Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem nem érti mi a bajom....

A férjem nem érti mi a bajom. Csak én hisztizek?

Figyelt kérdés

A férjemnek van egy haverja, aki ugyan még fiatal, de csak a bulira fogja, holott az egész baráti társaságunk érzi, hogy alkohol problémái vannak.

Számtalanszor lebőgött már előttem a pasi, nem vagyunk túl jóban, mert képtelen felnőtt ember módjára viselkedni és általában lekezelő másokkal, akik nem követik a példáját.

Ez az alak 4 napra szállást kért és a párom az én szavam ellenére úgy döntött befogadja őt a közös lakásunkba. Mivel minigarzonról volt szó és nélkülem döntött, én közöltem, hogy kimaradok ebből és hazaköltözök a szüleimhez erre a pár napra. Egy 30 négyzetméteres, egyszobás lakásban nem fogok kerülgetni egy felnőtt férfit, akivel nem túl jó a kapcsolatom és nem is éppen a tapintatosságáról híres.

Ma jött a meglepi. A férjem eljött értem anyuhoz és már a hazafelé úton próbálta beadagolni, hogy nagyon ki fogok bukni.

A nászajándékba kapott borospoharainkból 2-t véletlen összetört a pasi, oké, előfordul... Amíg a párom dolgozott, az összes otthon található piának lábakélt, köztük olyannak is, amit úgy kaptunk az esküvőnkre, hogy valami "komoly alkalomkor" bontsuk fel. Erre az első gyermekünk megszületését tűztük ki. Hát már nem lesz rá alkalmunk. Eltört egy tányérunk is és a bőr forgőszékünk karfájáról is lenyúzta végig a festéket (a fallal, ott a nyoma). A legkellemesebb meglepetés egy használt rágógumi volt az asztal alján, ami azzal a lendülettel ragadt a combomra, ahogy odaültem és keresztbe tettem a lábaim.

Dühöngök, úgy érzem menten felrobbanok és ha hozzámszól a férjem, csak ordítani tudok, hogy milyen ember az ilyen?? Őt nevezi barátnak? Ennyi kárt az 5 év alatt nem okoztunk magunknak, amióta együtt élünk, ez a faszi meg 4 nap alatt megteszi.

A férjem csak ordít vissza, hogy nem tehet róla, hogy ekkora barom alak az illető és sajnálja, de a barátja... Amúgy is mit vagyok kiakadva, nem égett le a ház!?

Nem is tudom mit várok itt, igazából csak jól esett kiírnom magamból. Még is mit kéne tennem? Lenyelni és elnézni, ha máskor is jön?

Szabályosan dührom



2014. jan. 11. 13:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
30%
Semmit, férjed jó ember mert jót akart a barátjának csak rosszul sült el, ő sem így tervezte az biztos.
2014. jan. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%

Hát ha dührohamot kaptál, akkor valszeg van egy adag más elnyomott probléma és feszültség is a háttérben (lehet munkahely vagy bármi más, nem feltétlenül van köze a kapcsolatodhoz), de én is - finoman szólva - morcos lettem volna, elsősorban attól, hogy a férjed egyeztetés nélkül befogad egy minilakásba bárkit. Szóval a helyedben dühös lennék a férjedre is, meg erre a balf****ácánra is, a férjed védekezése finoman szólva is szánalmas, ha ő befogadja a barátját, akkor vállaljon felelősséget is az illetőért, ez lenne a minimum...

34/F

2014. jan. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
16%
Ez van, te alapból nem kedveled, neki a barátja. Se neked, se neki nincs igaza. Felesleges túráznod rajta, megtörtént nem lehet változtatni rajta, viszont ha legközelebb oda akar menni elmondod ezt, hogy miért nem szeretnéd és akkor már necces ha ennek ellenére odaengedi a párod.
2014. jan. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

"férjed jó ember mert jót akart a barátjának"2

jaja, jó ember, mert magasról szart rá, hogy mit akar a felesége (ráadásul jogos kétségekkel), és még a felelősséget sem vállalja. Hát nekem más a "jó ember" definíciója (természetesen nem is ROSSZ ember, egyszerűen csak EMBER, és döbbenetes módon nem hibátlan, de azért nem kell úgy csinálni, mint ha ez a viselkedés jó/követendő/elfogadható lenne).

2014. jan. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

igazad van.. én a férjemmel közölném, hogy amit lehet pótoltasson a haverjával...amíg nem addig te találkozni sem vagy hajlandó vele, és a lakásba sem teszi b többé a lábát..(ha pótolja sem)

Lehet a haverja...de tőled jó távol legyen..

2014. jan. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
tisztázd vele hogy azt a barmot te soha többé nem akarod ott látni. A férjed meg örüljön hogy nem égett le a ház, nem tünt el pénz, vagy nem pakolta ki a lakást. az ilyenekből az is kitelik..
2014. jan. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%
Itt nem azzal van a baj, hogy befogadta pár napra a barátját, hanem arról, hogy a megkérdezésed nélkül tette és ráadásul pont egy olyan embert, akivel rossz a kapcsolatod. És ha ez nem elég, még meg is károsított titeket. Én úgy kivágnám a hisztit, hogy a férjem sírva menekülne ki a lakásból, mert enyhén szólva bunkóság és tapintatlanság, amit csinál. És még neki is áll feljebb. Ha meg nem ért a szóból, bosszút állnék és én is áthívnám egy olyan barátnőmet, akit nem bír és jó nagy bulit rendeznék, hogy érezze a törődést. Ha ezek után is visszavág és nem fogja fel, hogy mi a problémád, akkor elég buta ember lehet.
2014. jan. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Hetes: csak gratulálni tudok a kifinomult és fejlett konfliktuskezelési módszereidhez...
2014. jan. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%
Amúgy megnézném ezt a helyzetet fordítva is, ha mondjuk te hívnál át valakit pár napra, akit ő nem bír és szanaszét szedné a lakást. Akkor is ugyanez lenne a véleménye a férjednek?
2014. jan. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
94%

Fú, az én apám is ilyen volt, előbb hitt volna el bármit a gazember "barátai ak", minthogy anyámra hallgasson. Volt nálunk is olyan, hogy a nagy "barát" károsított meg minket, apámat nem érdekelte. Anyám elvált tőle.


Én nem találom normálisnak, hogy a férjed így viselkedik. Elgondolkodnék a kapcaolaton.

2014. jan. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!