Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy alkesznak...

Hogy lehet egy alkesznak megmondani, hogy alkoholista vagy b+, és ne tagadd?

Figyelt kérdés

Apám alkoholista, de tagadja és nem gondolja magát annak.

Anyukám rokkant nyugdíjas,beteg így neki van elég baja,tudja,hogy apám alkesz, csak nem akar ezzel is foglalkozni amit megértek.

Egy felnőtt embernek kéne megmondania, erre pedig apám nővére azaz nagynéném lenne a legalkalmasabb, csakhogy ő külföldön él és nekik sok pénzünk van, apám pedig nagyon irigy rá és nem ad az ő szavára sem.(még kitérek a pénzre.)

Biztos,hogy összevesznének és lehet ,hogy nagyon balul sülne el a dolog, szóval nem tudom.(az én szavam még annyit sem ér apámnál)

A pénzre kitérve, nem elég,hogy apám havi 50-100 ezer közötti összegeket iszik el, (a keresetük felét) de még a hasonszőrű alkoholista cimboráit is pénzeli mert neki több pénze van mint nekik (de azoknak nincs családjuk) és jótevőnek képzeli magát, ami nagyon szép gesztus lenne, de így hogy a saját családja meg ott rohad el ahol van, így már kevésbé.

Költözni nem tudok és anyukám miatt nem is akarok.

Annyi mindent sorolhatnék még, de ez az írás is sok lesz már, szóval megköszönnék néhány segítőszándékú javaslatot.


2014. jan. 14. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Sehogy...

Ez betegség sajnos.. Amíg magától nem látja, hogy alkoholista, addig azt mondasz ami akarsz...


Nem kell neki pénzt adni, ennyi a megoldás...vagyis adni neki anynit amennyi belefér a büdzsébe, aztán nincs több ossza be..


Nm tudok jó anácsal szolgálni azon felül, hogy a pénzcsapt elzárni..

Ha lehetne ele veszélni az mondanam csak 1 hétig mindennap írja le csak magának, úgyogy nem kellcsalni,gy mennyit ivott és nézze vissza..

A számok, és szembesítés sajá magával segíthet..

De valószínűleg erre semmkepes

2014. jan. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Elzárod a pénzcsapot? Iszik hitelbe... Sajnos én az exem mellett ezt tapasztaltam.

Sajnos, igaz az a mondás, hogy ha ő nem akar változtatni az életmódján, tehetsz, mondhatsz bármit, nem érsz el vele semmit, csak te kapsz agyvérzést az idegtől...

2014. jan. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sajnos én nem szólhatok bele a pénze, anyukám pedig tényleg nagyon beteg, tőle nem várok el semmi ilyesmit.Még nagyobb sajnos,hogy a 2-es igaza van, ha el is vennénk a pénzt akkor hitelből inna, tehát midneképpen csinálni kell vele valamit.
2014. jan. 14. 21:04
 4/10 anonim ***** válasza:

Van ahol adnak még a mai világban hitelre:o?

:o:o


Naiv vagyok szt hiszem

1.

2014. jan. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha italt nem is, de pénzt (uzsorát) igen.
2014. jan. 14. 21:50
 6/10 anonim ***** válasza:

Sehogy. Anyám alkoholista. 1988 december 23 án itta le magát a sárgaföldig, azota nem képes kijozanodni. ( nem megyek bele a témában, de rröviden: meghalt az öcsém, ennek okán kezdett el inni, szült még 6 gyereket amiből kettő szintèn meghalt , a többi élőt meg leszaxra). Egy darabig próbáltam támogatni, lelki és anyagi segítséget nyújtani, de belefáradtam.

Te esetedben nem sok jót tudok mondani, esetleg költözés / válás?

2014. jan. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sehogy...

Egy alkoholista nem látja, hogy az.

Ismerek egy komát, iszik, szó szerint alig eszik, mert italra viszi a pénzt, a fiaival él, nem ad a számlákba pénzt, mert az a 4000 ft is kell neki italra. Ha van itala, és megy hozzá párom, eldugja, nehogy meg kelljen kínálnia vele akárkit is.

És nem látja be, hogy alkoholista lenne. Nem veszi észre...

2014. jan. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Van a msik változat, hogy tudja, csak nem érdekli..

Nekem van egy akkoholista rokonom, aki most már 7 éve tiszta..

Ő mondta,mhogybtudta, de neki tökéletes volt úgy...

Addig amíg nem közölték vele, hogy dönthet, hogy az élete vagy az ital (a mája és a szervei már mondták föl a szolgálatot,..stb)

Azőta sem tud dolgozni, leszázalékolták teljesen...(ezt a rézst nem tartom fairnek, mert kap 120 nettot úgy, h semmit nem csinál)

Ő döntött élni akar...

Az értekei azőta rendben, de ugye teljes ember sosem lesz...dolgozni nem tud.. A mai napig jár gyűlésekre..stb..

Nem indítja be az alkohol látványa... Egveszi kitölti nekünk, ő fejben eldöntötte nem iszik..


Gyakran mesék dolgokat... At mondja egy alkoholista más miatt sosem fog leállni, csqk önmaga miatt, őt aelhagyta a felesége, vitte a gyereket, az semn érdekelte..amíg megvolt az itala addig jó volt..és mint írtam ő már fejben is tudta, hogy alkoholista

(25 évig ivott)

2014. jan. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
hiába mondod neki, úgysem ismeri be, hogy alkoholista. ezeken márcsak az segít, ha önként elmennének elvonóra vagy majd a májuk tönkre menve elpatkolnak és megkönnyebbül a család.
2014. szept. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"amíg megvolt az itala addig jó volt"


Kíváncsi vagyok, ha megforgatnád benne a kést, akkor is vagányan kiállna-e még amellett, hogy márpedig neki úgy volt jó?!!

Az ilyen fajtát már csak testi fenyítéssel lehet megtörni...

2016. febr. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!