Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok, elmennétek...

Mit csinálnátok, elmennétek vagy a családotokra hallgatnátok? Nem tudom mi lenne a helyes.

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, első éves egyetemista. Sajnos a szakommal nagyon mellé lőttem, nem megyek vele semmire (tipikus büfé szak, kb órákat se tartanak) így újra akarok jelentkezni, arra ami érdekel kiskorom óta, de tavaly a családom miatt nem jelöltem meg, mert szerintük nem lehet vele sokat keresni. Én az "inkább kevesebbet keresek-de azt csinálom amit szeretek" híve vagyok, ők ennek az ellenkezője, így nagyon ellenzik ezt a választásomat. A lényeg ebből, hogy úgy döntöttem, hogy abbahagyom már félévkor a mostani szakomat, mert nincs értelme, és kimennék Angliába dolgozni, gyűjteni (már meg is van a hely szállással, mindennel). Azonban az egész családom ellenzi, hogy kimenjek, mert mi van ha mégse vesznek fel a másik szakra, akkor eldobtam a biztos helyemet, és hiába gyűjtöttem pénzt, itt maradok diploma nélkül stb. Ebben egyrészt igazuk van, és őszintén szólva én se vágyom ki külföldre, mert elég kötődő típus vagyok, nehezen hagyom itthon 6 hónapra a családomat( mondjuk ennyi veszekedés után, lehet jót tenne nekünk egy kis különlét) meg a barátaimat. (Már egyszer voltam kint egy nyarat dolgozni ugyanebben a munkakörben). Egyszerűen nem találok jobb megoldást, kerestem itthon is munkát, de szakmai gyakorlat/papír nélkül sajnos nem találtam sehol. Ti mit csinálnátok a helyemben, melyiket választanátok úgy, hogy az agyatok kivágyna, a szívetek viszont haza húz?

2014. jan. 12. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Esetleg megosztanád, hogy melyik szakon vagy most és milyet szeretnél? Akár privátban is, akkor tudok válaszolni, mert így ismeretlenül nehéz.
2014. jan. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
Menj ki külföldre ,ha van rá lehetőséged ... itt már nem lehet boldogulni . Itt nincs jövő ... -sok sikert ;-)
2014. jan. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

A mostani szakodon kérhetsz halasztást, így ha véletlenül nem vesznek fel, akkor lesz még lehetőséged folytatni ezt. Így a családod is biztosan könnyebben menne bele, hiszen nincs akkora veszélye annak, hogy hoppon maradsz. Ha semmiképp sem akarod ezt a képzést folytatni, ezt akkor is meglépheted, legalább addig sem puffog a család.

Menj külföldre, aztán gyere haza önmegvalósítani. ;)

(Egyébként engem is érdekelne, hogy milyen szakokról van szó.)


23N

2014. jan. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

És mit akarsz külföldön?


Csupasz seggre ott sem fognak teletömni pénzzel, meax. csinálhatsz valami néger melót, de abból nem fogsz pár hónap alatt meggazdagodni.


MIre akarsz gyűjteni? Kezdőtőkére, lakásra, mire?

2014. jan. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
menj ki külföldre. én is kimentem anno, igaz egy évre, utána elvégeztem az egyetemet, majd külföldön egy mesterképzést, azota csak látogatoba járok haza Magyaro.ra.
2014. jan. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Következő félévet passziváltatsd, menj ki, gyűjts pénzt, gyere haza, jelentkezz, ahova akartál. 19 évesen bőven belefér már ennyi önállóság, főleg, hogy megvan a szállás, munkahely. Ezzel tényleg nem veszíthetsz.
2014. jan. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utánanézhetnél,hogy az egyetemről átigazolhatsz-e arra a szakra amit szeretnél. Ugye ha másik szakot választasz akkor sem szűnik meg a támogatásod amit a szüleid biztosítanak? Támogatom ama döntésedet azt csináld amit szeretnél,hiszen a tanulmányainkkal egy életre meghatározzuk az életünket. A környezetednek is látnia kell,hogy a külföldön végzett munka nem csak a jövedelmünket emeli meg hanem a nyelvismeretet is, ami nélkül nincs diploma! Hozzátenném még,hogy a külföldön végzett munkát ugyanúgy bejelölheted gyakorlatként mintha Magyarországon dolgoztál volna.Hagyd nyitva a kaput a szüleid és közted és beszéld meg velük,hogy te szeretnél külföldön dolgozni és ha a szíved hazahúz akkor is bármikor haza tudj jönni.
2014. jan. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!