Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A legjobb haverom akar öngyilk...

A legjobb haverom akar öngyilkos lenni. Mit tegyek hogy megakadályozzam?

Figyelt kérdés

Tartom benne a lelket, de nem tudom hogy én meddig fogom még bírni. Elveszíteni nem akarom, annak tuti nem lenne jó vége.

Mind amiatt van, hogy egy lány elhagyta. Hogyan kéne rávenni, hogy nincs értelme meghalnia, attól nem lesz jobb.

Idegileg már én is kivagyok bukva egy kicsit.


2011. ápr. 18. 16:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül erre kevés vagy. Segítséget kell kérni. Cipeld el pszichológushoz kis beszélgetésre, bár neki már inkább pszichiáter kell.

Vannak ingyenes lelkisegély vonalak, beszéld rá, hogy hívjon fel egyet. Vagy menjetek el kirúgni a hámból, persze gondolom, ha már itt tart, az nem igen segítene.

2011. ápr. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
88%
Állj mellette, és ne hagyd őt éjszakára magára! ha van időd, minden percet töltsél vele, és közöld vele, hogy ő mindenkinél több, és jobb.
2011. ápr. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
89%
egyetértek az előzővel. pszichológus, társaság, családjával milyen viszonyban?
2011. ápr. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Feltetlen beszelj csaladjaval. Egyedul nem tudod megmenteni. profik segetsegere is szuksege van, mint elozo irta.
2011. ápr. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
51%
ha öngyilkos akarna lenni nem elmondaná neked hanem megtenné. figyelemre vágyik.
2011. ápr. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 szamóca. ***** válasza:
100%

nem akarok kukacoskodni, és ez ne is befolyásoljon semmiben csak téged akarlak megnyugtatni...valószínűleg nem lesz öngyilkos. az hogy eszbe jutott önmagában nagy próbléma, de ha így beszél róla neked, és "gondolkodik" rajta (ergo még él) azt jeletni hogy nem akar meghalni, csak most nem is akar élni.

ezt csak az alapján tudom mondani hogy egyrészt aki öngyilkos akar lenni az nem ebszél róla, hanem cisnálja, másrészt végigcsináltam ezt két emberrel. és valóban: a végén majdnem én lettem szefos.


ezen felül természetesen ne hagyd mgára, és vedd komolyan a dolgot. amit te tehetsz: szólsz a szüleinek (ha olyan korban vagytok), megpróbálod eltessékelni egy pszichológushoz (néha jobb ha "hazudsz" neki valamit, amiért el kéne mennie, nem pedig csak elküldöd az öngyilkossági szándéka miatt, mert attól tehetetlenebbnek érzi magát), sé ami a legfontosabb: legyél mindig mellette. mondd el neki nyugodtan hogy rád számíthat, szereted, és mondd meg neki hogy 24 órán át bármikor hívhat. maga a tudat sokat segíthet rajta hogy vagy neki. a másik hoyg szrvezz rengeteg programot, és rángasd el. érezze jól magát, és finoman világíts rá az életben az értékekre, hogy mi az amitől jó, és hogy anélkül al ány nélkül is lehet boldog.

2011. ápr. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is pont ugyan ez volt, 2 hete a barátommal. :)

Igazából talán figyelemre is vágyik, de ugyanakkor csatlakozom, az előttem szólókhoz. Vedd komolyan, bármi lehet belőle. Ha elmondod neki, hogy mennyire "értékes" az élete, és hogy mi lenne, ha ő nem lenne neked/nektek, akkor jobban fogja érezni magát. Találjatok egy közös hobbit, ami leköti, de te is vele tudsz lenni. Itt rá fog ébredni arra, hogyha van legalább egy ember, aki szereti, és sajnálná, ha a túlvilágra kerülne, valószínűleg kijön a depresszióból, ha egyáltalán abban volt.

"Mind amiatt van, hogy egy lány elhagyta." <-- Keressetek neki barátnőt :D

2011. ápr. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Mutasd meg neki az élet szépségeit!Ne cipeld nagy társaságba,bulikba,mert az ilyenkor általában visszájára sül el.De fogjatok össze,ha vagytok még többen nagyon közeli barátai,és 3-4en állandóan legyetek vele lehetőleg.Legyetek elérhetők éjszaka is,ha más nem telefonon,és figyeljetek a gyanús jelekre(sérülések,vágások a karján,kések eldugva a szobájába,stb).Beszéljetek a ti életetekről,pl hogy titeket is hagyott már el a barátnőtök,mutassatok neki ilyen embereket(rokonok,ismerősök,akik elváltak,de most mégis boldogok)stb.
2011. ápr. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Családja utálja, és a nagyobb gond, hogy 70 km-re lakik tőlem :S Skypon tartom vele napi szinten a kapcsolatot, és hetente 1x találkozok vele. Utána mindig jobb a kedve 1-2 napig. Családja segítene neki kizárt, és én vagyok az egyetlen jó barátja.

Félek hogy tragédia lesz belőle :( Néha már a sírógörcs szélén vagyok, éjjelente alig alszok, rémálmaim vannak.

Tényleg sokat jelent nekem, épp ezért próbálom kézzel lábbal megakadályozni, hogy megtegye.

2011. ápr. 18. 16:51
 10/26 A kérdező kommentje:
Én éjjel is elérhető vagyok, és rám mindenben számíthat, ezt meg is mondtam neki. Egyenlőre csak annyira sz*r a helyzet, hogy magába van roskadva.
2011. ápr. 18. 16:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!