Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért néznek le amiért a...

Miért néznek le amiért a párommal élek, de még tanulok?

Figyelt kérdés

Elkezdtem az egyetemet tavaly, beköltöztem koliba, de nem jött be. Utána a párom szerette volna, hogy hozzá költözzek. Anyuéktól kapok minden hónapba x összeget, ami fedezi a bérletem, ruháim, kiadásaim. (Ezt akkor is kapnám, ha kolis lennék.) Plusz kapok ösztöndíjat is.

Ha szaktársakkal beszélgetek és kiderül, hogy hol lakom mindenki nagyon lenéz, és elmond mindennek.

Miért? Ez tényleg akkor bűn?


2014. jan. 14. 22:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
92%

Semmi gond ezzel, irigyek azért, mert te megteheted.


Én is a párommal élek együtt. Ő költözött hozzám, a szüleim fizetik a lakást, ők tartanak el engem, amíg tanulok, a párom persze beszáll a költségekbe mióta nálam lakik.


A barátaink örülnek nekünk, és örülnének ha lenne rá lehetőségük nekik is. Van akinek már adódott, van akinek nem, de senki sem néz le és mond el mindennek, mert tudják, hogy ők is így lennének ha megtehetnék.

2014. jan. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

"Én se szívesen barátkoznék olyan velem egykorúval, akinek már élettársa van... "


Parancsolsz? :D 22 éves vagyok, a párommal élünk közösen egy albérletben, mindketten egyetemisták vagyunk, az ösztöndíjakból, diákmunkából és szülői segítségből tartjuk fenn magunkat. Csoporttársaim többsége vagy így él, vagy koliban, vagy albérletben barátnőkkel, szóval senki sincs már otthon (maximum havonta hazalátogatnak). Akik nem a párjukkal laknak, azoknak vagy nincs is, vagy más városban tanulnak. Ha emiatt valaki nem barátkozna velem, az meg is érdemli, semmi erkölcsileg elítélendő nincs benne...


Kérdező, ne foglalkozz velük, éljetek úgy, ahogy nektek a legjobb! :)

2014. jan. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy lenéznek?

Inkább irigység ez.

Gondold el: nagy részük még szűz, aki meg nem, az meg félórás aktusokkal...

Én nem láttam a kérdés szövegében, hogy a párja tartaná e, ellenkezőleg azt láttam, hogy szülői támogatás+ ösztöndíj, hát kb ebből él az egyetemisták 80%-a.

2014. jan. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy ti hol láttátok, hogy a párja tartja el?


Azt a pénzt amit a koliban megkapna azt kapja a szüleitől + ösztöndíj (tehát tanul is).


Az, hogy nem fizet "albérleti díjat" a pasijánál még nem eltartottság.

2014. jan. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy bűn, a sok sötét meg idejön és bólogat,hogy mégis mit képzelsz,hogy neked van normális kapcsolatod,nem azt várod a buliban mikor dug már meg valaki,mint ahogy sokan teszik...Én is együtt laktam a párommal a második félévtől a koliban,aztán kövi évtől albiban,mindketten tanultunk,alkalmanként mikor lehetett dolgoztunk amúgy ösztöndíjból,diákhitelből és szülői segítséggel tartottuk el magunkat,senki sem bántott emiatt hanem ki is mondták,úgy irigylik,hogy ilyen jól megvagyunk,és szerettek minket.Kérdező ne foglalkozz velük irigyek.
2014. jan. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
19%

12-es

Parancsolok :D


Kérdező:

Egy szóval nem írtam olyat, hogy "fertőző" lennél -.-" szerintem semmi bunkóság nem volt abban, amit írtam, de felőlem társaloghatunk ilyen formában is. Amúgy meg ha felteszel egy kérdést, fogadd el, hogy ahány ember, annyiféle válasz létezik. De oké, akkor mondjuk azt, hogy mindenki a világon irigy rád, és ne fogadjuk el azt, aki másképpen gondolkodik.


