Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A legjobb barátnőm öngyilkos...

A legjobb barátnőm öngyilkos akar lenni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
háromszor próbálta megölni magát.kétszer nem sikerült,és egyszer én állítottam meg.Nem lehet lebeszélni.Abban sem vagyok biztos,hogy holnap még élni fog.15l
2010. márc. 25. 16:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Szólj egy felnőttnek. a szüleinek vagy a te szüleidnek! Vagy még a tanárok is jók...de mindenképp szólj!
2010. márc. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%
Hogy próbált öngyilkos lenni? Szerintem csak figyelem felhívás, aki igazán öngyilkos akar lenni, annak sikerül. Pláne háromból. Szólj a szüleinek feltétlenül!
2010. márc. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
79%

a barátnőd is 15 éves? mert ilyen korban szinte minden második lány öngyilkos akar lenni.

figyelemfelkeltés.

szülőknek szólni kell.

2010. márc. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Én átéltem ezt kamasz koromban, de én voltam az aki megtette. Senki sem vette észre hogy gondom van, de belül minden olyan zavaros volt. Suli, ahol teljesíteni kellett, az állandó veszekedés hallgatása, szülők által meghatározott, alárendelt szerep betöltése. Kudarcok, melyek összezavartak. Megtettem. Utolsó pillanatban vették észre, s megmentettek. Iskolapszichológus segíthet, talán a szülő is (bár nekem inkább ártott). Nehéz és felelősségteljes feladat. Jelezd felnőtt embernek! 30/N
2010. márc. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
94%
Beszélgess vele h mi bántja őt. Próbáld megoldani azt a problémát. | mit akart a lány magával csinálni?:O
2010. márc. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
64%

Akkor szólj a szüleinek, de elnézést a gonoszságért,aki nagyon meg akar halni,az nem próbálkozik,azt ugyanis a kutya szokta:D Felmegy a 10.-re,és fejest ugrik.Na az elsőre is sikerül.

Adj neki két nagy pofont,hogy nem a halálhoz kell erő,hanem az élethez,és hagyd ott a francba,majd leszokik erről.Ja ha mégsem...még a saját szülőjével sincs összeragasztva az ember,hogy mindentől megóvjuk a gyerekeinket, nem ám barátként...ha valaki meg akarja tenni,akkor olyan ez mint a hűtlenség:úgyis megteszi,nem lehetsz vele 24-ből 24órát.Szomorú ez, de ha igazán a barátja vagy,akkor el tudod őt engedni,arra gondolok,biztosan megutál és többé nem lesz a barátnőd,de én akkor is elmondanám a szüleinek,tanárjának biztosan!!Ez az egyetlen módja,hogy segíts neki.Anyaként mondom ezt.

Továbbá a tanár ilyen esetben mindenképpen pszichológushoz küldi,jó esetben a szülő is,így van reménye.Ezzel komolyan kell foglalkozni,de amíg csak itt jelzed,addig ez semmit nem ér. Mellesleg kamasz, semmi komoly oka nem lehet erre,amit ne lehetne orvosolni szeretettel,törődéssel..semmi oka nem lehet,vagy olyan gondja,ami ne lenne még az életében kismilliószor.Márpedig nem lehet minden alkalommal a halálba menekülni,az élet nem ilyen,emellett önző is, mert vannak szerető szülei,akik bele is pusztulnának ha ő meghalna.

TANÁR,SZÜLŐ,ÁLLJ ODA ELÉJÜK,PLÁNE HA MÁR NEM ELŐSZÖR PRÓBÁLTA!!!!Ja és nem csak az egyik,vagy a másik,hanem mindkettőnek jelezd.

2010. márc. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
21%
Fend meg neki a kést rendesen. Ez a legnagyobb segítség, amit tehetsz.
2010. márc. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
61%
Az emo az rossz. Értem?
2010. márc. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
73%

Beszélj vele sokat, érezze hogy számithat rád figyelj rá stb, és szolj valakinek róla, ő többet tudnak tenni. Egyébként kb az összes eddigi válaszolónak mondom: ha csak figyelemfelkeltésből cisnáálja, az is betegség, és mi van ha egyzser véletlen sikerül neki?!

oké hogy most marha trendi az érvagdosás meg minden, de ez egy létező probléma, nem kenhetünk mindent az emora és nem szrhatjuk telibe az összes lelkisérültet mert emo. még akkorse ha a 16:36-oson még én is jot röhögtem :)

2010. márc. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
23%
Csináld meg neki a kötélen a hurkot.
2010. márc. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!