Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Melyik a helyes...

Mit tegyek? Melyik a helyes döntés? Kire hallgassak?

Figyelt kérdés
23 éves nő vagyok,van egy lassan 3 éves fiam.4 év házasság után váló félbe vagyok(a férjem rendszeresen vert, megalázott,nőzőt nagyon nehezen tudtam eljönni tőle)Jelenleg az édesanyámnál lakunk a kicsivel.De sajnos anyu kibírhatatlan.Minden pénzem le kell neki adni,semmi nem marad nekem.Évek alatt amíg egyedül volt nagyon nagy tartozást halmozott fel több milliót,a házán jelzálog lett.Mást nem hallok minden nap hogy "miből fizetjük ki ezt meg azt?"Totál padlóra kerültem ő miatta is.Van egy párkapcsolatom aki a fiamnak apja helyet apja(az apja nem látogatja egyáltalán,nem érdekli a kicsi)A párom is látja,hogy mi folyik nálunk,hogy leadom a pénzem még sincs befizetve a csekk se étel nincs az asztal(a legszükségletesebb se)Párom a szüleivel él így ingázunk,hol nálunk hol náluk vagyunk.Én eddig nem akartam elköltözni anyutól de a párom választás elé állított.Megmondta hogy ő ide soha se fog költözni,hogy költözzek én a kicsivel hozzájuk,mert ennek hosszú távon nem lesz jó vége,hogy a végén ez az örökös harc anyuval a kapcsolatunkat is megfogja ölni.Valahol igaza van.De nem tudok dönteni,maradjak anyuval vagy menjek?
2009. dec. 2. 08:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben költöznék, ha valóban jó ez az új kapcsolat és rendes a párod, nem haboznék. Anyuddal nem éhetsz örökké, most ez az egyetlen kiút szerintem. Persze egy albérlet is ideálisabb lenne.
2009. dec. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A helyzetedben nem igazán vállalhatod fel anyukád terheit, mivel a gyerekedre kell elsősorban gondolnod. Az első válaszolóval egyetértek, igazából az lenne a legjobb, ha találnátok egy szerény albérletet, amit gond nélkül ki tudtok fizetni és ahol csak hármasban lehettek. Igaz, valószínűleg ekkor sem maradna túl sok pénzed, de legalább látszana, hogy hová megy és lenne étel az asztalon. Feneketlen zsákba lapátolni nem túl szívderítő dolog, különösen, ha a zsák sem a miénk. Ha a párod szüleihez költöznétek az is max. anyagi szempontból lenne jó megoldás, ezer és ezer fiatal pár tapasztalata alapján azt mondom, ebbe ne kezdjetek bele. Mindenkit könnyebb távolról szeretni és a függőség meg tudja ölni a jó kapcsolatokat is.
2009. dec. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mit kell ezen vacillálni???

Költözz, mielőbb!

2009. dec. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

költözz közös albérletbe a pároddal.

vagy ha megoldható, vegyetek közös lakást.

de még az is jobb, ha az ő szüleihez mentek.

2009. dec. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Költözz, de ott se legyetek sokáig, mert egyik szülővel se jó lakni(tapasztalat), de ideiglenes megoldásnak jó!
2009. dec. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el! Sok sikert!
2009. dec. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Menj el!

Ahhoz, hogy anyukad felhalmozta a rengeteg adossagot, neked semmi kozod nincs. O beloled fizeti ezt vissza, magyaran elveszi a sajat lanya es unokaja elol. Rendkivul onzo, azt erdemli sajnos, hogy hagyd magara es ha mar ekkora gondba verte magat, masszon is ki belole. Nem rad haritsa a felelosseget, ugy olvasom, neked is megvan a magad baja.

2009. dec. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Rövid leszek. Költözzetek el a picivel! Minden jót!
2009. dec. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha elköltözök nem fogok hálátlanak tűnni?Nem akarok anyuval összeveszni,de a párom is fontos.Meg még a válás is folyik,így nem vehetik el tőlem a kicsit?
2009. dec. 2. 13:59
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyon megértelek,jó ember vagy,szereted az édesanyádat is,ezért vacillálsz.Valahol az ember belegondol abba is,hogy talán majd megöröklöd azt,amire a tartozást fizeti és valahol érted is teszi.De!!!Tartozást is örökölhetsz,így lehet,hogy előbb utóbb neked kell majd törleszteni így is úgy is. A párod szeret téged, elfogad a gyermekeddel együtt. Ez a te életed,örülj ennek és menj a pároddal.Én kívánom,hogy legyetek nagyon boldogok!Édesanyáddal értesd meg,hogy szereted őt és nem bántani akarod és természetesen,ha gondja van számíthat rád, de csak olyan keretek között, ami a számodra nem ember feletti és megterhelő.
2009. dec. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!