Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy a szerelem...

Igaz az, hogy a szerelem idővel úgyis elmúlik? Gyerekvállalás jól működő, harmonikus kapcsolatban úgy, hogy minden megvan, csak épp az a nagy, lángoló szerelem nincs meg a részemről? Szerintetek?

Figyelt kérdés

A párom nagyon jó ember, szeret, tisztel, mindent megtesz értem, jól kijövünk, a szex is jól működik, vagyis minden rendben van köztünk. Van már egy ötéves kislánya, és nagyon jó apuka. Anyagilag is beleférne egy, vagy akár két gyerek. A párom vetette fel, hogy alapítsunk családot. Nagyon szeretnék gyereket, a gondom "csak" annyi, hogy nem vagyok szerelmes. Kedvelem, sőt szeretem emberileg, hűséges vagyok hozzá, sosem csaltam meg és nem is lennék rá képes, de a szerelem valamiért nincs meg a részemről. A családom és a barátaim szerint "a szerelem úgyis elmúlik idővel, ha egyébként minden klappol, akkor vállaljam be". Ti mit gondoltok, mit tennétek ebben a helyzetben? Az igazság az, hogy nem tudok már hinni abban, hogy valaha szerelmes leszek, nagyon összetörte valaki a szívemet 5 évvel ezelőtt, és azóta senki iránt sem tudok "úgy" érezni. És a gyerekvállalást sem igazán akarom halogatni, mert félek, hogy kifutok az időből, ha nekiállok az "igazit" keresni, aki talán nem is létezik.

Mi a véleményetek?


29 N



2014. jan. 14. 09:54
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

#10,


nem tetszik ez a hangnem. Komolyan nem értem, mi a baj a kérdéssel, hogy ilyen stílusban kelljen rá regálni.

Azért a választ köszönöm. :)

2014. jan. 14. 10:18
 12/23 A kérdező kommentje:
Azért, mert 29 évesen gyereket szeretnék, vagy pedig azért, mert próbálok felelősen dönteni a saját, a párom, és a leendő gyerekem életéről is? :)
2014. jan. 14. 10:25
 13/23 anonim ***** válasza:
91%
Igen, a nagy szerelem idővel elmúlik. Én sem hiszek abban, hogy az ember ugyanúgy szerelmes az első hónapokban mint 10 év után. Ha a szerelmen (magán az érzésen) múlna minden, minden családban, akkor az emberek 2-3 évente partnert váltanának. Ugyanis egy idő után amikor mindent megismersz a párodban, már nem lesz semmi újdonság, izgalom, eltűnik egy idő után az a bizonyos "varázs". És innentől kihívás szerintem, hogy évek után is harmóniában élni valakivel, tisztelni, szeretni, dolgozni a kapcsolatért, hogy ne legyen unalmas, megszokott. Közösen megélni, átélni dolgokat, együtt megoldani a problémákat stb. Szerintem nyugodtan alapítsatok családot, mert ha a szerelmet hiányolod a részedről, akkor elárulom, hogy pár év múlva ugyanúgy nem éreznéd azt a hatalmas tüzet más férfival sem. :) Valamint egy baba érkezése egy teljesen új dolog lesz a számotokra, megváltoznak a dolgok, ketten kell összedolgoznotok, egy teljesen más szerepet (is) kell mad felvennetek. Ha most nincs probléma, később sem lesz. :) Nekem ez a véleményem.
2014. jan. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
50%
Hagyjad... ez egy csalódott srác, aki szimplán azért tart idiótának, mert most éppen téged és veled a női nemet látja minden kínjának, saját balsorsának okozójaként (meg a rocker nőverő alkoholistákat). Számára az emlékek felelevenedésével a csalódást okozó illető kiterjedve megszemélyesül szinte minden nőneműben. Van ilyen. Majd feldolgozza.
2014. jan. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudjuk és ezt ki merem jelenteni így ismeretlenül is az összes válaszolóra értve.

Méghozzá azért, mert nem mindenkinek ugyanazok az igényei egy kapcsolatban.

Egyik barátnőm ugyanabban a cipőben jár, mint ti, ott már megvan a baba és maximálisan boldoggá teszi a párja, ő azt mondja, ő erre az érzésre vágyik és már nem a nagy, lángoló szerelemre.

Én viszont nem tudtam volna elképzelni, hogy olyat válasszak, akibe nem vagyok szerelmes, pedig 30 évesen mentem férjhez, tehát nem voltam már szeleburdi tini.

Igaz, hogy a szerelem alakul egy idő után, de én úgy határoznám meg, mint az egyik válaszoló, hogy szerelmes szeretetté.


Nem akarok és nem is fogok itt most állást foglalni, hogy a kettő közül melyik a jobb, mert nem is lehet eldönteni, embere válogatja.

Ugyanúgy megtörténhet, hogy valaki inkább a szerelmet választja és hosszútávon nem lesz boldog, mint ahogy az is, hogy valaki ezt a fajta szeretetet választja és pont azért nem lesz boldog hosszútávon.


Itt neked kell nagyon magadba nézni, nagyon átgondolni, tisztába jönni az érzéseiddel, hogy mit szeretnél? Ezzel az emberrel akarod leélni az életed, vagy nem? Senki más nem dönthet helyetted és még csak igazán tanácsot sem tudunk adni, sajnos.

2014. jan. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
69%

Én nem mennék bele. Volt ilyen kapcsolatom: egyikünk se volt szerelmes, de tudtuk, hogy jó ember a másik, jó szülő lenne, tényleg minden téren összeillettünk. A szex is jó volt, mozgalmas kapcsolatunk volt, tényleg minden klappolt.