Az eredeti kérdésre válaszolva, azért nem barátkoznék olyannal, aki együtt él valakivel 20 évesen, mert egy olyan nővel semmi közös témám nem lenne. Nem nézem le az ilyeneket, azokat viszont igen, akik mindenkivel összefekszenek az egyetem/főiskola alatt. De akinek 10 évvel idősebb élettársa van, azzal kb. semmit nem lehet csinálni az iskolán kívül, mert szalad haza a "párjához" (utálom ezt a kifejezést :D). Ez alatt nem azt értem, hogy alkoholizálni meg k..válkodni nem tudnék járni egy ilyennel, hanem egyáltalán semmit sem, mert meglenne a saját élete, és nem a barátok lennének az elsők, hanem az élettársa. Röviden, nem lenne semmi közös témánk.

Ha nem tudod elviselni, hogy a szaktársaid is kb. így gondolkoznak, mint én, akkor ne szólj hozzá senkihez, és képzeld be magadnak, hogy mindenki téged irigyel.


Itt én kiszálltam a válaszolók közül, hiszen a sok negatívan értékelő szintén nem jobb azoknál, akik szerinted lenéznek téged és irigyek rád, mert ők se tudják elfogadni azt, hogy valakinek más a véleménye.

Tolerancia ugyanis nem egy ország...

2014. jan. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom.. Én is együtt élek a párommal, a barátaink közül is jó páran, mégis jól megvagyunk. És nem csak olyan emberekkel, akik szintén ilyen kapcsolatban vannak. A legjobb barátnőm szingli kollégista, én meg saját lakásban élek a párommal.


Igen, való igaz, hogy nem rohanok minden egyes ital meghívásra, de nem hanyagoljuk el a barátainkat, sem én, sem a kedvesem.


Sőőt.. a párom heti 3* jár úszni, illetve focizni (barátokkal), és legalább hetente 1* ezen felül összeülnek sörözni, mindezt nélkülem. Nem tartom láncon, ahogy ő sem engem.

Kétségkívül nem annyi időt tölt velük, mint mikor kolis szobatársak voltak, de ettől még nagyon jó barátok, tartják a kapcsolatot. Mondhatni minden nap találkoznak.

2014. jan. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"nem azt várod a buliban mikor dug már meg valaki,mint ahogy sokan teszi"


Ilyen válaszokból a válaszoló magából indul ki? Mert én egyetlen ilyent sem ismerek.

2014. jan. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
elmond mindennek? Irigyek? Hogy van párod és nem századmagaddal laksz koleszben vagy nem albérletben tengődsz? Nem a párod tart el, hanem a szüleid. Szerintem normális dolog, ha a pároddal együtt élsz, ha ezt megtehetitek és megfelel nektek. Én speciel lusta lettem volna ennyi idősen háziasszonykodni+tanulni is. A lényeg, hogy a szüleid megengedték ezt, ha őket nem zavarja, mást miért. Faggasd már ki a beleszólós embereket, hogy mi zavarja őket a te életedben, amihez amúgy semmi közük? És minek mondanak el? Ha igaz, amit írtál, hogy nem kitartott vagy, akkor pláne miért kötnek bele és mibe?
2014. jan. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Tény, hogy a "bevételem" nem fedezi az utolsó kenyérmorzsát is, amit megeszek, de ez a páromnak nem gond, nem lakótársak vagyunk

Egyik lány olyanokat mondogatott, hogy kitartott vagyok, biztos, hogy soha életemben nem kell majd dolgozom, mert most is így van, és ez mennyire undorító stb..

Ez a lány is összeköltözött a barátjával, szülői házban, külön lakrészben laknak. A rezsit a lány szülei fizetik, de mindketten dolgoznak suli mellett. Persze eddig ez becsülendő, csakhogy a lány MINDEN tantárgyból megbukott.. Akkor már inkább mondjanak rám kígyót-békát, de legalább tanulok rendesen. Úgy gondolom, hogy most ez a dolgom, a tanulás, és szerencsére ezt a szüleim és a párom is így gondolja.

2014. jan. 15. 14:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!