd el megértelek, én is egész életemben jól tanultam, rengeteget olvastam, szorgalmas és kitartó embernek tartom magam. Erre tessék, hiába van állami képzés, még így is diákhiteleznem kell, és akkor mire kilépek az életbe, tele leszek tartozással.


Szomorú, hogy ma annak nincs esélye, aki megérdemelné.

2014. jan. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Igen szomorú:(

Sok volt osztàlytàrsam meg csücsül az albérletben,bulizik,a vizsgàkat sorra bukja el,pedig ismerem és a szülei megdolgoztak azért amivel most tàmogatjàk kb. a semmit......

2014. jan. 9. 21:05
 9/20 anonim ***** válasza:
93%
Nem voltunk szegények, de gazdagok se, amolyan alsó középosztály. Anyám ápolónő volt (már nyugdíjas), apám mentőtiszt. Mindkettő becsületes szakma, de köztudott, hogy nem a legjobban fizető. Amikor elkezdtem az egyetemet, akkor a két nagyobb testvérem már egyetemista volt, így elég nehezen tudtak minket anyagilag támogatni (3 különböző városban tanultunk és egy negyedik városban éltünk) a szüleink. Én ösztöndíjból, diákmunkából és némi diákhitelből tartottam fel magam. Szociális támogatást sosem kaptam, mert az egy főre jutó jövedelem szerint gazdagnak számítottam (az én szüleim közalkalmazottként nem tudtak adni minimálbérről bérpapírt, mint egyes szaktársak jól menő vállalkozó szüleik). Gépészmérnökként végeztem, államvizsga után 2 hónappal már volt is állásom. 6 éve ott dolgozok annál a cégnél (multi), a magyar átlaghoz képest jól keresek (szüleimet is tudom támogatni). A menyasszonyommal hárman (mi ketten és társtulajdonosként a hitelt adó bank :) ) lakunk a közös lakásunkban. Van egy középkategóriás hitelmentes kocsink, a diákhitel pedig már a múlté. Nem mondom, hogy gazdagok vagyunk, de szerencsére nem is hónapról hónapra élünk. Van megtakarításunk és szórakozásra, nyaralásra is telik. Most gondolkodunk a gyerekvállaláson. Nekem ennél több nem kell, én így is boldog vagyok.
2014. jan. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

"Ne fogd a mobilra."


Majd ha te is 10-12 óràt ülsz egy irodàban kevesebb mint 70.000 Ft-ért ,ahol annyi a papírmunkàd,hogy azt sem tudod melyik hatàridős anyagba kezdj bele,és mindeközben még rohangàlsz is,hogy ellenőrizd, a vezetésed alà tartozò emberkék teljesítik a feladataikat,akkor majd gyere ide vissza és írd le nekem milyen egy munkanapod utàn bezuhanni az àgyba és agyilag leépülve pötyögni.....

2014. jan. 9. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!