De aztán amikor munkanélküli lettem, kibújt a szög a zsákból. Mivel nem volt belém szerelmes, mérhetetlenül zavarta, hogy neki kell eltartania. Anyagi problémáink nem voltak, de akkor se tudta túltenni magát ezen. Rövid időn belül megtudtam, hogy én vagyok a hibás, amiért nincs munkám, mert biztos nem keresek.

Egészen elképesztő volt, ahogy az első kisebb probléma szó szerint kifordította magából. Rá is ment a kapcsolatunk.


De ennek most örülök. Mert ha ugyanez akkor történik meg, amikor már gyesen ülök otthon egy gyerekkel... abba inkább nem is akarok belegondolni.


Szerintem nem érdemes ezt megkockáztatni. A szerelem azért fontos, mert az utána lévő kötődés sokkal erősebbé teszi a kapcsolatot. Ha nincs meg ez a szerelem az elején, akkor viszont nincs mihez visszanyúlni, amikor baj van.

2014. jan. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
50%
Soha életemben nem voltam szerelmes, 20-22 év után sejtettem, hogy már nem is leszek, így nem erre hajtottam, hanem egy megbízható, rendes férfit kerestem, akivel jó a szex. Ennyi volt csak fontos. Megtaláltam, hozzámentem, van gyerekünk. A szex továbbra is jó, veszekedni nem veszekszünk, jól eléldegélünk, de soha nem voltam szerelmes, nem ismerem azt az érzést, amit szoktam olvasni, hogy "lángoló szerelem", meg "rózsaszín felhő". Szerintem az nem is normális, hisz amíg az ember ilyeneket él át, nem tud reálisan gondolkodni. Később mikor kitisztulnak a dolgok, jön a válás, mert a nagy szerelem után már nem tetszenek az apróbb hibák a másikban. Én a helyedben belevágnék. Válás ígyis-úgyis van a mai világban, ha életed szerelméhez mennél hozzá, vagy neki szülnél gyereket, az sem biztosíték semmire. Ugyanúgy szétmehettek, ahogy a jelenlegi pároddal.
2014. jan. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Girgoy ***** válasza:
74%

Szerintem megválaszoltad a kérdés mögötti problémát saját magad. Azért nem vagy szerelmes, mert egy nagyot estél pofára 5 éve és gyanakvó lettél, nem akarsz megint ekkorát esni. Ez érthető, de azért ki is lehet belőle gyógyulni. Így a problémát ne afelől közelítsd meg, hoyg szerelmes vagy-e most a párodba (mert érthető, ha ebben óvatos vagy, de ez nem a pároddal kapcsoaltos), hanem inkább úgy, hoyg bízol-e a párodban, úgy érzed, hűséges-e, biztonságot ad-e? Mert ha erre igen a válasz, akkormellette meggyógyulhat a lelked, egy közös gyerek még jobban összeköt és új célok felé fordít Téged. Közben szépen lenyugszol, és egyre inkább boldogabbnak érzed magad ebben a biztonságban és hűséges légkörben, amit a férjed ad (mondjuk ha összeházasodtok, az sokkal nagyobb biztonságot ad, mint ha nem). A félelmek elmúltával a szerelem később is feltámadhat, tehát happy end.


Ha viszont úgy érzed, a párod nem feltétlenül tart ki melletted egy életen át, nem is akartok házasodni, vagy mondjuk több nő volt az életében, esetleg saját hibájából vált el a gyereke anyjától, stb., aki eztalaposan gondold át, mert a gyógyulás helyett lehet mégegy pofára esés. Persze egy csalódás után az ember mindig bizonytalanabb, gyanakvóbb, tehát nem az apró jelek miatt kell beparázni, hogy úgyis ejt majd biztos, hanem ezt alaposan át kell beszélni és ismerni annyira, hogy meg tudj benne bízni. De ha megbízható és minden jel arra utal, hogy nem fog Neked csalódást okozni, akkor vágj bele, mert így gyógyulhatsz meg a legjobban, még ha ez egy kcisit hosszabb idő lesz is. De hidd el: a szerelem később is eljöhet, ha már megszünik az aggódás.

2014. jan. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a sok hasznos választ, a kedves és biztató szavakat. :)


Kedves utolsó!

A kérdésedre válaszolva: a páromban maximálisan megbízom, tudom hogy szeret engem, és azt is tudom, hogy ha a későbbiekben valami miatt mégis szétmennénk, akkor is számíthatnék rá életem végéig, és a közös gyerekünk is.

Inkább saját magamban nem vagyok biztos. Illetve ez így nem pontos megfogalmazás. De mi van akkor, ha gyereket szülök neki, és mondjuk 5 év múlva véletlenül megismerek valakit, akibe halálosan beleszeretek?

2014. jan. 14. 14:23
 20/23 anonim ***** válasza:

Akkor jó esetben fegyelmezett vagy és elnyomod magadban, mert kitartasz a férjed mellett. Sokan csinálják ezt.

Rossz esetben viszonyod lesz a házasság mellett, vagy esetleg elválsz.


Majdnem minden házasságban élő embert megkísért a szerelem élete során. Hiszen gondolj bele: 10-15 éve jött egyáltalán szóba a dolog, ennek várhatóan a többszöröse áll előtted. Annyi minden történhet még! És történik is.

De könnyebb neki nemet mondani egy szerelmen alapuló házasságban.

2014. jan. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!