Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasság vagy hosszú távú...

Házasság vagy hosszú távú kapcsolat kompromisszumokkal?

Figyelt kérdés

Házasodnál vagy terveznél hosszú távra abban az esetben, ha úgy éreznéd, hogy a jelenlegi pároddal kapcsolatban fenntartásaid vannak?


Persze minden kapcsolat jár kompromisszumokkal, enélkül nem működik a dolog. Egyénfüggő viszont, hogy hol van az a határ, amivel még kiegyezik az ember.


A probléma ugye az elszaladó évek, az ember nem válogathat a végtelenségig. Van értelme azért belemenni, mert félsz az időtől, ha úgy érzed, hogy a legtöbb terület lehetne jobb is (egy ideális esetben, ami viszont nem létezik)???


Kort, nemet légyszi írjatok a válaszhoz.


34F


2014. jan. 17. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mik a problémák. Ahogy írtad olyat úgysem fogsz találni aki mindenben tökéletes. Amúgy szerintem ha ilyen megfordul a fejedbe akkor lehet itt nagyobb bajok vannak. Ha fiatalabb lennél tuti nem vennéd el? Ha ez így van akkor szerintem gondolj bele abba is, hogy őt is becsapod élhetne olyannal aki igazán szereti és jó neki úgy ahogy van.
2014. jan. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Konkrétan mi okoz neked problémát? Mivel nem vagy elégedett?
2014. jan. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A mai eszemmel és tapasztalattal a hátam mögött, csak annyit mondanék:


Ne menj bele.

2014. jan. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Épeszű ember eleve csak azzal van együtt, akivel el tudja képzelni a jövőjét egy életen át, máskülönben semmi értelme, csak időpocsékolás az egész. Minden párkapcsolatban akadhatnak problémák, mivel nincs 2 teljesen egyforma ember. Ezeket meg kell beszélni, alkalmazkodni kell egymáshoz, és ki is kell próbálni, hogy a gyakorlatban mennyire életképes a dolog. Ha megvan mindkét félben az egymás iránti a szeretet és tisztelet, akkor általában szokott működni. Házasságba csak úgy szabad belemenni, ha jól működik a kapcsolat, soha nem a házasságtól kell várni a megoldást a problémáitokra, mert abból csak válás lesz.

24/L

2014. jan. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
ha legalább abban a pillanatban nem vagy 100%-ig biztos benne, hogy őt akarod, amikor elveszed, akkor ez tévút.
2014. jan. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem lévő hozzá szólással,ha már az elején ilyen bizonytalan vagy ,akkor lépj tovább.Nem a megfelelő emberrel vagy.

35/N

2014. jan. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én értem miről beszélsz. van a környezetemben olyan, aki így házasodott évekkel ezelőtt, és a mai napig jól megvannak.

A kérdés, hogy a lényeges kérdésekben, az élet "nagy dolgaiban" egyeznek-e a nézeteitek, véleményetek. Pl. házasság, gyerek, nevelés, pénzügyek, otthonülő vagy világjáró típus,stb.stb.


Másrészről, én voltam együtt 5 évig olyannal, akit szerettem, mégis, ha arra gondoltam, hogy az egész életünket leéljük együtt, akkor nem jó érzés töltött el.

A mostani párommal pedig még csak másfél éve vagyok együtt, de két hónap után éreztem, hogy örökre ő kell, és már együtt is élünk fél éve.

De ez a megérzés dolog lehet csak a nőknél működik...:) Mindenesetre hallgass a szívedre.

25N

2014. jan. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A bizonytalanságodat első sorban magadba kell megvizsgálnod, h az miért van, lehet alapjáraton ilyen jellem vagy és nem is a pároddal vannak gondjaid/fenntartásaid..., ha azt megvizsgáltad után jöhet a többi. Egy dolog viszont fontos...a pároddal ezeket őszintén beszéld meg. 35N
2014. márc. 12. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!