Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne hatni egy...

Bruno11 kérdése:

Hogyan lehetne hatni egy részeges család apára? 21f

Figyelt kérdés

Már próbáltunk veszekedéssel, könyörgéssel, szépen is kértük de sehogy sem. Az a baj, hogy elég önző és egocentrikus ember. Amikor beszélünk vele mindenre bólint aztán leszarja az egészet, nincs semmi bűntudata a becsületével, hogy hazudott. Hetente kb 2szer részeg és majdnem minden második nap iszik. Nem tudjuk mit csináljuk vele félek, hogy anyám belerokkan. Ez az állapot 12éves koromba kezdődött amikor először szerzett nagy mennyiségben pálinkát akkor szokott így rá, és évről évre egyre rosszabb lett. Azelőtt meg csak hétvégente sörözött és vagy berúgott vagy nem, általában nem. 20 éves kora előtt nem ivott alkoholt. Az baj, hogy nagyon agresszív ha iszok és goromba. Minden szombat úgy zajlik, hogy reggel elmegy a kocsmába ás megiszik 1 feles pálinkát és attól kezdve már vigyázni kell vele egész nap, délután már csak sört iszik a kocsmába. Nem jó ez így anyámon akarok segíti, de nem tudom hogyan hathatnánk rá. Idén végzek a sulimba és abban reménykedek, hogy lesz munkám és itt tudjuk hagyni. Egyenlőre elhagyni nem tudjuk mert egy fizetésből nem lehet megélni.

21F



2013. nov. 30. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Sehogy. Voltam hasonló helyzetben, csak az elköltözés segít.
2013. nov. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet rá hatni. Gondolom, nincs is tudatában annak hogy alkoholista. Az én apám is ilyen volt, ő minden nap részeg volt és amikor próbáltam szembesíteni, elmagyarázta, hogy márpedig neki joga van meginni a maga "kis" adagját, mert dolgozik...

Az a legjobb, amit tehettek, hogy eljöttök tőle, minél hamarabb.

2013. nov. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Az én apám is ilyen, bár ő már nagyon fiatal kora óta iszik. Mi is mindent megpróbáltunk, tényleg, sírás, könyörgés, tettek, éjfélig nyúló beszélgetések...és semmi nem segített. Sőt. Még jobban csinálta azt, amire direkt azt mondtuk, hogy ne. Pl hazajött éjfélkor a kocsmából HÉTKÖZNAP és bekapcsolta max hangerőn a hifit. Én már 16 éves koromban feladtam ezt az egészet. Nem tehetsz semmit. Anyukádnak kéne elválni. Ha ő nem teszi, akkor ez van.
2013. nov. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én apám is azzal érvelt, hogy ő dolgozik, ezért megérdemli a piát.

Nem tudsz vele mit tenni, hagyni kell elrohadni ott, ahol van.

2013. nov. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Nikii17 válasza:
40%
Szerintem egy időre kb. 1 hónapra hagyjátok magára, aztán menjetek vissza hozzá. Ha szeret titeket megérti milyen rossz nélkületek. Nagy rá az esély hogy megváltozik. Saját tapasztalat. Egy próbát megér! Sok sikert!
2013. dec. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!